Verdachte aanval Kongsberg overgedragen aan gezondheidsdiensten
KONGSBERG (ANP) - De verdachte van de aanval in het Noorse Kongsberg is overgedragen aan de gezondheidsdiensten, meldt de openbaar aanklager. Hiertoe werd besloten na een eerste medische evaluatie van de 37-jarige man.
De verdachte is een Deen die een groot deel van zijn leven al in Kongsberg woont. Daar viel hij woensdag mensen aan met pijl en boog en andere wapens. Vijf van zijn acht slachtoffers zijn aan hun verwondingen overleden. Hij heeft een bekentenis afgelegd.
Over het motief van de man is nog weinig bekend. Volgens de politie lijkt het om een terroristische daad te gaan, maar ze sluiten niet uit dat er mentale gezondheidsproblemen in het spel zijn. De psychiatrische evaluatie begon donderdag en kan nog maanden duren.
De rechtbank heeft volgens het Noorse persbureau NTB besloten dat de man nog vier weken in voorarrest moet blijven, zoals de aanklagers hadden verzocht. De politie geeft vrijdag tijdens een persconferentie een nieuwe update over het onderzoek naar de aanval.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
25 minuten geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.
4 uur geledenRAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 28 doden gevallen, onder wie kinderen. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad en woningen zijn gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza circa twintig doden en tientallen gewonden zijn gevallen.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Problemen op het elektriciteitsnet hebben de Oekraïense hoofdstad Kyiv en ook buurland Moldavië getroffen. Daar was sprake van stroomuitval in hoofdstad Chisinau en vielen onder meer verkeerslichten uit.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.
7 uur geledenGAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."
7 uur geleden