Verdachte aangehouden voor gifbrief aan Witte Huis
WASHINGTON (ANP) - Er is een vrouw aangehouden die naar verluidt een brief met het dodelijke gif ricine naar het Witte Huis heeft gestuurd. CNN meldt dat de vrouw is opgepakt toen zij probeerde vanuit Canada de Verenigde Staten binnen te komen. Ze had volgens veiligheidsautoriteiten een pistool bij zich. Eerder meldde The New York Times al dat de afzender in Canada moest worden gezocht.
De FBI zei zaterdag dat het onderzoek deed naar een verdachte brief die was geadresseerd aan president Donald Trump en was onderschept. Wanneer het schrijven werd verzonden en waar het is onderschept, is onduidelijk. Het gif, dat in zeer kleine hoeveelheden al dodelijk is, veroorzaakt misselijkheid, braken, orgaanfalen en uiteindelijk de dood. Er is geen tegengif bekend. De ricine werd ontdekt in een externe faciliteit die post screent die aan het Witte Huis is geadresseerd.
Uit testen blijkt dat de brief inderdaad het gif bevatte. De verdachte stuurde naar verluidt andere brieven naar federale gevangenissen die in verschillende faciliteiten werden ontdekt, vertelde een ambtenaar zaterdag aan NBC News. Het was niet meteen duidelijk naar welke gevangenissen de brieven waren gestuurd of wie de ontvangers waren. Slechts een brief zou aan een politiek figuur zijn geadresseerd.
In het afgelopen decennium is in de VS vaker gedreigd aanslagen te plegen met ricine. Ook kregen vooraanstaande personen post met het gif. Onder hen oud-president Barack Obama en miljardair Michael Bloomberg, toen nog burgemeester van New York. De actrice die de brieven verstuurde in 2013 kreeg achttien jaar gevangenisstraf.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse parlementsleden die onderzoek doen naar de spraakmakende juwelenroof uit het Louvre hebben geopperd dat museumdirecteur Laurence des Cars zou moeten opstappen. Ze spreken in een tussentijdse conclusie van falend leiderschap, dat "bij flink wat landen en instituties" genoeg reden zou zijn om af te treden.
17 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV reist in juli naar Lampedusa. Het wordt de eerste keer dat een paus het Italiaanse eiland, waar veel migranten aankomen, aandoet sinds het historische bezoek van Leo's voorganger Franciscus in 2013.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De voorzitter van het Palestijnse technocratische comité dat tijdelijk het bestuur van de Gazastrook op zich neemt, Ali Shaath, is in Washington voor de eerste formele top van de Raad van Vrede. Dit hebben Palestijnse functionarissen bevestigd. Shaath was afgelopen maand ook bij de ceremoniële start van de raad in Davos.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen brengt volgende maand een bezoek aan Groenland, laat haar woordvoerder weten. Een exacte datum is nog niet bekend.
1 uur geledenWINDSOR (ANP) - De Britse politie doorzoekt de voormalige residentie van de opgepakte oud-prins Andrew, bevestigt omroep BBC. Op beelden in Britse media is te zien dat agenten toegangspoorten bewaken bij de Royal Lodge in Berkshire.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De nabestaanden van Virginia Giuffre, de vrouw die Andrew Mountbatten-Windsor heeft beschuldigd van seksueel wangedrag, hebben opgelucht gereageerd op de arrestatie van de ex-prins. "Eindelijk is vandaag ons gebroken hart verlicht door het nieuws dat niemand boven de wet staat - zelfs koninklijke personen niet", staat in een verklaring die in handen is van The Guardian.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles zegt dat de autoriteiten na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew kunnen rekenen op medewerking van het koningshuis. "Laat me heel duidelijk zijn: het recht moet zijn beloop hebben", stelde de vorst.
1 uur geleden