Verdachte Bolle Jos is in Sierra Leone, bevestigt het OM
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) en de politie zijn er al ruim een halfjaar van op de hoogte dat Jos Leijdekkers, een van de meest gezochte verdachten van Nederland, in het West-Afrikaanse Sierra Leone verblijft. Het OM laat dat weten naar aanleiding van een publicatie door het AD en Follow the Money.
De politie en het OM kregen de laatste jaren "meerdere signalen over de verblijfplaats" van de 33-jarige Jos Leijdekkers, aldus het OM. "Deze signalen hadden wereldwijd betrekking op verschillende landen. Naar al deze signalen is intensief en uitgebreid onderzoek gedaan. Dit heeft opgeleverd dat politie en OM sinds ruim een half jaar volkomen zeker weten dat Leijdekkers in Sierra Leone verblijft", meldt het OM in een verklaring.
Volgens het OM heeft het "de grootste prioriteit" om Leijdekkers, alias Bolle Jos, in Nederland te krijgen, zodat hij zijn straf kan uitzitten. Over hoe de pogingen daartoe eruit zien, geeft het OM geen details. "In dit verband wordt alles op alles gezet, maar in het belang van het onderzoek kan daar nu niet verder op ingegaan worden."
EU Most Wanted List
Leijdekkers staat op de Nationale Opsporingslijst en de zogeheten EU Most Wanted List. Hij is in juni vorig jaar veroordeeld tot 24 jaar cel wegens zes drugstransporten van in totaal bijna 7000 kilo cocaïne en het geven van een opdracht tot moord. Een Belgische rechtbank veroordeelde hem in september vorig jaar tot tien jaar cel wegens drugshandel en mishandeling.
De Nederlandse politie doet ook onderzoek naar andere zaken waar Leijdekkers vermoedelijk bij betrokken is, zoals de verdwijning van Naima Jillal. Zij werd op 20 oktober 2019 voor het laatst gezien in Amsterdam, sindsdien is er niets meer van haar vernomen. Het OM heeft een beloning uitgeloofd van 200.000 euro voor de beslissende tip die leidt tot zijn aanhouding.
Signalen
Het AD en Follow the Money meldden eerder vrijdag dat de voortvluchtige zich schuilhoudt in Sierra Leone. Hij zou samen met de president van het West-Afrikaanse land te zien zijn op officieel beeldmateriaal. Volgens de media zijn er "signalen" dat Bolle Jos "hoge functionarissen omkoopt en een relatie heeft met de dochter van de president".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.
5 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
13 uur geleden