Verdachte aangehouden voor gifbrief aan Witte Huis
WASHINGTON (ANP) - Er is een vrouw aangehouden die naar verluidt een brief met het dodelijke gif ricine naar het Witte Huis heeft gestuurd. CNN meldt dat de vrouw is opgepakt toen zij probeerde vanuit Canada de Verenigde Staten binnen te komen. Ze had volgens veiligheidsautoriteiten een pistool bij zich. Eerder meldde The New York Times al dat de afzender in Canada moest worden gezocht.
De FBI zei zaterdag dat het onderzoek deed naar een verdachte brief die was geadresseerd aan president Donald Trump en was onderschept. Wanneer het schrijven werd verzonden en waar het is onderschept, is onduidelijk. Het gif, dat in zeer kleine hoeveelheden al dodelijk is, veroorzaakt misselijkheid, braken, orgaanfalen en uiteindelijk de dood. Er is geen tegengif bekend. De ricine werd ontdekt in een externe faciliteit die post screent die aan het Witte Huis is geadresseerd.
Uit testen blijkt dat de brief inderdaad het gif bevatte. De verdachte stuurde naar verluidt andere brieven naar federale gevangenissen die in verschillende faciliteiten werden ontdekt, vertelde een ambtenaar zaterdag aan NBC News. Het was niet meteen duidelijk naar welke gevangenissen de brieven waren gestuurd of wie de ontvangers waren. Slechts een brief zou aan een politiek figuur zijn geadresseerd.
In het afgelopen decennium is in de VS vaker gedreigd aanslagen te plegen met ricine. Ook kregen vooraanstaande personen post met het gif. Onder hen oud-president Barack Obama en miljardair Michael Bloomberg, toen nog burgemeester van New York. De actrice die de brieven verstuurde in 2013 kreeg achttien jaar gevangenisstraf.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
27 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
12 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
12 uur geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
12 uur geleden