Verdachte dubbele moord McDonald's zwijgt
ZWOLLE (ANP) - "Dan gaat Nederland het zien, dat ik onschuldig ben", zei Veysel Ü. toen hij onderzocht werd in het Pieter Baan Centrum. Maar bij de start van de behandeling van de strafzaak rond de dubbele moord in een McDonald's-restaurant in Zwolle zwijgt de 34-jarige verdachte.
De rechters hebben dinsdag veel vragen over wat er voorafging aan de schietpartij op 30 maart 2022. In een vol restaurant schoot Veysel Ü. de broers Ali (57) en Hüseyin (62) Torunlar van dichtbij dood. Beide broers overleden in het restaurant. Over de reden van die afspraak lopen de lezingen uiteen. Verdachte Veysel heeft bij de politie verklaard dat hij door beide mannen vijftig minuten lang bedreigd werd. "U wordt twee keer een moord verweten. Vandaag is het moment dat u daar iets over kunt zeggen. Wat gaat Nederland dan zien vandaag?", vroeg een van de rechters. Maar Ü. bleef zwijgen.
Een van de redenen voor zijn zwijgen is zijn psychische gesteldheid, zei advocaat Esther Blok. De verdachte moest 50.000 euro betalen. Zou hij dat niet doen, dan "zou Ali u, uw kinderen en familie doodmaken" las de voorzitter voor uit de verklaring van de verdachte bij de politie. Op die afspraak in de McDonald's zou een financieel conflict besproken zijn. Ü. zou tonnen hebben uitgeleend aan Ozan, de zoon van slachtoffer Ali.
In de zittingszaal werden beelden getoond van het incident. Het schieten zelf is niet te zien, wel de reacties van de bezoekers. Twee tafels van de slachtoffers verwijderd is een vrouw met een jong meisje te zien. Op tafel staat een pop. Als er geschoten wordt, probeert de vrouw onder de tafel te verdwijnen, maar ze bedenkt zich en rent met haar kind op de arm weg. Ook andere bezoekers rennen de zaak uit. Kort ervoor is nog te zien dat Ü. kalm naar de balie loopt en thee of koffie bestelt. "Verschrikkelijk" reageerde Ü. op de beelden. Nabestaanden op de tribune keken huilend naar die beelden.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen Hubert Bruls gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Milieuactiegroep Extinction Rebellion neemt de aankondiging dat snelwegblokkades voortaan mogelijk strafrechtelijk worden vervolgd voor kennisgeving aan. De organisatie zegt niet van plan te zijn om te stoppen met deze vorm van protest.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland stelt dat er "te weinig rekening gehouden was met de gevoeligheden" rond het fragment van Adolf Hitler in het onlineprogramma Let's Twist Again. Dat stelt algemeen directeur Peter Vlemmix. In het programma werd gezegd dat de Duitse dictator ook weleens gelijk had. De uitspraak werd gedaan in een discussie over zijn strijd tegen het globalisme.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een blokkade van snelwegen of het spoor zal in de regel strafrechtelijk worden opgetreden. Dat hebben burgemeesters, het Openbaar Ministerie, de korpschef van de politie en justitieminister David van Weel met elkaar afgesproken naar aanleiding van recente acties met trekkers bij boerendemonstraties. Achterin de file door een van die acties gebeurde een dodelijk ongeluk. De afspraak gaat over al het "gevaarzettend gedrag", dus ook langzaam rijden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De droogte in Nederland is door de regen van de afgelopen week iets afgenomen. Daardoor nemen de effecten zoals verzilting op een aantal plaatsen af en kunnen enkele maatregelen geleidelijk worden afgebouwd, staat in de wekelijkse droogtemonitor van Rijkswaterstaat. Het herstel van de waterstand kan wel nog weken tot maanden duren.
9 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Klaas Otto, oprichter van motorclub No Surrender, in een ontnemingsprocedure veroordeeld tot het betalen van ruim 1,6 miljoen euro aan de staat. Volgens de rechtbank heeft de 58-jarige Otto dit bedrag niet op legale manier verdiend.
11 uur geledenWEZEP (ANP) - Het is een dag na het ongeluk tussen een touringcar en een bestelbus op de A28 bij Wezep nog te vroeg om iets te zeggen over de toedracht van het ongeval. Het onderzoek daarnaar "kan weken tot maanden duren", meldt de politie.
11 uur geleden