Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdachte aanslag Solingen meldde zichzelf niet bij de politie

Verdachte aanslag Solingen meldde zichzelf niet bij de politie

SOLINGEN (ANP/DPA) - De verdachte van de aanslag in het Duitse Solingen heeft zichzelf niet aangegeven bij de politie, zoals gemeld door media, maar is opgepakt door patrouillerende agenten. Minister van Binnenlandse Zaken Herbert Reul van de deelstaat Noordrijn-Westfalen heeft dat donderdag gezegd tegen een parlementaire commissie.

Agenten arresteerden de verdachte zaterdag in Solingen, in de buurt van de plaats delict. Ze merkten de man op, omdat ze zijn uiterlijk en gedrag verdacht vonden. De agenten benaderden de verdachte en wisten hem snel te arresteren, aldus Reul. De deelstaatminister heeft bevestigd dat het gevonden mes met bloedsporen waarschijnlijk het moordwapen was.

De aanslag in Solingen vond vrijdag plaats tijdens een feest rond het 650-jarig bestaan van de West-Duitse stad. Drie mensen werden doodgestoken. Acht anderen raakten gewond. De dader sloeg op de vlucht en de politie begon een grote zoekactie. Verschillende Duitse media schreven dat de verdachte zich meldde bij een politiepatrouille, maar dat klopt dus niet volgens de minister.

Islamitische Staat

De verdachte, een 26-jarige Syriër, zou bij Islamitische Staat (IS) horen. Die groep heeft het geweld opgeëist. De man was volgens Reul niet in beeld bij de veiligheidsdiensten. Het geweld in Solingen heeft in Duitsland geleid tot veel discussie over het immigratiebeleid en de wapenwetgeving.

Vluchtelingenminister Josefine Paul van Noordrijn-Westfalen zei tegen de parlementaire commissie, die onderzoek doet naar de aanslag, dat tekortkomingen in het EU-migratiebeleid leidden tot Duitslands onvermogen om de Syriër uit te zetten. De verdachte kwam in 2022 via Bulgarije aan in Duitsland en had volgens de Dublinverordening voor zijn asielverzoek moeten terugkeren naar Bulgarije. De Duitse autoriteiten konden hem niet vinden op de dag van zijn geplande uitzetting in juni 2023.

De Europese Unie wil dat migranten een asielverzoek indienen in het eerste EU-land waar ze aankomen. In de praktijk reizen veel migranten door naar Duitsland of andere rijkere EU-landen. Ongeveer 10 tot 15 procent van de Duitse pogingen om migranten naar andere Europese landen uit te zetten slaagt.

Meer uit Buitenland

Experts: stroomstoring Spanje en Portugal samenloop van factoren

MADRID (ANP/AFP) - De grootschalige stroomstoring in Spanje en Portugal van april vorig jaar kwam door een "noodlottige samenloop van verschillende factoren", concluderen deskundigen in een rapport. "Er was niet één enkele oorzaak", aldus Damian Cortinas, van de netbeheerdersorganisatie ENTSO-E die opdracht gaf tot het onderzoek.

57 minuten geleden
Woordvoerder Iraanse garde gedood bij luchtaanvallen VS en Israël

TEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.

3 uur geleden
Israël valt Syrische doelen aan na geweld tegen druzen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.

4 uur geleden
Mette-Marit zegt dat zij is 'gemanipuleerd' door Jeffrey Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.

5 uur geleden
Iran neemt opnieuw Golfstaten onder vuur

DUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.

8 uur geleden
Mexico zegt elf leden van drugskartel te hebben gedood

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.

10 uur geleden
Brussel grijpt niet rigoureuzer in om energiekosten te verlagen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.

10 uur geleden