Verdachte dodelijke aanrijding Vogelwaarde ging vaker in de fout
VOGELWAARDE (ANP) - De 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval op 11 juni in het Zeeuwse Vogelwaarde beging eerder al "meerdere malen grove verkeersovertredingen". Volgens de rechtbank ging de man, die is geboren in Litouwen, "keer op keer" in de fout en bracht hij daarbij andere verkeersdeelnemers in gevaar. De verdachte heeft "kennelijk weinig zelfinzicht" in zijn rijgedrag, staat in een woensdag gepubliceerd verslag van de raadkamer van de rechtbank.
Op de dag van het ongeluk reed de man in een auto waarvan de stuurbekrachtiging niet naar behoren werkte. Daarvoor brandde een waarschuwingslampje. Toch stapte hij volgens de rechtbank in die auto en reed hij met hoge snelheid door de bocht waar hij van de weg raakte.
De man raakte met de auto een groep van veertien schoolkinderen en hun twee begeleiders. Drie kinderen en een volwassene kwamen daarbij om het leven en meerdere kinderen raakten gewond.
"Onverantwoord rijgedrag"
Volgens de rechter heeft de verdachte als beginnend bestuurder "in een kort tijdsbestek onverantwoord rijgedrag" vertoond. Hij heeft niet alleen diverse boetes gehad, maar op zijn telefoon zijn ook filmpjes aangetroffen waarop te zien is dat hij met hoge snelheid rijdt en zichzelf en de snelheidsmeter filmt. Van 4 juni tot en met de dag van het ongeluk werden op twintig verschillende plekken snelheidsovertredingen met de auto van de verdachte geregistreerd.
De rechter spreekt van "een mentaliteit waarin weinig ruimte is voor de veiligheid en de fysieke integriteit van andere weggebruikers". Bovendien zou de verdachte de eigen rijvaardigheid overschatten. Dinsdag werd bekend dat de man zestig dagen langer vast blijft zitten. Volgens de rechter is de kans dat de verdachte opnieuw in de fout zou gaan groot. "Dat het rijbewijs van verdachte is ingenomen en hij enorm is geschrokken van het ongeluk maakt dit niet anders."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
28 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
18 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
1 dag geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.
1 dag geleden