Verdachte drie moorden Rotterdam onderzocht in Pieter Baan Centrum
ROTTERDAM (ANP) - Fouad L., de verdachte van drievoudige moord eind september in Rotterdam, zal worden onderzocht in het Pieter Baan Centrum om zijn psychische gesteldheid exact in kaart te brengen, meldt het Openbaar Ministerie. De raadkamer van de Rotterdamse rechtbank besloot dinsdag ook tot verlenging van zijn voorarrest met negentig dagen.
De verdachte heeft in de eerste verhoren zijn daden bekend, bevestigt het OM. Later is hij zich gaan beroepen op zijn zwijgrecht. De raadsvrouw van L. wil geen commentaar geven over de zaak.
Het onderzoek is nog niet afgerond. De verdachte is al meerdere keren verhoord, maar het is nog onduidelijk hoe hij aan een wapen is gekomen. Er zijn inmiddels tientallen getuigen gehoord en de onderzoekers beschikken over camerabeelden. L. zit niet langer in volledige beperkingen, wat betekent dat hij naast zijn advocaat ook anderen kan spreken.
Brandstichting
De 32-jarige Rotterdammer wordt verdacht van de moord op zijn 39-jarige buurvrouw Marlous en haar 14-jarige dochter Romy. Zij werden op 28 september neergeschoten in hun woning aan het Heiman Dullaertplein in de Rotterdamse wijk Delfshaven.
Ook wordt L. verdacht van het doodschieten van Jurgen Damen (43). De huisarts en docent van het Erasmus Medisch Centrum werd op dezelfde dag neergeschoten in een leslokaal van het ziekenhuis.
Naast drievoudige moord wordt L. verdacht van brandstichting en verboden wapenbezit. De zaak tegen hem begint op 15 januari volgend jaar met een pro-formazitting.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
9 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
11 uur geleden