Verdachte doodrijden mensen Trier is 51-jarige man uit omgeving
TRIER (ANP/AFP/DPA) - De verdachte die is opgepakt voor het doodrijden van meerdere mensen in Trier is een 51-jarige man uit de omgeving van de Duitse stad. Volgens de politie wordt de man momenteel verhoord. Burgemeester van Trier Wolfram Leibe gaat uit van opzet.
De politie in Trier meldde eerst op Twitter dat er twee doden waren gevallen, in een latere tweet werd gesproken over meerdere doden en gewonden. Volgens lokale media zijn zeker vijftien mensen gewond geraakt. Er zijn meerdere doden en er liggen rijen met zwaargewonden, aldus een woordvoerder van de politie.
De binnenstad van Trier is afgesloten en mensen wordt nog steeds afgeraden om daarheen te gaan. Het verzorgen van de gewonden heeft de hoogste prioriteit, aldus burgemeester Wolfram Leibe: "We gaan ervan uit dat de man opzettelijk inreed op de voetgangers."
Ooggetuigen zeggen tegen lokale media dat ze mensen door de lucht zagen vliegen door de aanrijding. Het is volgens de politie nog niet duidelijk wat er precies gebeurd is en of de aanval gericht was op specifieke personen.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ongeveer zevenhonderd leden van Hezbollah te hebben gedood sinds de oorlog met die Libanese beweging begin deze maand begon. Hezbollah is een bondgenoot van Iran en daardoor wordt Libanon meegesleurd in de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte brengt naar eigen zeggen wel degelijk wat in tegen de klachten en beledigingen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van Europese bondgenoten. Hij wijst erop dat Europa meer tijd nodig heeft om te helpen een eind te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz omdat de VS hun bondgenoten niet over hun aanval op Iran hebben ingelicht.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz claimt dat de bevelhebber van de marineafdeling van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG), Alireza Tangsiri, met een Israëlische luchtaanval is gedood. Katz sprak van een "precieze en dodelijke operatie" woensdagavond waarbij ook andere hoge officieren om het leven zijn gekomen.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan gaat verder met militaire operaties tegen Afghanistan nadat een tijdelijk bestand eerder deze week afliep, zei het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Vanwege het einde van de ramadan had Pakistan de aanvallen tijdelijk gestaakt.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP) - Iran gaat Maleisische olietankers door de Straat van Hormuz laten varen, zegt de Maleisische premier Anwar Ibrahim. Hij zei op de nationale televisie dat dat de uitkomst was van overleg met onder anderen de Iraanse president Masoud Pezeshkian en leiders uit een aantal andere landen.
2 uur geleden