
Verdachte doodsteken Amersfoortse vrouw (82) betuigt spijt
UTRECHT (ANP) - "Ik besef wat ik heb veroorzaakt en heb heel veel spijt naar de nabestaanden. Ik ben 48 jaar met haar samen geweest en één wanhopige opwelling heeft alles veranderd." Dat zei de 73-jarige Peter L., verdacht van het doodsteken van zijn 82-jarige partner, dinsdag aan het slot van de eerste openbare zitting in zijn strafzaak bij de rechtbank in Utrecht.
L. zou de vrouw op 11 juni meermalen met een mes in haar borst en hals hebben gestoken in hun woning aan de Keesomstraat in Amersfoort. De politie kwam op 12 juni ter plaatse en trof daar de dode vrouw en L. aan. De man was zelf ook gewond. Wat zich precies in de woning heeft afgespeeld en wat L. tot zijn daad heeft gedreven, is vooralsnog onduidelijk. Het Openbaar Ministerie gaf op de zitting geen toelichting op de stand van het onderzoek.
Op 6 september heeft L. een uitvoerige verklaring afgelegd bij de politie. Gedragsdeskundigen zullen over de geestesgesteldheid van de Amersfoorter rapporteren. Zij willen dat L. ook neurologisch wordt onderzocht. Het OM heeft dat verzoek gehonoreerd.
Op 17 december is de volgende tussentijdse zitting. L. blijft in voorarrest. De rechtbank hoopt de zaak in februari volgend jaar inhoudelijk te kunnen behandelen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De EO komt met een nieuwe talkshow om "het Joodse geluid een herkenbaar podium te geven bij de publieke omroep". De Joodse Wereld gaat op zondag 21 september van start en is wekelijks te zien bij de omroep.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail evacueert ongeveer vierhonderd reizigers uit een gestrande trein op de hogesnelheidslijn (HSL) tussen Rotterdam en Breda, meldt de NS. Wegens een brandmelding in de locomotief strandde de trein rond 18.20 uur op dit traject.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 1-programma Spraakmakers laat luisteraars niet meer stemmen op stellingen waar in de uitzending over wordt gepraat. Dat heeft presentatrice Roos Abelman donderdag in het programma gezegd. De redactie is hiermee gestopt omdat de uitslag van deze stemming niet representatief was, maar wel soms in het publieke debat werd genoemd.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een instelling voor jongeren in Alphen aan den Rijn zorgt niet goed genoeg voor de kinderen. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) eist daarom dat iHUB binnen drie maanden orde op zaken stelt. Een van de groepen binnen de locatie mag voorlopig geen nieuwe jongeren aannemen.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO wil stoppen met BVN, de publieke tv-zender voor Nederlanders in het buitenland. Dat heeft de NPO donderdag bekendgemaakt. Ook wil de NPO stoppen met NPO Campus Radio, de proeftuin voor nieuwe radiotalenten, en NPO Soul & Jazz. Ook NPO 2 Extra moet stoppen, als het aan de NPO ligt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eerste openbare zitting tegen de verdachte van de dood van de 17-jarige Lisa is op 25 november, meldt de rechtbank Amsterdam. De jonge vrouw werd in de nacht van 19 op 20 augustus omgebracht in Duivendrecht. Zij was op de fiets onderweg van Amsterdam naar huis in Abcoude.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Badr Hari krijgt 24 uur werkstraf voor mishandeling. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie donderdag na berichtgeving door Het Parool. De vechtsporter zou volgens RTL Boulevard zijn ex-partner hebben mishandeld. Dat zou gebeurd zijn vorig jaar september en op 2 februari. Hari werd na de laatste keer opgepakt en zat drie dagen vast.
6 uur geleden