Verdachte Duitse plofkraken na twee jaar aangehouden in Utrecht
UTRECHT (ANP) - De politie heeft in Utrecht een man aangehouden die wordt verdacht van meerdere plofkraken in Duitsland. De man bleef twee jaar "onder de radar", zoals de politie het omschrijft, maar is zaterdag in zijn huis in Utrecht-Noord opgepakt.
Agenten die onderweg waren naar het bureau zagen hem op zijn balkon zitten. Ze zetten de woning af om te voorkomen dat hij kon vluchten. De politie stelt dat een afleidingsmanoeuvre, waarbij iemand anders van het balkon sprong nadat agenten hadden aangebeld, geen effect had. Toen de verdachte wilde ontsnappen via het raam "liep hij direct in de armen van de aanwezige politiemensen", zo zegt de politie zondag.
De politie meldt nog dat hij opnieuw probeerde te vluchten door te proberen de ramen van de politieauto te vernielen. Dat lukte niet.
De man wordt waarschijnlijk aan de Duitse autoriteiten overgedragen.
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
8 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
18 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemeniƫ gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden