
Verdachte antisemitische projectie Anne Frank Huis staat terecht
AMSTERDAM (ANP) - De 42-jarige man die wordt verdacht van het projecteren van antisemitische teksten op het Anne Frank Huis op 6 februari van dit jaar, staat donderdag voor de rechtbank in Amsterdam. Robert W., die zowel de Poolse als de Canadese nationaliteit heeft, werd in april van dit jaar opgepakt in Polen. Hij werd eind augustus naar Nederland gebracht.
Op het Anne Frank Huis verscheen de tekst 'Anne Frank is uitvinder van de balpen'. De Anne Frank Stichting legde eerder uit dat dit verwijst naar een complottheorie uit extreemrechtse hoek, die suggereert dat het dagboek van Anne Frank een vervalsing is, omdat het deels met een balpen zou zijn geschreven. Deze soort pen zou volgens de complotdenkers pas na de oorlog in gebruik zijn geraakt. "Hiermee willen ze het bestaan van de Holocaust in twijfel trekken dan wel ontkennen", aldus de stichting eerder.
W. staat ook terecht voor het maken en verspreiden van een filmpje op Telegram met beelden van de projectie met daarin een geluidsfragment bestaande uit verschillende discriminerende en antisemitische teksten.
De man kwam na zijn arrestatie in Polen op vrije voeten en kreeg een uitreisverbod opgelegd. Op 8 juli hield de Duitse politie hem opnieuw aan op het vliegveld van Frankfurt, toen hij volgens het Openbaar Ministerie probeerde naar Canada te reizen.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De eerste deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse druppelden dinsdagochtend alweer binnen. Even na 09.30 uur kwamen de eerste lopers binnen op dag één van de wandeltocht. De 107e editie ging om 04.00 uur van start.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De melding over een mogelijke ontvoering van een kind in Rotterdam was een valse melding. De politie zegt onderzoek te hebben gedaan en concludeert dat de melding niet klopt. Het is niet zeker of degene die de melding deed, bewust een verkeerde melding deed. Dat wordt volgens de politie nog onderzocht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse klimaatbeleid brengt burgers, bedrijven en de industrie in onzekerheid, signaleert de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) dinsdag in een adviesrapport. "Veel klimaatbeleid is het afgelopen jaar opgeschort of teruggedraaid", zegt raadslid en voorzitter van de visiecommissie Wieke Pot. "Inwoners, boeren en de industrie weten niet waar ze aan toe zijn." De WKR voorziet dat de sectoren daardoor geen plannen meer durven te maken voor de toekomst.
4 uur geledenROERMOND (ANP) - In twee tunnels in Limburg is een technische storing. Verkeer op de A73 moet daardoor omrijden, liet Rijkswaterstaat dinsdagochtend weten. Het gaat om de Roertunnel en Tunnel Swalmen, allebei bij Roermond.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet meer doet om onlinemisbruik van de beeltenis van mensen tegen te gaan. De Kamerleden Hanneke van der Werf (D66), Jesse Six Dijkstra (NSC), Barbara Kathmann (GroenLinks-PvdA) en Ingrid Michon-Derkzen (VVD) opperen om, naar Deens voorbeeld, mensen copyright te geven op hun eigen uiterlijk en stem.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De eerste wandelaars zijn dinsdagochtend vroeg begonnen aan de 107e editie van de Nijmeegse Vierdaagse. Om 04.00 uur gingen de eerste lopers van de 50 kilometer van start, later in de vroege ochtend volgen de deelnemers aan de afstanden 40 en 30 kilometer.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 37-jarige man die in november vorig jaar in Rotterdam een stoeptegel naar zijn hoofd gegooid kreeg, is "goed hersteld". Dat zegt het slachtoffer, Benjamin, maandag tegen RTV Rijnmond en De Telegraaf. Hij brak bij de aanval botten in zijn gezicht en heeft sindsdien beperkt zicht, maar na een gezichtsreconstructie gaat het "wel goed, wel lekker" met hem, laat hij aan RTV Rijnmond weten. "Ik kan lopen, praten en lachen", zegt hij tegen De Telegraaf.
7 uur geleden