Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte Barendrechtse zedenzaak naar Pieter Baan Centrum

Verdachte Barendrechtse zedenzaak naar Pieter Baan Centrum

ROTTERDAM (ANP) - De verdachte van de Barendrechtse zedenzaak wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum voor een onderzoek naar zijn psyche. De officier van justitie maakte dit vrijdag bekend in de rechtbank in Rotterdam in het bijzijn van de 45-jarige man.

Bij de politie verklaarde Mels van B. aanvankelijk over het misbruik van negentien slachtoffers, meisjes van 9 tot 12 jaar oud. Eind september maakte het Openbaar Ministerie bekend dat er nog zeker drie andere slachtoffers zijn en inmiddels zijn het er volgens het OM "rond de dertig". Dit zou zijn gebeurd in zijn woonplaats en in Hoeven (Noord-Brabant) op de camping waar hij veel verbleef.

Van B. werkt mee aan het onderzoek. "Ik geef vrijwillig openheid van zaken en werk overal aan mee", zei hij. "Jarenlang heb ik het slechtste deel in mij verborgen gehouden. Ik heb enorm veel spijt van wat ik heb gedaan." De volgende zitting is op 3 maart. Dat wordt opnieuw een inleidende zitting.

Gebruikelijke voorzichtigheid

De rechtbankvoorzitter riep media op om "met meer dan de gebruikelijke voorzichtigheid en terughoudendheid" over de zaak en de details daarin te berichten. "Deze zaak kent veel jonge slachtoffers die zelf mogelijk niet weten dat ze betrokken zijn bij een misdrijf. Het is voor ouders een duivels dilemma. Vertel ik het mijn kind of niet? Er zijn ouders die dat wel hebben gedaan, anderen niet", zei de rechter.

De families woonden de eerste openbare zitting bij vanuit een andere rechtszaal. Wie beslist niet naar de rechtbank wilde, kon de zitting op afstand volgen via een videoverbinding. De rechter verzekerde de ouders "met de grootste zorg om te gaan met de belangen van de slachtoffers en hun familie".

Politieonderzoek

Het politieonderzoek is nog in volle gang. De officier van justitie verwacht in februari het onderzoek af te ronden en de definitieve tenlastelegging op te stellen. Op de voorlopige aanklacht gaat het over het seksueel misbruiken van meisjes in 2023 en de eerste helft van 2024, maar het is voor het OM nu al duidelijk dat het misbruik over een langere periode plaatsvond.

Meer uit Binnenland

WHO-commissie pleit voor actie voor klimaat en gezondheid

GENĂˆVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.

4 uur geleden
Confrontatie tussen voetbalsupporters bij tankstation langs A28

PUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.

4 uur geleden
Arrestaties bij actie bij spoor in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.

5 uur geleden
Systemen Universiteit Utrecht draaien weer na brand in datacenter

UTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.

6 uur geleden
Markuszower sprak over omstreden term 'omvolking' in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."

6 uur geleden
Finale songfestival door 798.000 mensen bekeken op Nederlandse tv

WENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.

8 uur geleden
Nederlands speurhondenteam arriveert zondagmiddag op Saba

THE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.

9 uur geleden