Verdachte binnendringen school Oisterwijk is 19-jarige man
OISTERWIJK (ANP) - De verdachte die dinsdagochtend een basisschool in Oisterwijk binnendrong, is een 19-jarige man uit die Brabantse plaats. Rond 08.00 uur liep de verwarde man de basisschool aan de Willem de Zwijgerlaan binnen. Hij zei dat hij gewapend was en explosieven zou hebben geplaatst. Beide werden niet gevonden, niet bij de man en ook niet in en rondom het schoolgebouw, meldt de politie.
De school werd ontruimd en onder meer een politiehelikopter en agenten van de Dienst Speciale Interventies (DSI) werden ingezet om de verdachte te lokaliseren. De man was echter niet meer in het schoolgebouw. Na een zoektocht in de omgeving werd de verdachte rond 12.20 uur aangehouden. Het is nog onbekend waarom de man riep dat hij wapens had en explosieven had geplaatst.
Toen de man de school binnendrong, waren er leerlingen en leerkrachten in het gebouw. Zij werden tijdens de ontruiming opgevangen in het gebouw van een zwembad in de buurt. Aan het begin van de middag zijn alle leerlingen van de betreffende basisschool opgehaald door hun ouders. "Voor de leerkrachten, kinderen en ouders/verzorgers is er de aankomende dagen extra zorg", meldt de politie.
Vanwege het incident adviseerde Oisterwijk alle scholen in de gemeente om hun deuren de rest van de dag op slot te houden en kinderen in de pauzes niet naar buiten te laten. Ook enkele scholen in het naastgelegen Berkel-Enschot hielden op eigen initiatief uit voorzorg de deuren op slot en lieten de leerlingen niet naar buiten.
Meer uit Binnenland
HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
7 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
8 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
9 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
12 uur geleden