Verdachte aangehouden voor ontvoeren 71-jarige man in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Een 45-jarige man uit Zwolle is dinsdag aangehouden omdat hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de ontvoering van een 71-jarige man in Rotterdam. Dat meldt de politie woensdag.
Volgens de politie trokken drie mannen de ontvoerde donderdag 25 januari om 19.38 uur in de Zoutziedersstraat in een busje toen hij van een moskee naar huis liep. Sindsdien wordt hij vermist.
Het busje ging er vervolgens vandoor richting de Mathenesserweg en de Taandersstraat in de wijk Spangen. De politie kon het busje, dat valse kentekenplaten had, via camera's langs de weg volgen. Rond 20.00 uur is het busje nog gezien op de Haringvlietbrug. Sindsdien is het spoorloos.
Gestolen Ford
Het gaat om een gestolen zwarte Ford Transit Custom 3 met dunne oranje strepen, zilverkleurige spiegels en traanplaat achterop de bumper. De politie houdt er rekening mee dat het busje na de Haringvlietbrug van de A29 is gegaan, of de nummerborden heeft vervangen.
De politie roept mensen die het busje hebben gezien of meer weten over de ontvoering op zich te melden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het online journalistieke platform De Correspondent is op zoek naar een nieuwe hoofdredactie. Hoofdredacteur en oprichter Rob Wijnberg gaat in een andere rol verder bij het platform en ook adjunct-hoofdredacteuren Rosan Smits en Maaike Goslinga gaan bij De Correspondent verder in een nieuwe rol, maakte de vertrekkende hoofdredactie dinsdag bekend.
1 uur geledenEDE (ANP) - In Ede (Gelderland) is vogelgriep vastgesteld op een legkippenbedrijf. De 23.000 dieren op de locatie worden geruimd. Dat heeft het ministerie van LVVN (Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur) laten weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het schooljaar 2024/25 waren er 5000 vacatures in het basis- en voortgezet onderwijs minder dan in het schooljaar ervoor. In het mbo en het speciaal basisonderwijs nam de vraag naar nieuwe werknemers juist toe. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De plannen van de nieuwe regeringscoalitie leggen veel nadruk op verbetering van de kwaliteit van leven op de lange termijn. Maar de bezuinigingen die daar tegenover staan, dreigen toch al kwetsbare groepen harder te raken en kunnen ertoe leiden dat de ongelijkheid toeneemt. Daarvoor waarschuwt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een reflectie op het coalitieakkoord.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanpak van de armoede door het nieuwe kabinet zal beter moeten, aldus premier Rob Jetten. Uit een doorrekening van het regeerakkoord door het Centraal Planbureau (CPB) bleek dat het beleid van D66, VVD en CDA zal leiden tot meer armoede.
12 uur geledenDEN HAAG/WASHINGTON (ANP) - Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft maandag kort na zijn aantreden gesproken met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio. Dat meldde een woordvoerder van de Amerikaanse bewindsman.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft al enkele uren na zijn aantreden gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Jetten verzekerde Zelensky dat Nederland Oekraïne onverminderd blijft steunen.
14 uur geleden