
Verdachte aanslagen Brussel gewond door 'wurging' politie
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een verdachte die terechtstaat voor de aanslagen in Brussel van 2016 is door de knellende greep van politieagenten gewond geraakt. Mogelijk raakte de man ook buiten kennis, zoals hij zelf beweert, zegt de arts die door de rechtbank in de arm is genomen. Maar hij zou lichamelijk wel in staat zijn om de rechtszaak voort te zetten.
Beklaagde Ali El Haddad Asufi is donderdagochtend in de gevangenis voor de overtocht naar de rechtszaal "zo zwaar gewurgd dat hij het bewustzijn verloor", zegt zijn advocaat. De behandeling van de verdachten doet volgens de raadsman denken aan de Abu Ghraib-gevangenis in Irak, waar Amerikanen gevangenen martelden. De zogeheten wetsdokter bevestigt dat El Haddad Asufi "verwondingen heeft aan hals en nek die in overeenstemming waren" met de armklem waarover hij klaagde.
De rechter legde de rechtszaak na het beklag van El Haddad Asufi tijdelijk stil, maar heeft het proces weer hervat zonder de verdachte, die "mentaal" niet in staat zegt te zijn om erbij te blijven. Zes medeverdachten sloten zich uit protest bij hem aan.
Het monsterproces liep al meermaals vertraging op door klachten van de beklaagden, die eisen dat de strenge veiligheidsmaatregelen worden versoepeld. Ze storen zich onder meer aan de harde muziek die ze op weg naar de rechtbank te horen krijgen om hen te desoriënteren. Het steekt ook dat ze zich iedere dag helemaal moeten uitkleden voor bewakers zodat die kunnen controleren of ze niets proberen mee te smokkelen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/DPA) - In Frankrijk zijn ruim tweehonderd mensen gearresteerd rond de 'bloquons tout'-protesten tegen de aangekondigde bezuinigingen in dat land. Dat meldt de minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau. Rond Parijs ging het om 132 personen. Ook is ongeveer vijftig keer opgetreden om blokkades op te heffen.
8 minuten geledenWARSCHAU (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Russische zaakgelastigde in Warschau, Andrej Ordasj, gesommeerd om uitleg te komen geven over drones die vanuit Belarus Pools luchtruim zijn binnengevlogen.
20 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft de VN-Veiligheidsraad gevraagd bijeen te komen voor een overleg binnen 48 uur over de schending van het Poolse luchtruim. Hij noemde het binnendringen van Russische drones ongekend in de geschiedenis van Polen en de NAVO.
24 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA/AFP) - De man die op 23 augustus 2024 in het Duitse Solingen drie mensen doodstak en nog eens tien personen verwondde, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. De rechtbank in Düsseldorf acht de toen 26-jarige Syrische asielzoeker schuldig aan een misdrijf met terroristisch oogmerk.
40 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Tijdens de jaarlijkse toespraak over de EU van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen was even geroep vanuit de zaal te horen. Dat kwam met name van de uiterst rechtse partijen in het Europees Parlement toen Von der Leyen zei dat Europese democratie "onder vuur" lag.
41 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Meerdere Europese landen hebben de Russische schending van het Poolse luchtruim met drones veroordeeld en hun steun betuigd aan Polen. "Onaanvaardbaar", zegt de Franse president Emmanuel Macron over de escalatie. "We zullen geen compromissen sluiten over de veiligheid van onze bondgenoten."
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Polen heeft een weinig gebruikt NAVO-artikel ingeschakeld voor spoedoverleg van het bondgenootschap bij gevaar. Het land wil het binnendringen van zijn luchtruim door Russische drones zo bespreken.
52 minuten geleden