Verdachte aangehouden voor gifbrief aan Witte Huis
WASHINGTON (ANP) - Er is een vrouw aangehouden die naar verluidt een brief met het dodelijke gif ricine naar het Witte Huis heeft gestuurd. CNN meldt dat de vrouw is opgepakt toen zij probeerde vanuit Canada de Verenigde Staten binnen te komen. Ze had volgens veiligheidsautoriteiten een pistool bij zich. Eerder meldde The New York Times al dat de afzender in Canada moest worden gezocht.
De FBI zei zaterdag dat het onderzoek deed naar een verdachte brief die was geadresseerd aan president Donald Trump en was onderschept. Wanneer het schrijven werd verzonden en waar het is onderschept, is onduidelijk. Het gif, dat in zeer kleine hoeveelheden al dodelijk is, veroorzaakt misselijkheid, braken, orgaanfalen en uiteindelijk de dood. Er is geen tegengif bekend. De ricine werd ontdekt in een externe faciliteit die post screent die aan het Witte Huis is geadresseerd.
Uit testen blijkt dat de brief inderdaad het gif bevatte. De verdachte stuurde naar verluidt andere brieven naar federale gevangenissen die in verschillende faciliteiten werden ontdekt, vertelde een ambtenaar zaterdag aan NBC News. Het was niet meteen duidelijk naar welke gevangenissen de brieven waren gestuurd of wie de ontvangers waren. Slechts een brief zou aan een politiek figuur zijn geadresseerd.
In het afgelopen decennium is in de VS vaker gedreigd aanslagen te plegen met ricine. Ook kregen vooraanstaande personen post met het gif. Onder hen oud-president Barack Obama en miljardair Michael Bloomberg, toen nog burgemeester van New York. De actrice die de brieven verstuurde in 2013 kreeg achttien jaar gevangenisstraf.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP/AFP) - De identiteit is bekend van de mogelijke verdachte ('person of interest') die de politie van de Amerikaanse stad Providence heeft aangehouden in verband met de schietpartij op Brown University. Het gaat om de 24-jarige Benjamin Erickson uit de staat Wisconsin, meldt The Washington Post.
10 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De twee schutters die vijftien mensen doodschoten tijdens een joods feest op het beroemde strand Bondi Beach in Sydney zijn een 50-jarige vader en zijn 24-jarige zoon. Dat heeft politiecommissaris Mal Lanyon bekendgemaakt tijdens een persconferentie.
48 minuten geledenPARIJS (ANP) - De deuren van het Louvre in Parijs zijn vanaf maandag voor onbepaalde tijd gesloten vanwege een personeelsstaking, melden Franse media waaronder Le Figaro. De eisen van het personeel dateren al van voor de coronapandemie. De juwelenroof van 19 oktober zet daar nu kracht bij, aldus de krant.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De gesprekken in Berlijn tussen Oekraïense en Amerikaanse functionarissen over voorstellen voor een oplossing van de oorlog in Oekraïne zijn zondag na meer dan vijf uur afgerond en worden maandag hervat. "De gesprekken duurden meer dan vijf uur en zijn voor vandaag beëindigd met de afspraak om morgenochtend verder te gaan", zei Dmytro Lytvyn, adviseur van president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Zeker zestien mensen zijn zondag om het leven gekomen toen een bus met scholieren in een ravijn stortte in Colombia. De jongeren, allen rond de 16 jaar, waren op schoolreis vanuit de Caribische regio van Colombia naar Medellín toen het ongeluk gebeurde, aldus de regionale gouverneur Andrés Julián Rendón, die ook 20 gewonden meldde. Er zaten 45 mensen in de bus.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - Zeker zestien mensen zijn omgekomen door de schietpartij bij Bondi Beach in Sydney, meldt de politie van de Australische deelstaat New South Wales op X. Eerder was sprake van twaalf doden, inclusief een van de schutters. Minstens veertig slachtoffers worden nog verzorgd in het ziekenhuis.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de dodelijke aanslag op een joods feest in het Australische Sydney als "puur antisemitisch" veroordeeld. Het was een verschrikkelijke aanval, zei de president tijdens een kerstviering in het Witte Huis.
3 uur geleden