Verdachte dood psychiater was voorlopig vrij in andere zaak
ROTTERDAM (ANP) - De 24-jarige man die wordt gezocht voor betrokkenheid bij de gewelddadige dood van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven, is een bekende van politie en justitie. Tegen hem loopt al langer een rechtszaak waarin hij wordt verdacht van drie andere misdrijven: bedreiging, (poging tot zware) mishandeling en diefstal van een rijbewijs. De rechtbank had hem in juli onder voorwaarden vrijgelaten, bevestigt zijn advocaat Errol Jobse.
De politie verspreidde zaterdag een foto van de verdachte en noemde in een bericht ook zijn volledige naam. Hij wordt niet alleen verdacht van betrokkenheid bij de dood van de 60-jarige psychiater, die in de nacht van 12 op 13 oktober werd neergeschoten in zijn woning aan het Handelsplein, maar ook van een steekpartij in Zutphen. Daarbij raakte afgelopen nacht iemand lichtgewond.
De politie waarschuwt dat de man "uiterst- en vuurwapengevaarlijk" is en wil dat mensen die hem zien niet zelf in actie komen, maar 112 bellen. "Het is van het grootste belang dat hij snel wordt aangehouden om verdere incidenten te voorkomen."
Nieuwe verdenkingen
Advocaat Jobse hoorde via de media van de ernstige nieuwe verdenkingen tegen zijn cliënt. "Dit was mij totaal niet bekend. Het verbaast de verdediging enorm en valt rauw op ons dak", reageert hij. Omdat hij verder nog niet op de hoogte is van de zaak, kan hij er nu niet inhoudelijk op ingaan. Toen hij tijdelijk werd vrijgelaten in afwachting van de verdere behandeling van de zaak tegen hem, leek het volgens de advocaat goed met hem te gaan.
Of zijn cliënt de om het leven gebrachte psychiater kende, kan Jobse niet zeggen. Ook de politie kan daar om privacyredenen niets over kwijt.
Meer uit Binnenland
ACCRA (ANP) - Justitieminister Foort van Oosten heeft het Nederlandse verzoek om Jos Leijdekkers uit te leveren opnieuw "duidelijk overgebracht" aan de Sierra Leoonse minister van Binnenlandse Zaken, Morie Lengor. Dat deed de demissionaire VVD-minister op een topoverleg over drugscriminaliteit in Ghana, zei hij in een telefoongesprek tegen het ANP. "Nederland laat dit onderwerp niet los."
40 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag bij de rechtbank in Lelystad celstraffen tot 25 jaar geëist tegen de drie verdachten van de moord op de 18-jarige Ryan Al Najjar. Het gaat om haar vader (53) en twee broers (23 en 25).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - NRC rectificeert de berichtgeving over voormalig D66-informateur Hans Wijers. De krant zegt niet in te kunnen staan voor de totstandkoming van het artikel waarin de krant beweerde dat Wijers VVD-leider Dilan Yeşilgöz een leugenaar had genoemd. De onderbouwing van dit verwijt is volgens hoofdredacteur Patricia Veldhuis niet meer houdbaar.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Een groep prominente Afro-Surinamers eist dat koning Willem-Alexander en koningin Máxima een krans leggen bij het standbeeld van Kwakoe, het slavernijmonument in Paramaribo. Het koningspaar brengt volgende week een staatsbezoek aan Suriname. Een bezoek aan Kwakoe is vooralsnog niet opgenomen in het programma.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie heeft donderdagochtend een persoon aangehouden op verdenking van doodsbedreiging van de schrijfster en columniste Lale Gül. Dit laat Gül weten aan het ANP. De politie Midden-Nederland zegt hier geen uitspraken over te doen.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Het ziekenhuis Rijnstate in Arnhem treft een schikking met de mensen die in het verleden gedupeerd zijn door verkeerd gebruik van sperma in een vruchtbaarheidskliniek. Het ziekenhuis bevestigt de overeenkomst vrijdag naar aanleiding van berichtgeving in het programma Pointer van KRO-NCRV.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De deskundigengroep dierziekten, die het ministerie van Landbouw adviseert over vogelgriep, maakt zich "veel zorgen" over de huidige stand van de vogelgriep in Nederland. Dat zegt Arjan Stegeman, hoogleraar Gezondheid van Landbouwhuisdieren van de Universiteit Utrecht en voorzitter van de deskundigengroep. Stegeman waarschuwt ook dat de huidige methode om vogelgriep te bestrijden verouderd is.
6 uur geleden