Verdachte dood Gino volgende week voorgeleid
MAASTRICHT (ANP) - De 22-jarige man uit Geleen die ervan verdacht wordt betrokken te zijn geweest bij de dood van de 9-jarige Gino, wordt komende week dinsdag of woensdag voorgeleid. Dat heeft een woordvoerster van het Openbaar Ministerie (OM) in Maastricht zaterdagavond gezegd.
De man wordt ook verdacht van ontvoering van Gino, zei ze nog. De 22-jarige Gelener werd zaterdagochtend om 04.00 uur opgepakt. Tijdens het verhoor door de politie zei hij waar het lichaam van Gino lag. Dat lag achter een andere woning, niet ver van de woning waar de verdachte woont.
Die andere woning staat leeg omdat er onlangs brand is geweest. Op aanwijzing van de verdachte vond de politie het lichaam van Gino. Sindsdien onderzoekt de forensische recherche twee plaatsen delict in Geleen: de woning van de verdachte en de woning waarachter Gino werd gevonden.
Gino verdween woensdagavond toen hij speelde in een speeltuintje in Kerkrade. Hij logeerde sinds een week bij een zus in Kerkrade omdat zijn moeder in Maastricht ziek was en hij daar niet kon blijven. Na zijn verdwijning sloeg de politie groot alarm uit vrees voor een misdrijf. Talloze vrijwilligers begonnen grote zoekacties in Kerkrade en in Landgraaf waar een step werd gevonden die veel leek op de step die Gino tijdens zijn verdwijning bij zich had.
Bij die zoektochten werden spullen gevonden die mogelijk van Gino waren. Onderzoek daarvan heeft bijgedragen aan het vinden van de verdachte, bleek zaterdagmiddag tijdens een persconferentie van onder meer politie en justitie in Maastricht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het wegverkeer heeft vorig jaar iets minder CO2 uitgestoten in Nederland dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. In 2025 werd in totaal ruim 26,6 miljard kilogram CO2 uitgestoten door verkeer op Nederlandse wegen, een jaar eerder was dat nog iets meer dan 27 miljard kilo. Dit is de eerste daling van de CO2-uitstoot na de coronapandemie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO ziet veel onduidelijkheden in het stikstofrapport van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Zo wijst LTO vooral op de zogeheten generieke korting - ofwel gedwongen krimp - die voor de belangenorganisatie onbespreekbaar is. Volgens het PBL-rapport is gedwongen krimp van de veestapel vooralsnog nodig om de stikstofuitstoot in 2035 ver genoeg terug te dringen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW zegt dat in het rapport van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) over de stikstofproblematiek "doelgerichte stappen worden gezet naar een oplossing van het stikstofprobleem zodat de vergunningverlening weer in zicht komt".
9 uur geledenAMERSFOORT/UTRECHT (ANP) - Natuurorganisaties vinden dat het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) bevestigt dat de stikstofplannen van het kabinet noodzakelijk zijn om natuurherstel dichterbij te brengen. Natuurmonumenten en Natuur & Milieu reageren op een doorrekening van de stikstofplannen door het planbureau.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alles is erop gericht om gedwongen krimp van de veestapel te voorkomen, zegt landbouwminister Jaimi van Essen in een reactie op de doorrekeningen van zijn stikstofplannen door het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Volgens hem is het mogelijk om met de plannen de doelen voor vermindering van stikstofuitstoot te halen, zonder dat daarbij een "generieke korting" op de rechten om dieren te houden nodig is.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met de stikstofmaatregelen kan het kabinet een "belangrijke stap" naar natuurherstel zetten, verwacht het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Toch blijft stikstof meespelen bij het verlenen van vergunningen. Natuurplannen die losstaan van stikstof zijn ook nodig.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "economisch niet realistisch" dat het altijd haalbaar blijft om dicht bij natuurgebieden landbouw te bedrijven. Dat schrijft het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een doorrekening van de stikstofplannen van het kabinet. Mogelijk moet dicht bij de beschermde gebieden worden gezocht naar andere manieren om het land te gebruiken, bijvoorbeeld recreatie of waterberging.
10 uur geleden