Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte aanslagen Feyenoord-cafés blijft in de cel

Verdachte aanslagen Feyenoord-cafés blijft in de cel

ROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige Amsterdammer die betrokken zou zijn geweest bij meerdere explosies in Rotterdam, blijft voorlopig in de cel. Dat bepaalde de rechtbank in Rotterdam woensdag. De man zou zwaar vuurwerk hebben laten ontploffen bij cafés waar veel Feyenoordsupporters komen en bij een woning waar - zo denkt de officier van justitie - bij vergissing werd gedacht dat er een supporter van de voetbalclub woonde. De bewoner raakte gewond door de explosie.

Imad el A. zou begin mei twee keer samen met iemand anders met een gehuurde auto van Amsterdam naar Rotterdam zijn gereden om aanslagen te plegen op onder meer Feyenoord-café 't Haantje aan de Bierens de Haanweg en op café The Hide Away op het Kreekplein. Daags later was de voetbalwedstrijd tussen Feyenoord en Ajax, die door de Amsterdamse club werd gewonnen.

De Amsterdammer ontkent iets met de aanslagen te maken hebben en doet er verder het zwijgen toe. De advocaat van El A. vroeg om hem vrij te laten, onder meer zodat hij voor zijn zieke moeder kan zorgen. De rechter vindt dat argument gezien de ernst van de zaak, echter niet voldoende om hem vrij te laten. Ook het feit dat de door El A. gehuurde auto in Rotterdam bij de cafés is gezien en ook zijn telefoon daar is aangestraald, ziet ze als een zware verdenking.

Crowdfundingacties

Een tweede verdachte is begin juni opgepakt. De eerste, niet-inhoudelijke zitting, is op 6 oktober. El A. moet dan ook weer voor de rechter verschijnen.

De schade aan de cafés en de woningen was groot. Voor beide cafés zijn crowdfundingsacties opgezet, inmiddels zijn duizenden euro's opgehaald.

Meer uit Binnenland

Rapport: arbeidsuitbuiting nog hardnekkig probleem in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar werden iets meer mensen slachtoffer van mensenhandel in Nederland dan het jaar ervoor. Dat meldt het jaarlijkse rapport van de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen. Seksuele uitbuiting staat nog altijd bovenaan qua meldingen. De uitbuiting van arbeid steeg ook flink en blijft een "hardnekkige vorm van mensenhandel in Nederland", aldus het rapport.

17 minuten geleden
Zeer grote brand in parkeergarage Amsterdam Nieuw-West

AMSTERDAM (ANP) - In een parkeergarage van een flat aan de Theodoor van Hoytemastraat in Amsterdam Nieuw-West is in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.

21 minuten geleden
Man neergestoken in Groningen, politie houdt verdachte aan

GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Groningen is in de nacht van donderdag op vrijdag een man gewond geraakt. Dat meldt de politie op X.

1 uur geleden
Websites bieden boek van verzetsheld in opspraak niet meer aan

DEN HAAG (ANP) - De biografie van Willem Wilbrink, de 99-jarige verzetsheld die recent in opspraak kwam, wordt donderdagavond niet meer te koop aangeboden op grote verkoopsites als Bol.com, Bruna en Amazon. Volgens de NOS is dit gedaan op verzoek van de uitgever, nadat de verhalen over zijn oorlogsverleden en zijn tijd in Dachau onwaarheden leken te bevatten. Uitgever White Elephant Media was donderdagavond onbereikbaar voor commentaar.

3 uur geleden
Meerdere aanhoudingen in Floradorp, onrust houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog altijd onrustig in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. De politie is daar sinds donderdagmiddag in en rond de Sneeuwbalweg aanwezig, omdat bewoners branden stichten op straat en de politie bekogelen. Rond 23.30 uur had de politie vijf mensen aangehouden voor verstoring van de openbare orde en openlijke geweldpleging. Vier van hen zijn minderjarig.

3 uur geleden
Meeste bewoners kunnen thuis slapen na gaslek Den Helder

DEN HELDER (ANP) - De meeste bewoners die donderdagavond hun huis uit moesten door een gaslek in een woonblok in Den Helder, kunnen 's nachts thuis slapen. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog niet klaar met het ventileren van de woningen. Sommige bewoners moeten de nacht in een hotel doorbrengen.

3 uur geleden
ME wederom ingezet in Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is voor de tweede dag op rij ingezet in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. Het is daar in en rondom de Sneeuwbalstraat onrustig door mensen die brandjes stoken en de politie bekogelen met onder meer vuurwerk en bierflesjes. Twee mensen zijn aangehouden.

9 uur geleden