Verdachte drie moorden Rotterdam onderzocht in Pieter Baan Centrum
ROTTERDAM (ANP) - Fouad L., de verdachte van drievoudige moord eind september in Rotterdam, zal worden onderzocht in het Pieter Baan Centrum om zijn psychische gesteldheid exact in kaart te brengen, meldt het Openbaar Ministerie. De raadkamer van de Rotterdamse rechtbank besloot dinsdag ook tot verlenging van zijn voorarrest met negentig dagen.
De verdachte heeft in de eerste verhoren zijn daden bekend, bevestigt het OM. Later is hij zich gaan beroepen op zijn zwijgrecht. De raadsvrouw van L. wil geen commentaar geven over de zaak.
Het onderzoek is nog niet afgerond. De verdachte is al meerdere keren verhoord, maar het is nog onduidelijk hoe hij aan een wapen is gekomen. Er zijn inmiddels tientallen getuigen gehoord en de onderzoekers beschikken over camerabeelden. L. zit niet langer in volledige beperkingen, wat betekent dat hij naast zijn advocaat ook anderen kan spreken.
Brandstichting
De 32-jarige Rotterdammer wordt verdacht van de moord op zijn 39-jarige buurvrouw Marlous en haar 14-jarige dochter Romy. Zij werden op 28 september neergeschoten in hun woning aan het Heiman Dullaertplein in de Rotterdamse wijk Delfshaven.
Ook wordt L. verdacht van het doodschieten van Jurgen Damen (43). De huisarts en docent van het Erasmus Medisch Centrum werd op dezelfde dag neergeschoten in een leslokaal van het ziekenhuis.
Naast drievoudige moord wordt L. verdacht van brandstichting en verboden wapenbezit. De zaak tegen hem begint op 15 januari volgend jaar met een pro-formazitting.
Meer uit Binnenland
LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
11 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
14 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.
49 minuten geledenDUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.
1 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De korpsleiding van de politie erkent fouten te hebben gemaakt in de interne communicatie over het onderzoek naar het raadplegen van de systemen in de zaak van Lisa. Brieven die intern verstuurd zijn, trekt de korpsleiding in, is te lezen in een verklaring.
2 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt waarschijnlijk ongeveer twee weken de tijd om twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg alsnog te sluiten. Daarna begint de teller voor de dwangsommen te lopen, zegt wethouder Alwin Mussche, die over de opvang van vluchtelingen gaat. De beide locaties hadden zondag moeten sluiten, maar zijn nog open.
3 uur geleden