Verdachte doodrijden voetgangers Trier 'praat met politie'
TRIER (ANP/DPA) - De automobilist die in het Duitse Trier inreed op voetgangers, praat met de politie. Dat bevestigde een politiewoordvoerder, die nog niet in detail kon treden over wat voor verklaring de verdachte heeft afgelegd.
In Trier vielen dinsdag zeker vijf doden en veertien gewonden toen de man door een voetgangerszone scheurde. De politie arresteerde de bestuurder ongeveer vier minuten nadat het alarmnummer voor het eerst was gebeld. Een van de overleden slachtoffers is een baby.
De automobilist komt uit het gebied en is 51 jaar. Justitie sluit niet uit dat psychiatrische problemen een rol speelden. De Duitser was onder invloed van alcohol. De autoriteiten hebben nog geen aanwijzingen dat hij politieke of religieuze motieven had.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
23 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
24 minuten geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
26 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
3 uur geledenNEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
8 uur geleden