Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte aanslagen Parijs ontkent slachtoffers te hebben gemaakt

Verdachte aanslagen Parijs ontkent slachtoffers te hebben gemaakt

PARIJS (ANP/AFP) - De enige verdachte in leven van de bloedige aanslagen in Parijs in november 2015, Salah Abdeslam, heeft tijdens zijn proces verklaard dat hij helemaal niemand heeft gedood of verwond. De 32-jarige Fransman heeft voor het eerst in het in september begonnen proces het woord gekregen. Hij beklemtoonde een aanhanger te zijn van de terreurbeweging Islamitische Staat, maar weersprak zijn vermeende rol als terrorist. Hij zei in deze affaire "aan een stuk door te worden belasterd".

Een groep terroristen pleegde 13 november 2015 verscheidene aanslagen in Parijs en Saint-Denis. Daarbij vielen 130 doden, onder meer in de concertzaal Bataclan. Abdeslam woonde in België waar hij in maart 2016 werd gearresteerd na een schietpartij in Vorst. België heeft hem in datzelfde jaar uitgeleverd aan Frankrijk.

De aanklagers menen dat Abdeslam deel heeft genomen aan de voorbereidingen van de aanslagen in Parijs én er ook zelf aan heeft deelgenomen. Het feit dat hij als enige terrorist overleefde zou niet de oorspronkelijke bedoeling zijn geweest van de aanslagplegers. Hij zou op het laatste moment ervan hebben afgezien zichzelf op te blazen bij het Stade de France (Saint-Denis) of de bomgordel zou defect zijn geweest.

Meer uit Buitenland

Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

2 minuten geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

7 minuten geleden
BuZa aan Nederlanders in Mexico na dood drugsbaas: blijf binnen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.

2 uur geleden
Leider van Mexicaans Jalisco-kartel gedood bij politie-inval

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.

2 uur geleden
One Battle wint zes BAFTA's, I Swear verrast met acteursprijs

LONDEN (ANP) - De misdaadkomedie One Battle After Another is zondagavond de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de BAFTA's, de belangrijkste Britse filmprijzen. Het drama over een linkse revolutionair (Leonardo DiCaprio) die wordt opgejaagd door een gefrustreerde militair (Sean Penn), verzilverde zes van zijn dertien nominaties.

3 uur geleden
Activisten hangen foto van Andrew na arrestatie op in Louvre

PARIJS (ANP) - Activisten hebben in het Louvre in Parijs een foto van de Britse oud-prins Andrew opgehangen. Het gaat om een inmiddels bekende foto van afgelopen donderdag, waarop Andrew onderuitgezakt op de achterbank van zijn auto zit na een urenlang politieverhoor.

4 uur geleden
Ruim 200 gevangenen in Venezuela in hongerstaking om amnestiewet

CARACAS (ANP/AFP) - Meer dan tweehonderd politieke gevangenen in Venezuela zijn in hongerstaking gegaan om hun vrijlating te eisen. Dat zeggen familieleden van de gevangenen, enkele dagen nadat een nieuwe amnestiewet is ingegaan.

5 uur geleden