Verdachte explosie Purmerend blijft voorlopig vast
PURMEREND (ANP) - Een 19-jarige man die wordt verdacht van betrokkenheid bij het veroorzaken van een explosie in de Maasstraat in Purmerend, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris dinsdag bepaald bij de voorgeleiding van de verdachte, meldt de rechtbank Noord-Holland.
De explosie deed zich voor in de nacht van 14 op 15 december. Een persoon raakte zwaargewond. De explosie veroorzaakte een grote brand. Zes woningen werden ontruimd.
Naast de 19-jarige verdachte hield de politie ook een 20-jarige man aan, op verdenking van het voorbereiden "van een latere vergeldingsactie", aldus de politie toen. Deze man is inmiddels op vrije voeten gesteld, maar is nog wel verdachte.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Ook de komende dagen blijft het somber weer in Nederland. Volgens weerbureau Weeronline blijft de temperatuur op enkele graden boven nul steken en is er overwegend kans op motregen, met hier en daar zelfs kans op een vlok sneeuw. Later zaterdag en ook zondag is er weer kans op mist en nevel, wat voor problemen kan zorgen voor het verkeer. Ook is er kans op gladheid door temperaturen onder nul.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op de Franselaan in de Rotterdamse wijk Oud-Mathenesse zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag schoten gelost op straat, meldt de politie. Dat gebeurde rond 01.00 uur. Op straat zijn kogelhulzen gevonden. Er zijn geen gewonden gevallen. Een man is aangehouden, maar werd later zaterdag weer vrijgelaten. Hij is volgens de politie geen verdachte meer.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Ongeveer vijftig vluchten via Schiphol zijn voor zaterdag geannuleerd. Volgens een woordvoerster van de luchthaven komt dat door een combinatie van weersomstandigheden, waaronder de vorst en de mist. Schiphol waarschuwt daarnaast voor vertragingen. Reizigers wordt geadviseerd hun actuele vluchtinformatie goed in de gaten te houden.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In een groot deel van het land is code geel van kracht door plaatselijk dichte mist. De weerswaarschuwing geldt voor het hele noordelijke deel van het land. In de rest van het land kan het ook mistig zijn, maar daarvoor geldt geen waarschuwing.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Op twee plekken in Rotterdam zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag schoten gelost op straat. Dat gebeurde rond 01.00 uur op de Franselaan en kort daarna op de Schiedamseweg Beneden in de wijk Oud-Mathenesse. Een man is aangehouden, meldt een woordvoerster van de politie.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Treinreizigers die via station Amsterdam Zuid reizen, moeten de komende tijd rekening houden met vollere treinen en meer drukte op de perrons. Van zaterdag 18 januari tot en met dinsdag 28 januari geldt een aangepaste dienstregeling in verband met werkzaamheden. Er rijden minder treinen en ze vertrekken van andere sporen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse ooievaarstelling begint zaterdag. Hiermee wil de Stichting Ooievaars Research & Knowhow (STORK) achterhalen hoeveel ooievaars dit jaar in Nederland overwinteren en waar. Als mensen met een verrekijker het ringnummer zien en dat doorgeven, weet de stichting ook de leeftijd van het dier.
11 uur geleden