Verdachte brand azc Sneek nog vast
SNEEK (ANP) - De verdachte die is aangehouden vanwege de brand in een asielzoekerscentrum in Sneek zit nog vast en wordt woensdag verhoord. Het gaat volgens een politiewoordvoerder om een 36-jarige inwoner van Sneek. Of de verdachte een bewoner is van het azc, kan de politie niet zeggen.
Woensdag wordt ook forensisch onderzoek gedaan naar de uitslaande keukenbrand, die plaatsvond in één woning. Die woning is volledig uitgebrand. Andere woningen werden ontruimd. Na ongeveer 45 minuten werd het sein brand meester gegeven.
Twee mensen liepen snijwonden op, zei een woordvoerder van de brandweer tegen Omroep Friesland. Zij konden ter plaatse worden behandel. Drie mensen die rook hadden ingeademd zijn voor controle meegenomen naar het ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Defensie kan doorgaan met de bouw van een militair radarstation bij Herwijnen. De Raad van State heeft bezwaren van onder anderen enkele bewoners, de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders van de gemeente West-Betuwe verworpen.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen dat bij PersVeilig is binnengekomen van journalisten die belaagd zijn tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag, is opgelopen naar acht. Aanvankelijk waren er drie meldingen gedaan en maandag waren er twee bijgekomen.
26 minuten geledenDINXPERLO (ANP) - Bij het blussen van de brand bij een afvalverwerker in het Gelderse Dinxperlo is in de nacht van maandag op dinsdag PFAS in het rioolwater terechtgekomen. Dat meldt de gemeente Aalten, waar het dorp onder valt. De brandweer heeft bluswater gebruikt uit de recreatieplas Het Blauwe Meer, waarvan in 2024 al bekend werd dat het besmet is met PFAS. Water uit dat meer is vermengd geraakt met het rioolwater.
12 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Het Hooggerechtshof van Sri Lanka heeft vijftien mannen tot 220 jaar celstraf veroordeeld. Zij waren direct betrokken bij de zelfmoordaanslagen in Sri Lanka op eerste paasdag in 2019. Hierbij kwamen 279 mensen om het leven, onder wie drie Nederlanders.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Wakker Dier heeft een kort geding aangespannen tegen NS over een geweigerde reclamecampagne. De dierenrechtenorganisatie wilde op stations posters laten ophangen met daarop een koe, een varken, een kip en de vraag: "Zullen we eens een dagje niet 650.000 dieren eten?" Daarmee vraagt Wakker Dier aandacht voor haar jaarlijkse initiatief Eet Geen Dierendag. NS Stations wil de oproep echter niet laten zien.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument en Markt (ACM) mag straks ook overnames en fusies van kleinere bedrijven gaan beoordelen. De Tweede Kamer stemde in met een wet die dat regelt, op initiatief van PRO-Kamerlid Julian Bushoff.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Siegfried Woldhek heeft voor de tweede keer de Inktspotprijs voor beste politieke spotprent van het jaar gewonnen. De illustrator krijgt de onderscheiding voor zijn tekening van de Russische president Vladimir Poetin, die zijn Amerikaanse collega Donald Trump bespeelt als een contrabas.
16 uur geleden