Verdachte dubbele moord McDonald's zwijgt
ZWOLLE (ANP) - "Dan gaat Nederland het zien, dat ik onschuldig ben", zei Veysel Ü. toen hij onderzocht werd in het Pieter Baan Centrum. Maar bij de start van de behandeling van de strafzaak rond de dubbele moord in een McDonald's-restaurant in Zwolle zwijgt de 34-jarige verdachte.
De rechters hebben dinsdag veel vragen over wat er voorafging aan de schietpartij op 30 maart 2022. In een vol restaurant schoot Veysel Ü. de broers Ali (57) en Hüseyin (62) Torunlar van dichtbij dood. Beide broers overleden in het restaurant. Over de reden van die afspraak lopen de lezingen uiteen. Verdachte Veysel heeft bij de politie verklaard dat hij door beide mannen vijftig minuten lang bedreigd werd. "U wordt twee keer een moord verweten. Vandaag is het moment dat u daar iets over kunt zeggen. Wat gaat Nederland dan zien vandaag?", vroeg een van de rechters. Maar Ü. bleef zwijgen.
Een van de redenen voor zijn zwijgen is zijn psychische gesteldheid, zei advocaat Esther Blok. De verdachte moest 50.000 euro betalen. Zou hij dat niet doen, dan "zou Ali u, uw kinderen en familie doodmaken" las de voorzitter voor uit de verklaring van de verdachte bij de politie. Op die afspraak in de McDonald's zou een financieel conflict besproken zijn. Ü. zou tonnen hebben uitgeleend aan Ozan, de zoon van slachtoffer Ali.
In de zittingszaal werden beelden getoond van het incident. Het schieten zelf is niet te zien, wel de reacties van de bezoekers. Twee tafels van de slachtoffers verwijderd is een vrouw met een jong meisje te zien. Op tafel staat een pop. Als er geschoten wordt, probeert de vrouw onder de tafel te verdwijnen, maar ze bedenkt zich en rent met haar kind op de arm weg. Ook andere bezoekers rennen de zaak uit. Kort ervoor is nog te zien dat Ü. kalm naar de balie loopt en thee of koffie bestelt. "Verschrikkelijk" reageerde Ü. op de beelden. Nabestaanden op de tribune keken huilend naar die beelden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bezuinigen op de sociale zekerheid is geen doel op zich, benadrukte minister-president Rob Jetten in het debat over de op Prinsjesdag gepresenteerde plannen. "Wij willen uitkomen bij een hervorming van het sociale stelsel om mensen beter te helpen." Hij weigert evenwel de voorgenomen bezuinigingen al uit de boeken te halen, een harde eis van de bonden en een deel van de oppositie om te komen praten.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de laatste vier gewonden van het busongeluk in Zwitserland die waren opgenomen in een ziekenhuis zijn donderdag onderweg naar Nederland, meldt Eurocross. "Daarmee zijn alle gewonde en ongedeerde betrokkenen teruggekeerd of onderweg naar Nederland", aldus de alarmcentrale.
17 minuten geledenARNHEM (ANP) - Een 22-jarige Belg die wordt verdacht van betrokkenheid bij het geweldsincident in Overasselt, wordt vrijdag vrijgelaten. Het Openbaar Ministerie Oost-Nederland heeft dat donderdag bevestigd na berichtgeving van Omroep Gelderland. De man blijft voorlopig wel verdachte.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een aantal partijen in de Rotterdamse gemeenteraad wil dat er, naast het onderzoek van de Rijksrecherche, een onafhankelijk onderzoek komt naar de omstandigheden rond de dood van Rotterdammer Alfredo Goeloe (51). Hij kwam zaterdag om het leven bij een aanhouding door agenten op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie) wordt "niet blij" van de groeiende kloof tussen mannen en vrouwen. Nederland zakte op de wereldranglijst emancipatie van plek 43 naar plek 46. Vorig jaar kwam Nederland van de 28e plek.
4 uur geledenVENRAY (ANP) - Mensen kunnen vanaf zaterdag weer naar natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray in Limburg. Begin augustus brak daar een grote natuurbrand uit. Een gebied van ruim 100 hectare ging in vlammen op, waaronder bijna 4000 aaneengesloten struiken met jeneverbessen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vier verdachten van de schietpartij in Overasselt blijven tot negentig dagen langer vastzitten. Een vijfde verdachte blijft nog dertig dagen vast. Dat heeft de rechtbank in Arnhem woensdag besloten.
5 uur geleden