Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte Bolle Jos is in Sierra Leone, bevestigt het OM

Verdachte Bolle Jos is in Sierra Leone, bevestigt het OM

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) en de politie zijn er al ruim een halfjaar van op de hoogte dat Jos Leijdekkers, een van de meest gezochte verdachten van Nederland, in het West-Afrikaanse Sierra Leone verblijft. Het OM laat dat weten naar aanleiding van een publicatie door het AD en Follow the Money.

De politie en het OM kregen de laatste jaren "meerdere signalen over de verblijfplaats" van de 33-jarige Jos Leijdekkers, aldus het OM. "Deze signalen hadden wereldwijd betrekking op verschillende landen. Naar al deze signalen is intensief en uitgebreid onderzoek gedaan. Dit heeft opgeleverd dat politie en OM sinds ruim een half jaar volkomen zeker weten dat Leijdekkers in Sierra Leone verblijft", meldt het OM in een verklaring.

Volgens het OM heeft het "de grootste prioriteit" om Leijdekkers, alias Bolle Jos, in Nederland te krijgen, zodat hij zijn straf kan uitzitten. Over hoe de pogingen daartoe eruit zien, geeft het OM geen details. "In dit verband wordt alles op alles gezet, maar in het belang van het onderzoek kan daar nu niet verder op ingegaan worden."

EU Most Wanted List

Leijdekkers staat op de Nationale Opsporingslijst en de zogeheten EU Most Wanted List. Hij is in juni vorig jaar veroordeeld tot 24 jaar cel wegens zes drugstransporten van in totaal bijna 7000 kilo cocaïne en het geven van een opdracht tot moord. Een Belgische rechtbank veroordeelde hem in september vorig jaar tot tien jaar cel wegens drugshandel en mishandeling.

De Nederlandse politie doet ook onderzoek naar andere zaken waar Leijdekkers vermoedelijk bij betrokken is, zoals de verdwijning van Naima Jillal. Zij werd op 20 oktober 2019 voor het laatst gezien in Amsterdam, sindsdien is er niets meer van haar vernomen. Het OM heeft een beloning uitgeloofd van 200.000 euro voor de beslissende tip die leidt tot zijn aanhouding.

Signalen

Het AD en Follow the Money meldden eerder vrijdag dat de voortvluchtige zich schuilhoudt in Sierra Leone. Hij zou samen met de president van het West-Afrikaanse land te zien zijn op officieel beeldmateriaal. Volgens de media zijn er "signalen" dat Bolle Jos "hoge functionarissen omkoopt en een relatie heeft met de dochter van de president".

Meer uit Binnenland

Twee vliegtuigen met opvarenden Hondius geland op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.

2 uur geleden
Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

5 uur geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

5 uur geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

5 uur geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

6 uur geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

6 uur geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

6 uur geleden