Verdachte beschieten ambassade Saudi-Arabië langer in de cel
DEN HAAG (ANP) - De man die is aangehouden in verband met het beschieten van de ambassade van Saudi-Arabië in Den Haag blijft de komende negentig dagen in de cel. De raadkamer van de rechtbank Den Haag heeft het voorarrest van de 40-jarige man uit Zoetermeer verlengd.
De man wordt ervan verdacht dat hij handelde uit terroristisch oogmerk. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem verder van poging tot moord of doodslag op de bewaker van het gebouw, "het plegen van geweld tegen een gebouw van een internationaal beschermd persoon" en bedreiging. Hij is eerder ook al veroordeeld tot een geldboete voor het bekladden van het gebouw.
De man werd eerder deze maand in zijn woonplaats aangehouden, nadat er meerdere schoten waren gelost op het ambassadegebouw aan de Koninginnegracht. Niemand raakte gewond.
Verward
Saudi-Arabië heeft de beschieting van zijn ambassade veroordeeld en repte van een "laffe aanval". De ambassade riep Saudi’s in Nederland op extra waakzaam te zijn.
Tegen Omroep West zeiden buren van de verdachte eerder al dat hij verward was. "Hij dacht dat hij de profeet was", zegt een van hen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In de laatste maanden voor het dodelijke steekincident bij de Erasmusbrug in Rotterdam hadden de instanties verdachte Ayoub M. niet voldoende in beeld. Ze deelden niet al hun informatie over hem met elkaar. Daardoor waren er blinde vlekken in zorg en toezicht. Dit constateren de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd in een donderdag gepubliceerd rapport.
7 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Een Zweed is schuldig bevonden aan het plannen van een aanslag op het Eurovisie Songfestival in Rotterdam in 2020. Een Luxemburgse rechtbank heeft hem acht jaar gevangenisstraf opgelegd, waarvan zes voorwaardelijk, melden Luxemburgse media.
44 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht heeft een uitgebreid pakket maatregelen opgesteld voor de komende tien jaar in het landelijk gebied. Belangrijkste doel van het ontwerp Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG) is het weer op gang brengen van de vergunningverlening. Daarnaast wil de provincie met de maatregelen werken aan natuurherstel, de kwaliteit van bodem en water verbeteren en de boeren weer perspectief bieden.
58 minuten geledenTILBURG (ANP) - Het 15-jarige meisje uit Tilburg dat vermist was, is terecht. De politie meldt dat ze "in goede gezondheid" is gevonden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet zich inzetten voor betrouwbare informatie over het klimaat, vinden meer dan 120 wetenschappers. Ze roepen de formerende partijen D66 en CDA op tot maatregelen "die de kwaliteit van klimaatinformatie beschermen", zowel online als offline.
2 uur geledenDELFT (ANP) - In het centrum van Delft woedt donderdagochtend vroeg brand, in een pand aan de Oost-Indiëplaats. Een persoon die mogelijk rook had ingeademd, is door ambulancepersoneel nagekeken, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Het vuur begon volgens de brandweer in een afvalcontainer op een binnenplaats en sloeg toen over naar het naastgelegen pand.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - Negen demonstranten zijn woensdagavond aangehouden bij de Universiteit Leiden vanwege lokaalvredebreuk, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Pro-Palestijnse betogers begonnen daar eerder op de dag een actie in en buiten het Academiegebouw. Toen de demonstranten het pand niet verlieten nadat dat was verzocht, ging de politie rond 20.30 uur over tot aanhoudingen.
11 uur geleden