Verdachte aanval Kongsberg overgedragen aan gezondheidsdiensten
KONGSBERG (ANP) - De verdachte van de aanval in het Noorse Kongsberg is overgedragen aan de gezondheidsdiensten, meldt de openbaar aanklager. Hiertoe werd besloten na een eerste medische evaluatie van de 37-jarige man.
De verdachte is een Deen die een groot deel van zijn leven al in Kongsberg woont. Daar viel hij woensdag mensen aan met pijl en boog en andere wapens. Vijf van zijn acht slachtoffers zijn aan hun verwondingen overleden. Hij heeft een bekentenis afgelegd.
Over het motief van de man is nog weinig bekend. Volgens de politie lijkt het om een terroristische daad te gaan, maar ze sluiten niet uit dat er mentale gezondheidsproblemen in het spel zijn. De psychiatrische evaluatie begon donderdag en kan nog maanden duren.
De rechtbank heeft volgens het Noorse persbureau NTB besloten dat de man nog vier weken in voorarrest moet blijven, zoals de aanklagers hadden verzocht. De politie geeft vrijdag tijdens een persconferentie een nieuwe update over het onderzoek naar de aanval.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
3 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
3 uur geledenNABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
4 uur geleden