Verdachte beschieting campagnekantoor beschuldigd van terrorisme
TEMPE (ANP) - De verdachte die is aangehouden voor de beschietingen van een campagnekantoor van de Democraten in Tempe in de zuidelijke Amerikaanse staat Arizona wordt aangeklaagd voor terrorisme. Dat meldt de krant The Arizona Republic.
In zijn woning werden zeker 120 vuurwapens gevonden.
De beschietingen begonnen op 16 september. Bij de derde keer, op 9 oktober, zag de politie op camerabeelden een grijze SUV. Via verschillende tips achterhaalde de politie de naam van de verdachte.
De politie begon hem te volgen en zag hoe hij bordjes ophing in de stad met teksten die zich tegen de Democraten en tegen presidentskandidate Kamala Harris richtten. Achter sommige bordjes hing hij ook zakjes met wit poeder, maar dat bleek onschuldig bakpoeder te zijn. Justitie neemt dit niettemin hoog op, omdat het was bedoeld om angst te zaaien. Afgelopen dinsdag werd hij aangehouden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Verenigde Staten hebben in het weekend in allerijl twaalf bommenwerpers van de Britse luchtmachtbasis Fairford gehaald na nieuwe dreigementen over een door Iran gesteund complot tegen de basis. Dat meldt de New York Times op basis van twee ingewijden.
27 minuten geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - Milorad Dodik, oud-president van de Servische deelrepubliek van Bosnië en Herzegovina, heeft de overwinning voor zijn partij opgeëist na de algemene verkiezingen. Dat deed hij nadat de kiesautoriteiten zondag de eerste voorlopige resultaten bekendgemaakt hadden. Die zouden wijzen op een voorsprong voor de kandidaat van de Alliantie van Onafhankelijke Sociaal-Democraten (SNSD), Savo Minic.
2 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - Meer dan zeventig mensen zijn in het afgelopen etmaal om het leven gekomen bij gevechten in en rond de westelijke Jemenitische provincie Taiz. Daar wordt al dagenlang gevochten tussen de Houthi-beweging en regeringstroepen. Dat meldden bronnen van beide kampen aan persbureau AFP.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP/DPA) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een man op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
9 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - De leider van de internationaal erkende regering van Jemen, Rashad al-Alimi, heeft in een toespraak gezegd dat de regering met een militaire operatie de gebieden gaat heroveren die in handen zijn van de Houthi's.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk blijven maandag, als gevolg van de gewelddadige protesten van de afgelopen week in en rond Franse scholen, vier- tot vijfhonderd middelbare scholen gesloten of gaan in beperkte mate weer open. Het gaat om scholen waar volgens het ministerie van Onderwijs de veiligheid niet gegarandeerd kan worden of om zwaar beschadigde panden.
11 uur geledenCEUTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse politie is zondag een grote operatie begonnen om een groot migrantenkamp op een strand in de Noord-Afrikaanse enclave Ceuta te ontruimen.
11 uur geleden