Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte explosie Purmerend blijft voorlopig vast

Verdachte explosie Purmerend blijft voorlopig vast

PURMEREND (ANP) - Een 19-jarige man die wordt verdacht van betrokkenheid bij het veroorzaken van een explosie in de Maasstraat in Purmerend, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris dinsdag bepaald bij de voorgeleiding van de verdachte, meldt de rechtbank Noord-Holland.

De explosie deed zich voor in de nacht van 14 op 15 december. Een persoon raakte zwaargewond. De explosie veroorzaakte een grote brand. Zes woningen werden ontruimd.

Naast de 19-jarige verdachte hield de politie ook een 20-jarige man aan, op verdenking van het voorbereiden "van een latere vergeldingsactie", aldus de politie toen. Deze man is inmiddels op vrije voeten gesteld, maar is nog wel verdachte.

Meer uit Binnenland

Jiskefet krijgt Ere Zilveren Nipkowschijf

AMSTERDAM (ANP) - Het absurdistische programma Jiskefet krijgt dit jaar de Ere Zilveren Nipkowschijf. Dat werd woensdagavond bekendgemaakt door de organisatie achter de televisieprijs. In talkshow Eva werden ook de drie genomineerden bekendgemaakt voor de Zilveren Nipkowschijf, de oudste en meest gezaghebbende televisieprijs van Nederland.

34 minuten geleden
Weekend 24 en 25 mei geen treinen van en naar Rotterdam Centraal

ROTTERDAM (ANP) - In het weekend van zaterdag 24 en zondag 25 mei rijden er geen treinen van en naar Rotterdam Centraal. Dit komt doordat het treinbeveiligingssysteem tussen Rotterdam Centraal, Delft Campus, Nieuwerkerk aan den IJssel en Barendrecht wordt vervangen, meldt ProRail.

3 uur geleden
Brandweer surveilleert in de lucht om natuurbranden op te sporen

DEN HAAG (ANP) - Om natuurbranden snel te kunnen opsporen, voert de brandweer in een aantal regio's surveillances uit vanuit de lucht. Dat zegt Edwin Kok, coördinator van de Taskforce Natuurbranden bij Brandweer Nederland. Ook staat er sinds dinsdag een blushelikopter klaar bij Defensie, zodat die sneller inzetbaar is bij een natuurbrand.

3 uur geleden
OM: tientallen verwondingen dode vrouw in woning Amsterdam-West

AMSTERDAM (ANP) - De 30-jarige vrouw die op 1 februari dood werd gevonden in een woning aan de Gerard Callenburgstraat in Amsterdam-West, had ruim veertig snij- en steekwonden. Haar partner, de 32-jarige Khalid A., heeft bekend dat hij deze heeft toegebracht.

4 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen op defensielocaties aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - De veiligheidsmaatregelen op defensielocaties worden aangescherpt wegens een toegenomen dreiging, meldt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD). De zogeheten 'alert state' wordt verhoogd van het eerste naar het tweede niveau, van de zes.

4 uur geleden
Eind mei tien dagen geen treinen tussen Zwolle en Deventer

UTRECHT (ANP) - Van zaterdag 24 mei tot maandagochtend 2 juni rijden er geen treinen tussen Zwolle en Deventer. Er wordt dan gewerkt aan de bovenleiding. De NS laat weten dat de werkzaamheden op 2 juni naar verwachting om 02.00 uur klaar zijn. In de ochtendspits rijden die maandag dus weer treinen.

5 uur geleden
Oud-minister Van Weyenberg benoemd tot nieuwe wethouder Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Oud-minister van Financiën Steven van Weyenberg (D66) is in de gemeenteraad benoemd tot nieuwe woningbouwwethouder van Amsterdam. Hij volgt Reinier van Dantzig op, die om gezondheidsredenen zijn taken neerlegde.

6 uur geleden