Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte dodelijke crash reed tussen 134 en 170 kilometer per uur

Verdachte dodelijke crash reed tussen 134 en 170 kilometer per uur

ROTTERDAM (ANP) - Suraj A., de man die wordt verdacht van het in beschonken toestand veroorzaken van een verkeersongeval met drie doden in Rotterdam op tweede kerstdag vorig jaar, reed minimaal 134 en maximaal 170 kilometer per uur toen hij in de vroege ochtend met zijn auto tegen die van de slachtoffers botste. Dat kwam naar voren tijdens de derde voorbereidende zitting in de rechtbank van Rotterdam.

De aanklager komt tot die bevinding op basis van een nachtelijke reconstructie en analyse van de verkeerslussen in de weg door het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) eerder dit jaar. Het ongeval was op het Groene Kruisplein, een groot verkeerskruispunt in Rotterdam-Zuid waar de stedelijke uitvalsweg en de op- en afritten van de snelweg A15 samenkomen.

Uit het onderzoek van het NFI bleek verder dat de verdachte in de honderden meters voor de crash zelfs nog iets harder moet hebben gereden. "De naderingssnelheid van de verdachte ligt tussen de 150 en 181 kilometer per uur", aldus de officier van justitie.

Drie dodelijke slachtoffers

De dodelijke slachtoffers van de botsing zijn een 35-jarige vrouw uit Spijkenisse, haar 36-jarige man uit Helmond en de 7-jarige dochter. "Het jonge gezin had geen schijn van kans. Het eerste onderzoek wees al uit dat de verdachte minimaal 133 km per uur moet hebben gereden ten tijde van de botsing", zei de officier van justitie eerder al.

De publieke tribune van de rechtszaal zat vol met nabestaanden van de slachtoffers. Een enkeling had tijdens de zitting moeite de emoties in bedwang te houden.

Behandeling in 2024

De rechtszaak tegen de 29-jarige verdachte zal naar verwachting pas in 2024 plaatsvinden. In december volgt eerst nog een vierde voorbereidende zitting omdat zowel de aanklager als de verdediging nog aanvullende wensen heeft of nader onderzoek wil toevoegen aan het dossier.

A., die net als de vorige keren niet bij deze pro-formazitting aanwezig was, raakte zwaargewond door de botsing en hij kan zich naar eigen zeggen niets herinneren van het ongeluk. Bij de vorige zitting las zijn raadsman een excuusbrief voor van de verdachte aan de nabestaanden van het gezin.

Meer uit Binnenland

'Golf van emoties' nabestaanden Mieke Oort na melding dood dader

LEEUWARDEN (ANP) - Een melding dat de moordenaar van de Amerikaanse studente Mieke Oort is overleden, brengt "een golf van emoties met zich mee" voor de nabestaanden van Mieke. Dat meldt advocaat Sébas Diekstra in een reactie. De 21-jarige Oort werd in 2022 in Leeuwarden vermoord door Thomas R. uit Leek in een zaak die bekendstond als de 'Tindermoord'.

1 uur geleden
Nu ook negatief reisadvies voor Bahrein van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.

2 uur geleden
Feestelijke optocht Amsterdam geëindigd bij Amerikaans consulaat

AMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.

3 uur geleden
Honderden dansen op Amsterdamse Dam na dood Khamenei

AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.

6 uur geleden
Zo'n tweehonderd feestende mensen bij Iraanse ambassade Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.

7 uur geleden
Buitenlandse Zaken ontvangt 1000 telefoontjes uit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.

8 uur geleden
Iraanse academici: volk moet landsbestuur kiezen

DEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."

10 uur geleden