Verdachte doden meisje (11) in Frankrijk had ruzie met ouders
SAINT-HERBOT (ANP/AFP/BELGA/RTR) - De man die een 11-jarig Brits meisje heeft gedood in Bretagne, zou al langer ruzie hebben gehad met haar familie. Volgens burgemeester Marguerite Bleuzen van de gemeente Plonevez-du-Faou, waar de familie woonde, werd al eens bemiddeld in een grondconflict tussen de Nederlandse verdachte en de Britten. Er was toen geen reden tot zorg, aldus de burgemeester.
De man opende zaterdagavond het vuur op de Britse familie. Het meisje van 11 werd gedood. Haar vader raakte ernstig gewond en verkeert in levensgevaar. Ook de moeder raakte gewond en moest naar het ziekenhuis. Het 8-jarige zusje raakte niet gewond, maar is wel in shock. De verdachte werd in zijn huis aangehouden na de schietpartij. Daarbij werd volgens bronnen die nauw betrokken zijn bij het onderzoek naar de schietpartij een grote hoeveelheid cannabis gevonden.
De man en zijn vrouw werden in de omgeving ‘de Belgen’ genoemd. De man zou in Antwerpen zijn geboren, maar heeft volgens de aanklager de Nederlandse nationaliteit. Volgens buurtbewoners had de man weinig contact met mensen in de omgeving.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël heeft bekendgemaakt dat het ongeveer tweehonderd gevechtsvliegtuigen heeft ingezet bij de aanvallen op Iran. Daarmee zouden vrijwel gelijktijdig honderden militaire doelen zijn bestookt.
13 minuten geledenAMMAN (ANP/AFP) - De Jordaanse strijdkrachten zeggen sinds zaterdagochtend dertien ballistische raketten te hebben neergehaald. Er zou sprake zijn van materiële schade door aanvallen, maar niet van slachtoffers.
18 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De VN-Veiligheidsraad wordt bijeengeroepen voor een spoedoverleg na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran. De bijeenkomst staat gepland voor 22.00 uur Nederlandse tijd.
42 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah heeft solidariteit uitgesproken met bondgenoot Iran. De Libanese groep waarschuwt in een verklaring dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen "ernstige gevolgen" zullen hebben voor iedereen in de regio als niet wordt ingegrepen. Hezbollah stelt echter niet of het zich gaat mengen in de strijd.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Getuigen hebben een explosie gehoord bij de Palmeilanden in Dubai, een bekende locatie in de stad. Daar zou rook zijn opgestegen bij een hotel.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse premier Keir Starmer zegt dat Britse gevechtsvliegtuigen zaterdag hebben deelgenomen aan "gecoördineerde, regionale, defensieve operaties" in het Midden-Oosten. Volgens Starmer vonden de operaties plaats "om onze mensen, onze belangen en onze bondgenoten te beschermen".
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse ayatollah Ali Khamenei geeft "binnen enkele minuten" een televisietoespraak, meldt de staatszender Al-Alam TV. In Israëlische media gaat het gerucht dat Khamenei mogelijk is omgekomen bij de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran en werd gespeculeerd dat er een vooraf opgenomen videoboodschap zou worden uitgezonden.
2 uur geleden