Verdachte brand wethouder Rotterdam niet langer daarvoor vast
ROTTERDAM (ANP) - De 43-jarige man die verdacht wordt van brandstichting bij het huis van de Rotterdamse wethouder Faouzi Achbar, zit voor dat vergrijp niet langer vast. "Voor de brandstichting op 6 juli in een woning in Rotterdam-Lombardijen is de verdenking niet langer ernstig genoeg om de man daarvoor vast te houden", aldus het Openbaar Ministerie in Rotterdam. Hij blijft wel verdachte in de zaak.
Het betekent echter niet dat de man vrijkomt. Hij wordt nog verdacht van een andere brandstichting en blijft daarvoor nog dertig dagen vastzitten, zo besloot de rechtbank donderdag. Het OM verdenkt hem van het in brand steken van twee auto's op de Hulsterlo in de Rotterdamse Zuidwijk op 23 april.
Het onderzoek naar de brandstichting bij het huis van Achbar "gaat onverminderd door", meldt het OM. Ook wordt onderzocht of de brandstichtingen verband met elkaar houden.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
8 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquĂȘte van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
20 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
23 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
1 dag geleden