Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte dodelijke crash reed tussen 134 en 170 kilometer per uur

Verdachte dodelijke crash reed tussen 134 en 170 kilometer per uur

ROTTERDAM (ANP) - Suraj A., de man die wordt verdacht van het in beschonken toestand veroorzaken van een verkeersongeval met drie doden in Rotterdam op tweede kerstdag vorig jaar, reed minimaal 134 en maximaal 170 kilometer per uur toen hij in de vroege ochtend met zijn auto tegen die van de slachtoffers botste. Dat kwam naar voren tijdens de derde voorbereidende zitting in de rechtbank van Rotterdam.

De aanklager komt tot die bevinding op basis van een nachtelijke reconstructie en analyse van de verkeerslussen in de weg door het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) eerder dit jaar. Het ongeval was op het Groene Kruisplein, een groot verkeerskruispunt in Rotterdam-Zuid waar de stedelijke uitvalsweg en de op- en afritten van de snelweg A15 samenkomen.

Uit het onderzoek van het NFI bleek verder dat de verdachte in de honderden meters voor de crash zelfs nog iets harder moet hebben gereden. "De naderingssnelheid van de verdachte ligt tussen de 150 en 181 kilometer per uur", aldus de officier van justitie.

Drie dodelijke slachtoffers

De dodelijke slachtoffers van de botsing zijn een 35-jarige vrouw uit Spijkenisse, haar 36-jarige man uit Helmond en de 7-jarige dochter. "Het jonge gezin had geen schijn van kans. Het eerste onderzoek wees al uit dat de verdachte minimaal 133 km per uur moet hebben gereden ten tijde van de botsing", zei de officier van justitie eerder al.

De publieke tribune van de rechtszaal zat vol met nabestaanden van de slachtoffers. Een enkeling had tijdens de zitting moeite de emoties in bedwang te houden.

Behandeling in 2024

De rechtszaak tegen de 29-jarige verdachte zal naar verwachting pas in 2024 plaatsvinden. In december volgt eerst nog een vierde voorbereidende zitting omdat zowel de aanklager als de verdediging nog aanvullende wensen heeft of nader onderzoek wil toevoegen aan het dossier.

A., die net als de vorige keren niet bij deze pro-formazitting aanwezig was, raakte zwaargewond door de botsing en hij kan zich naar eigen zeggen niets herinneren van het ongeluk. Bij de vorige zitting las zijn raadsman een excuusbrief voor van de verdachte aan de nabestaanden van het gezin.

Meer uit Binnenland

Uitbreiding landelijke jeugdbevoegdheden voor boa's per 1 juni

UTRECHT (ANP) - Buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) in de openbare ruimte krijgen uitgebreidere mogelijkheden bij strafbare feiten gepleegd door jongeren. Per 1 juni 2026 kunnen deze boa's minderjarigen een reprimande geven of naar Halt verwijzen, zo maakte de stichting Halt bekend. De uitbreiding moet bijdragen aan meer rechtsgelijkheid en een pedagogische omgang met jongeren.

47 minuten geleden
KLM-vlucht Amsterdam tankt in Frans-Guyana om brandstoftekort

PARAMARIBO (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam is dinsdag kort na vertrek vanaf de Johan Adolf Pengel-luchthaven in Suriname niet rechtstreeks naar Schiphol gevlogen, maar eerst uitgeweken naar Frans-Guyana om bij te tanken. Dat schrijft de Surinaamse nieuwssite Waterkant.

2 uur geleden
Ruim honderd asielzoekers van Ter Apel naar Groningen

GRONINGEN (ANP) - Opnieuw brengen meer dan honderd asielzoekers de nacht door in congrescentrum Hanzeplaza in de stad Groningen. In de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is geen plek voor ze. Het Rode Kruis weet het exacte aantal mensen nog niet, omdat het vervoer in de nacht van dinsdag op woensdag nog gaande is.

5 uur geleden
Premier Jetten sluit samenwerking met Markuszower niet uit

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower heeft zich met zijn uitspraken over geweld tegen Palestijnse vluchtelingen "buiten de constructieve krachten geplaatst", vindt premier Rob Jetten. Maar ondanks herhaalde verzoeken van onder anderen Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA spreekt de premier niet expliciet uit dat hij samenwerking met de radicaal-rechtse politicus uitsluit.

5 uur geleden
Studenten hbo en wo tevreden over opleiding en docenten

UTRECHT (ANP) - Studenten op het hbo en universiteiten blijven tevreden over hun opleiding. Dat blijkt uit de Nationale Studenten Enquête (NSE) 2026, die werd ingevuld door 248.000 studenten. Driekwart van hen is tevreden over de opleiding die zij volgen. Naast de algemene tevredenheid van studenten over hun opleiding meet de NSE ook de tevredenheid over allerlei specifieke onderwerpen, waaronder studiedruk, docenten en sfeer.

5 uur geleden
Burgers vinden klimaatbeleid oneerlijk en willen minder bijdragen

DEN HAAG (ANP) - De meeste Nederlanders vinden het klimaatbeleid onrechtvaardig en de bereidheid om zelf bij te dragen aan het tegengaan van klimaatverandering neemt af, signaleert het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een onderzoek. Het planbureau waarschuwt: "Mensen hebben vaak het gevoel dat de rekening te veel bij burgers wordt neergelegd en de grote vervuilers worden ontzien."

5 uur geleden
ANWB ook 's avonds nog druk met pechgevallen door hitte

UTRECHT (ANP) - Ook in de avond is de Wegenwacht van de ANWB nog flink druk geweest met pechgevallen die veelal door de hitte zijn veroorzaakt. Aan het einde van de middag schatte de ANWB dat het aantal pechgevallen op zo'n 4300 zou uitkomen. Dat werden er uiteindelijk 4700.

6 uur geleden