Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte dubbele moord McDonald's zwijgt

Verdachte dubbele moord McDonald's zwijgt

ZWOLLE (ANP) - "Dan gaat Nederland het zien, dat ik onschuldig ben", zei Veysel Ü. toen hij onderzocht werd in het Pieter Baan Centrum. Maar bij de start van de behandeling van de strafzaak rond de dubbele moord in een McDonald's-restaurant in Zwolle zwijgt de 34-jarige verdachte.

De rechters hebben dinsdag veel vragen over wat er voorafging aan de schietpartij op 30 maart 2022. In een vol restaurant schoot Veysel Ü. de broers Ali (57) en Hüseyin (62) Torunlar van dichtbij dood. Beide broers overleden in het restaurant. Over de reden van die afspraak lopen de lezingen uiteen. Verdachte Veysel heeft bij de politie verklaard dat hij door beide mannen vijftig minuten lang bedreigd werd. "U wordt twee keer een moord verweten. Vandaag is het moment dat u daar iets over kunt zeggen. Wat gaat Nederland dan zien vandaag?", vroeg een van de rechters. Maar Ü. bleef zwijgen.

Een van de redenen voor zijn zwijgen is zijn psychische gesteldheid, zei advocaat Esther Blok. De verdachte moest 50.000 euro betalen. Zou hij dat niet doen, dan "zou Ali u, uw kinderen en familie doodmaken" las de voorzitter voor uit de verklaring van de verdachte bij de politie. Op die afspraak in de McDonald's zou een financieel conflict besproken zijn. Ü. zou tonnen hebben uitgeleend aan Ozan, de zoon van slachtoffer Ali.

In de zittingszaal werden beelden getoond van het incident. Het schieten zelf is niet te zien, wel de reacties van de bezoekers. Twee tafels van de slachtoffers verwijderd is een vrouw met een jong meisje te zien. Op tafel staat een pop. Als er geschoten wordt, probeert de vrouw onder de tafel te verdwijnen, maar ze bedenkt zich en rent met haar kind op de arm weg. Ook andere bezoekers rennen de zaak uit. Kort ervoor is nog te zien dat Ü. kalm naar de balie loopt en thee of koffie bestelt. "Verschrikkelijk" reageerde Ü. op de beelden. Nabestaanden op de tribune keken huilend naar die beelden.

Meer uit Binnenland

Amsterdam Museum koopt groot schilderij 'Burgerweeshuismeisjes'

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam Museum heeft een voor het museum iconisch schilderij verworven op de kunstbeurs PAN. Het is Musicerende Amsterdamse Burgerweeshuismeisjes (1889) van Thérèse Schwartze. Het laat een groepje zingende meisjes zien in de rood-zwarte jurken die alle jonge bewoonsters van het weeshuis droegen.

1 uur geleden
Kunstbeurs PAN Amsterdam trekt 44.000 bezoekers

AMSTERDAM (ANP) - De kunstbeurs PAN Amsterdam in de RAI heeft afgelopen week 44.000 bezoekers getrokken. Dat zijn er 2000 minder dan de editie van vorig jaar. Toch is directeur Mark Grol tevreden. "We hebben belangrijke verkopen gezien in uiteenlopende segmenten, van oude meesters en moderne kunst tot Aziatische kunst en bijzondere verzamelobjecten."

1 uur geleden
Vier aanhoudingen bij Rode Lijn-demonstratie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondag vier mensen aangehouden tijdens de Rode Lijn-demonstratie in Amsterdam. Verder is het protest volgens de politie rustig en beheerst verlopen.

3 uur geleden
Laatste demonstranten Rode Lijn-protest aangekomen op Museumplein

AMSTERDAM (ANP) - De laatste deelnemers aan de Rode Lijn-demonstratie zijn zondag even na 17.15 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam, zien ANP-verslaggevers. Daarmee is de mars tegen de oorlog in Gaza ten einde gekomen. De demonstranten liepen vanaf het Museumplein een ronde om het Vondelpark en kwamen gedurende de middag in groepen terug op het plein.

4 uur geleden
Doodgeschoten man Schiedam was 19 jaar

SCHIEDAM (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten in Schiedam was 19 jaar oud en woonde in de Zuid-Hollandse plaats. Een tweede persoon werd gewond naar een ziekenhuis gebracht en is inmiddels buiten levensgevaar. Een derde slachtoffer raakte lichtgewond, meldde de politie zondag.

5 uur geleden
Politie: niet ingeschakeld om in te grijpen bij bus De Graafschap

APELDOORN (ANP) - De politie is niet ingeschakeld om in te grijpen bij de blokkade van de spelersbus van De Graafschap. Een woordvoerder van de eenheid Oost-Nederland laat weten dat er geen ondersteuningsverzoek is gekomen vanuit de voetbalclub uit Doetinchem. Supporters van De Graafschap blokkeerden de spelersbus bij het stadion, om te voorkomen dat de bus naar Arnhem zou vertrekken voor de wedstrijd tegen Vitesse. De wedstrijd in de eerste divisie werd uiteindelijk afgelast.

5 uur geleden
Organisatie: zeker 200.000 mensen bij Rode Lijn-protest Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Aan de vierde Rode Lijn-demonstratie, opnieuw in Amsterdam, doen volgens een voorlopige schatting van de organisatie zeker 200.000 deelnemers mee. Dat meldt mede-initiatiefnemer Amnesty International. Het aantal is gebaseerd op onder andere crowdcontrolprogramma's en camerabeelden van bovenaf, legt een woordvoerder uit.

7 uur geleden