Verdachte aangehouden in zaak doden man met mes op steel
MONTFORT (ANP) - In een zaak waarin een 66-jarige man uit Herkenbosch is omgebracht met een steel met daarop een mes bevestigd, is in Montfort (Limburg) een verdachte aangehouden. Het gaat om een 49-jarige man met de Duitse nationaliteit, meldt de politie.
Het slachtoffer werd op maandag 15 september rond 08.10 uur gestoken met het voorwerp. Dat gebeurde op de Van der Landelaan in de Limburgse plaats. Hulpdiensten troffen het slachtoffer zwaargewond aan in de tuin, korte tijd later bezweek de man aan zijn verwondingen. De verdachte sloeg op de vlucht.
In verband met de aanhouding doet de recherche onderzoek in een pand aan de Kerkstraat in Montfort. Ook wordt er een buurtonderzoek gedaan in de omgeving. Meerdere aanhoudingen worden niet uitgesloten, aldus de politie.
Het zelfgemaakte wapen dat werd aangetroffen, was een lange grijze steel van ongeveer 1,50 tot 2 meter lang. Daarop was een keukenmes bevestigd, zo is te zien op foto's die de politie heeft verspreid. L1 Nieuws meldde eerder dat de omgebrachte man Paul Vossen uit Roermond was, een vermogende man die met pensioen was.
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
7 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
16 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemeniƫ gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden