Verdachte (49) schietpartij Zwijndrecht aangehouden in Schiedam
ROTTERDAM (ANP) - De 49-jarige verdachte van de fatale schietpartij in een winkelcentrum in Zwijndrecht van 21 januari is zaterdagmiddag om 12.30 uur aangehouden in de omgeving van de Ketelbrug in Schiedam, meldt de politie. Minh Nghia V. was sinds de schietpartij op de vlucht. Bij het incident werd een 66-jarige vrouw doodgeschoten. Haar 38-jarige dochter, de ex-vriendin van de verdachte, raakte zwaargewond. Ze is buiten levensgevaar.
De verdachte kon na een tip worden aangehouden door leden van de Dienst Speciale Interventies (DSI). Die schoten tijdens de arrestatie op de banden van de auto waarin V. alleen zat, "om te voorkomen dat hij zou wegrijden", zegt een politiewoordvoerster. Er is volgens haar niet op de verdachte geschoten. Zijn wagen is in beslag genomen voor onderzoek, meldt de politie.
Het Openbaar Ministerie loofde een beloning van 30.000 euro uit voor de tip die zou leiden tot zijn aanhouding. In de zoektocht naar V. werden verschillende auto's gevonden die de verdachte waarschijnlijk gebruikt heeft op zijn vlucht. De politie vermoedde dat V. hulp kreeg om uit handen van de autoriteiten te blijven. Ook dacht de politie dat de man, met de bijnaam Lucky, zich nog altijd schuilhield in de regio Rotterdam.
Invallen
De dag na de schietpartij publiceerde de politie een foto van de verdachte, die een bekende is van de politie. Ook werden op verschillende plekken invallen gedaan. Verder stond hij internationaal gesignaleerd en informeerde de politie overheidsinstanties. Dagen na de schietpartij werd een recentere foto van de verdachte verspreid, die meer zou lijken op hoe V. er nu uitziet.
Het OM laat weten dat het nog te vroeg is om iets te zeggen over de eventuele uitbetaling van het tipgeld. "Dit moet nog goed worden uitgezocht", zegt een woordvoerder. Bij het toekennen van tipgeld komen volgens hem "heel veel aspecten kijken".
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
5 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.
11 uur geleden