Verdachte brand azc Sneek nog vast
SNEEK (ANP) - De verdachte die is aangehouden vanwege de brand in een asielzoekerscentrum in Sneek zit nog vast en wordt woensdag verhoord. Het gaat volgens een politiewoordvoerder om een 36-jarige inwoner van Sneek. Of de verdachte een bewoner is van het azc, kan de politie niet zeggen.
Woensdag wordt ook forensisch onderzoek gedaan naar de uitslaande keukenbrand, die plaatsvond in één woning. Die woning is volledig uitgebrand. Andere woningen werden ontruimd. Na ongeveer 45 minuten werd het sein brand meester gegeven.
Twee mensen liepen snijwonden op, zei een woordvoerder van de brandweer tegen Omroep Friesland. Zij konden ter plaatse worden behandel. Drie mensen die rook hadden ingeademd zijn voor controle meegenomen naar het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ophokplicht voor pluimvee vanwege vogelgriep is landelijk opgeheven. Deze gold alleen nog in de Gelderse Vallei, de regio waar veel pluimveebedrijven gevestigd zijn. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) heeft deskundigen geraadpleegd die nu de kans op vogelgriep als "matig tot laag" inschatten.
14 minuten geledenVOGELWAARDE (ANP) - Bij het ongeluk tussen een auto en een groep fietsers op de N290 nabij het Zeeuwse Vogelwaarde zijn donderdagmiddag twee kinderen en één volwassene overleden. Vier kinderen raakten zwaargewond en zijn overgebracht naar het ziekenhuis. Dat meldt de veiligheidsregio.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB stuurt deze zomer weer wegenwachten Europa in om Nederlandse vakantiegangers met pech snel te kunnen helpen. De ploeg van dertig wegenwachten zal van 5 juli tot en met 30 augustus actief zijn in Frankrijk, Italië en Spanje, meldt de ANWB.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De agent die op 21 september vorig jaar een 15-jarige jongen doodschoot nadat hij was afgekomen op een melding van een fatbikeroof, wordt niet vervolgd. Het Openbaar Ministerie oordeelt dat het schieten gerechtvaardigd was en dat de agent handelde volgens de ambtsinstructie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) is niet blij met een Europees voorstel om regels voor gewasbeschermingsmiddelen te versimpelen, maar gaat toch voor stemmen. In een debat met de Tweede Kamer ziet de VVD-bewindsman "meer voordelen dan nadelen" aan het plan. De Tweede Kamer heeft twijfels, omdat de versimpeling kan zorgen voor meer risico's voor mens en milieu. Die onzekerheden erkent Erkens.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie, VVD) is te spreken over nieuwe VNG-richtlijnen voor gemeenten over de leerplichtvrijstelling voor kinderen die thuisonderwijs volgen omdat er geen school in de buurt is die past bij de geloofs- of levensovertuiging van de ouders. In de richtlijnen staat dat gemeenten de aanvragen voor die vrijstelling vanaf komend schooljaar strenger gaan beoordelen.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - PVV-Statenlid Ronald van Tiggelen moet een taakstraf uitvoeren van 200 uur, omdat hij is ingereden op een milieuactievoerster bij het Noord-Hollandse provinciehuis in Haarlem. De rechtbank Noord-Holland veroordeelt hem onder meer voor poging tot zware mishandeling en doorrijden na een ongeval. Het slachtoffer raakte niet zwaargewond. De straf is iets hoger dan de 180 uur werkstraf die het Openbaar Ministerie had geëist.
3 uur geleden