Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte explosie Purmerend blijft voorlopig vast

Verdachte explosie Purmerend blijft voorlopig vast

PURMEREND (ANP) - Een 19-jarige man die wordt verdacht van betrokkenheid bij het veroorzaken van een explosie in de Maasstraat in Purmerend, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris dinsdag bepaald bij de voorgeleiding van de verdachte, meldt de rechtbank Noord-Holland.

De explosie deed zich voor in de nacht van 14 op 15 december. Een persoon raakte zwaargewond. De explosie veroorzaakte een grote brand. Zes woningen werden ontruimd.

Naast de 19-jarige verdachte hield de politie ook een 20-jarige man aan, op verdenking van het voorbereiden "van een latere vergeldingsactie", aldus de politie toen. Deze man is inmiddels op vrije voeten gesteld, maar is nog wel verdachte.

Meer uit Binnenland

Treinverkeer tussen Rotterdam en Delft eerder hervat

ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft Campus kan twee uur eerder worden hervat dan gedacht, meldt ProRail. De herstelwerkzaamheden aan de infrastructuur bij Rotterdam-Delfshaven, waar zaterdag sprake was van brandstichting, zijn sneller gegaan dan gepland. Vanaf 21.00 uur kunnen er weer treinen rijden op het traject.

2 uur geleden
Demonstranten terug op de Dam, einde pro-Palestijnse demonstratie

AMSTERDAM (ANP) - Het nationaal pro-Palestijns protest in Amsterdam loopt ten einde. Op de Dam in Amsterdam arriveerden rond 17.15 uur ongeveer duizend demonstranten die meeliepen in een mars door de binnenstad.

5 uur geleden
Zo'n duizend pro-Palestijnse demonstranten in mars door Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De deelnemers van het nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam zijn rond 15.30 uur begonnen aan een mars door de binnenstad, ziet een ANP-verslaggever. Het gaat om ongeveer duizend demonstranten.

6 uur geleden
Honderden bij nationaal pro-Palestijns protest op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen nemen zondagmiddag deel aan een nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam, ziet een ANP-verslaggever. Op borden en spandoeken staan diverse teksten, zoals 'Stop the Genocide', 'Free Palestine' en 'Mensenrechten gelden ook voor Palestijnen'. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien.

7 uur geleden
Ina Klaassen, directeur van Rotterdams museum Boijmans, overleden

ROTTERDAM (ANP) - Ina Klaassen, directeur van Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is zondag overleden. Ze was ernstig ziek. In mei legde ze haar werkzaamheden neer.

7 uur geleden
Stille tocht in Amsterdam voor gedode Palestijnse kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 250 demonstranten houden in het centrum van Amsterdam een stille tocht waarmee ze aandacht vragen voor het dodelijke geweld tegen kinderen in Gaza. De stille tocht onder leiding van Amnesty International begon op het Amstelveld en eindigt op de Dam. Daar sluit de groep zich om 14.00 uur aan bij een nationaal pro-Palestijns protest.

8 uur geleden
Politie onderzoekt incidenten Pridewalk Almere

ALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.

8 uur geleden