Verdachte aangehouden voor ontvoeren 71-jarige man in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Een 45-jarige man uit Zwolle is dinsdag aangehouden omdat hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de ontvoering van een 71-jarige man in Rotterdam. Dat meldt de politie woensdag.
Volgens de politie trokken drie mannen de ontvoerde donderdag 25 januari om 19.38 uur in de Zoutziedersstraat in een busje toen hij van een moskee naar huis liep. Sindsdien wordt hij vermist.
Het busje ging er vervolgens vandoor richting de Mathenesserweg en de Taandersstraat in de wijk Spangen. De politie kon het busje, dat valse kentekenplaten had, via camera's langs de weg volgen. Rond 20.00 uur is het busje nog gezien op de Haringvlietbrug. Sindsdien is het spoorloos.
Gestolen Ford
Het gaat om een gestolen zwarte Ford Transit Custom 3 met dunne oranje strepen, zilverkleurige spiegels en traanplaat achterop de bumper. De politie houdt er rekening mee dat het busje na de Haringvlietbrug van de A29 is gegaan, of de nummerborden heeft vervangen.
De politie roept mensen die het busje hebben gezien of meer weten over de ontvoering op zich te melden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.
1 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
6 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
8 uur geleden