Verdachte (30) opgepakt voor branden in zendmasten in Veldhoven
VELDHOVEN (ANP) - De politie in Oost-Brabant heeft vorige week een nieuwe verdachte aangehouden in het onderzoek naar de recente branden bij zendmasten. Het gaat om een 30-jarige man uit Veldhoven, die wordt verdacht van het in brand steken van twee zendmasten in zijn woonplaats.
De branden vonden kort na elkaar plaats op zaterdag 11 april in de vroege ochtend op de Heerbaan, waar de twee zendmasten staan. De politie sluit niet uit dat er meer mensen bij betrokken waren.
De Veldhovenaar is vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten hem langer vast te houden. De politie onderzoekt of de man ook betrokken is bij andere zendmastbranden in het land.
Aangestoken
De afgelopen tijd is er vaker sprake geweest van branden in zendmasten in heel Nederland. In Oost-Brabant was het, afgezien van de twee branden in Veldhoven, nog twee keer raak: op 5 april in Neerkant en op 9 april in Nuenen. Vermoedelijk zijn al deze branden aangestoken. Ze kunnen ertoe leiden dat alarmnummer 112 minder goed bereikbaar is. De politie noemt het dan ook "van groot belang' dat de daders worden opgespoord.
De brandstichtingen zijn mogelijk acties tegen de uitrol van het 5G-netwerk. Actievoerders menen dat de straling van antennes slecht is voor gezondheid en milieu. Hiervoor bestaat geen enkel bewijs.
Aangehouden
Eerder werden al anderen aangehouden op verdenking van brand bij zendmasten, zoals een 34-jarige man uit Groningen en twee mannen uit Swifterband van 24 en 30.
Het voorarrest van de Groninger is opgeheven. Dat heeft het gerechtshof in Den Haag donderdag besloten. De raadkamer van de rechtbank in Rotterdam had eerder deze maand besloten de voorlopige hechtenis van de Groninger met 60 dagen te verlengen. Zijn advocaten gingen met succes in hoger beroep. De Groninger mag nu zijn proces in vrijheid afwachten, meldt het advocatenkantoor Anker & Anker vrijdag. Het is nog niet bekend wanneer de zaak inhoudelijk wordt behandeld.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
21 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
11 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beƫindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.
12 uur geleden