Verdachte bedreiging joodse school Amsterdam langer vast
AMSTERDAM (ANP) - De jongen die wordt verdacht van een telefonische bedreiging tegen de joodse school Cheider in Amsterdam blijft drie dagen langer vastzitten. Wat de bedreiging precies inhield, wil de politie niet zeggen. Het onderzoek is nog niet afgerond.
De orthodox-joodse school in de Amsterdamse wijk Buitenveldert heeft 150 leerlingen in basis- en voortgezet onderwijs. In maart ontplofte er bij de school een explosief en moesten de leerlingen een dag thuisblijven. De daders zijn gefilmd, maar nog niet opgepakt.
Dat incident vond vrijwel gelijktijdig plaats met een explosie bij de synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Voor die twee incidenten zijn drie mensen opgepakt.
Meer uit Binnenland
BILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.
11 minuten geledenTER APEL (ANP) - Op het grasveld voor het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn vier tenten van het Rode Kruis neergezet. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om in te slapen, liet een woordvoerder eerder al weten.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Een spoorblokkade die Extinction Rebellion (XR) wil uitvoeren bij Utrecht Centraal op zaterdag wordt niet toegestaan. Dat heeft de driehoek van Utrecht (politie, justitie en burgemeester) vrijdag laten weten.
23 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft melding gemaakt van "nog een geval" van het hantavirus in Nederland. Het gaat om een bemanningslid van het cruiseschip Hondius, waar het virus uitbrak, dat vanuit Tenerife is gerepatrieerd en geïsoleerd is voor behandeling.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij extreemrechtse protesten tegen asielzoekerscentra en immigratie, zowel online als op straat, duiken steeds vaker christelijk-nationalistische symbolen op. Dat constateert onderzoeksplatform Justice for Prosperity (JfP).
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op de vraag of op dit moment sprake is van een asielcrisis, kan Rob Jetten bevestigend antwoorden. "Ik denk ook dat het een crisis is. Want als je 's avonds om half elf nog aan de telefoon hangt om te kijken of je mensen nog ergens in een sporthal kan laten slapen, dan is dat geen normale situatie", aldus de premier bij zijn wekelijkse persconferentie.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag tien maanden celstraf geëist tegen twee mannen uit IJsselstein voor hun rol in het bestoken van agenten met vuurwerk. Dat gebeurde begin mei tijdens rellen over de komst van een asielzoekerscentrum in de Utrechtse plaats. Voor de jongste verdachte eiste het OM dat vier van de tien maanden voorwaardelijk zouden worden opgelegd.
1 uur geleden