Verdachte dodelijke schietpartij Den Helder nog voortvluchtig
DEN HELDER (ANP) - De persoon die verdacht wordt van de dodelijke schietpartij die rond middernacht voor een café aan de Bassingracht in Den Helder heeft plaatsgevonden, is nog op de vlucht. Zijn identiteit is bij de politie bekend, zo is zaterdag gemeld. Door de schietpartij kwam een 25-jarige man uit Alkmaar om het leven, twee anderen raakten gewond, onder wie één iemand ernstig.
De lichtgewonde kon na behandeling in het ziekenhuis weer naar huis. Er zijn nog geen verdere details over de toestand van het zwaargewonde slachtoffer.
De verdachte is rond de 25 jaar oud en heeft een lichte huidskleur. Hij droeg zwarte kleding en een zwarte pet. De politie vraagt onmiddellijk 112 te bellen mocht iemand informatie hebben over waar hij zich nu bevindt. "De man is gevaarlijk en mogelijk in het bezit van een vuurwapen."
De politie heeft getuigen gehoord en is druk met het onderzoek. Een woordvoerder legt uit dat het nog te vroeg is om iets te zeggen over de aanleiding van de schietpartij.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is dinsdag gekozen tot de eerste internationale voorzitter van The Pact of Free Cities, meldt de gemeente in een verklaring. De in 2019 opgerichte organisatie komt op voor democratische waarden en zet zich af tegen nationaal-populisme. Wereldwijd hebben tientallen steden zich aangesloten.
2 uur geledenBAARN (ANP) - Dat ongetrouwde vrouwen vroeger afstand moesten doen van hun pasgeboren kinderen was "een ingrijpende en pijnlijke gebeurtenis". Het Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO), een samenwerkingsverband van ongeveer dertig kerkgenootschappen, laat dinsdag weten dat de kerken het leed erkennen. Excuses worden niet aangeboden.
3 uur geledenBRUNSSUM (ANP) - Twee Duitse militairen van het NAVO-hoofdkwartier in Brunssum zijn in die gemeente door onbekenden belaagd. Een van hen raakte daarbij lichtgewond, meldt de politie. De politie onderzoekt het incident. De daders waren volgens persbureau dpa gemaskerd en riepen leuzen tegen de NAVO. Wanneer en waar het precies is gebeurd, is niet bekendgemaakt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NS raadt bezoekers van Harry Styles-concerten op woensdag 20 mei, vrijdag 22 mei en zaterdag 23 mei aan "alternatief vervoer" te nemen. Tijdens de concerten in de Johan Cruijff ArenA rijden er door werkzaamheden minder treinen van en naar station Amsterdam Bijlmer ArenA.
5 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Alle opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius die op de eerste repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) op basis van monsters die bij aankomst zijn afgenomen.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het fatbikeverbod in de binnenstad van Enschede dat sinds 11 maart geldt, lijkt goed te werken. Dat laat een woordvoerster van de gemeente weten. Woensdag start de rechtszaak die fatbikeverkoper La Souris tegen de gemeente heeft aangespannen vanwege het verbod. Dan krijgt de gemeente volgens een woordvoerster van de rechtbank Overijssel een brief over de termijn om op de aanklacht te reageren.
6 uur geleden