Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte brand azc Sneek nog vast

Verdachte brand azc Sneek nog vast

SNEEK (ANP) - De verdachte die is aangehouden vanwege de brand in een asielzoekerscentrum in Sneek zit nog vast en wordt woensdag verhoord. Het gaat volgens een politiewoordvoerder om een 36-jarige inwoner van Sneek. Of de verdachte een bewoner is van het azc, kan de politie niet zeggen.

Woensdag wordt ook forensisch onderzoek gedaan naar de uitslaande keukenbrand, die plaatsvond in één woning. Die woning is volledig uitgebrand. Andere woningen werden ontruimd. Na ongeveer 45 minuten werd het sein brand meester gegeven.

Twee mensen liepen snijwonden op, zei een woordvoerder van de brandweer tegen Omroep Friesland. Zij konden ter plaatse worden behandel. Drie mensen die rook hadden ingeademd zijn voor controle meegenomen naar het ziekenhuis.

Meer uit Binnenland

ME wederom ingezet in Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is voor de tweede dag op rij ingezet in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. Het is daar in en rondom de Sneeuwbalstraat onrustig door mensen die brandjes stoken en de politie bekogelen met onder meer vuurwerk en bierflesjes. Twee mensen zijn aangehouden.

1 uur geleden
Jan G. uit Overasselt overgeleverd uit Duitsland

ROTTERDAM (ANP) - Jan G., het doelwit van het geweld in Overasselt in september, is uit Duitsland overgeleverd. Het Openbaar Ministerie meldt dat een 28-jarige man uit de Gelderse plaats op Nederlandse bodem is.

1 uur geleden
Advocaat jongerengeweld Beverwijk weerspreekt poging tot doodslag

HAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige Fouad B. uit Heemskerk vindt dat de rechtbank in Haarlem zijn cliënt vrij moet spreken van een poging tot doodslag tijdens het jongerengeweld op 6 september vorig jaar in Beverwijk.

5 uur geleden
Onbekende drones gesignaleerd boven Eemshaven in Groningen

EEMSHAVEN (ANP) - Het afgelopen weekend en dinsdagavond vlogen er onbekende drones boven de Eemshaven in Groningen, bevestigt een woordvoerder van de havenbeheerder Groningen Seaports na berichtgeving van RTV Noord.

6 uur geleden
OM eist tot twee jaar cel voor jongerengeweld in Beverwijk

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Haarlem celstraffen van achttien maanden tot twee jaar geëist tegen drie jongeren uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. Ze worden ervan verdacht op 6 september vorig jaar in Beverwijk een 17-jarige jongen uit Haarlem te hebben mishandeld.

7 uur geleden
Verdachte zedenzaak Barendrecht wil lagere straf in hoger beroep

DEN HAAG (ANP) - Het hoger beroep van Mels van B. (47), verdachte in de Barendrechtse zedenzaak, richt zich alleen op de hoogte van de straf die aan hem is opgelegd. Dat bleek donderdag tijdens een zitting bij het gerechtshof in Den Haag. De rechtbank veroordeelde Van B. in maart tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

8 uur geleden
RIVM registreert vijf nieuwe gevallen van westnijlvirus

BILTHOVEN (ANP) - Het westnijlvirus is bij nog vijf mensen in Nederland vastgesteld. Drie besmettingen vonden plaats in Zuid-Holland en twee in Noord-Brabant. Het totale aantal bevestigde gevallen stijgt daardoor naar 64. Het aantal sterfgevallen blijft staan op tien, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

8 uur geleden