Verdachte (30) opgepakt voor branden in zendmasten in Veldhoven
VELDHOVEN (ANP) - De politie in Oost-Brabant heeft vorige week een nieuwe verdachte aangehouden in het onderzoek naar de recente branden bij zendmasten. Het gaat om een 30-jarige man uit Veldhoven, die wordt verdacht van het in brand steken van twee zendmasten in zijn woonplaats.
De branden vonden kort na elkaar plaats op zaterdag 11 april in de vroege ochtend op de Heerbaan, waar de twee zendmasten staan. De politie sluit niet uit dat er meer mensen bij betrokken waren.
De Veldhovenaar is vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten hem langer vast te houden. De politie onderzoekt of de man ook betrokken is bij andere zendmastbranden in het land.
Aangestoken
De afgelopen tijd is er vaker sprake geweest van branden in zendmasten in heel Nederland. In Oost-Brabant was het, afgezien van de twee branden in Veldhoven, nog twee keer raak: op 5 april in Neerkant en op 9 april in Nuenen. Vermoedelijk zijn al deze branden aangestoken. Ze kunnen ertoe leiden dat alarmnummer 112 minder goed bereikbaar is. De politie noemt het dan ook "van groot belang' dat de daders worden opgespoord.
De brandstichtingen zijn mogelijk acties tegen de uitrol van het 5G-netwerk. Actievoerders menen dat de straling van antennes slecht is voor gezondheid en milieu. Hiervoor bestaat geen enkel bewijs.
Aangehouden
Eerder werden al anderen aangehouden op verdenking van brand bij zendmasten, zoals een 34-jarige man uit Groningen en twee mannen uit Swifterband van 24 en 30.
Het voorarrest van de Groninger is opgeheven. Dat heeft het gerechtshof in Den Haag donderdag besloten. De raadkamer van de rechtbank in Rotterdam had eerder deze maand besloten de voorlopige hechtenis van de Groninger met 60 dagen te verlengen. Zijn advocaten gingen met succes in hoger beroep. De Groninger mag nu zijn proces in vrijheid afwachten, meldt het advocatenkantoor Anker & Anker vrijdag. Het is nog niet bekend wanneer de zaak inhoudelijk wordt behandeld.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een man van 32 uit Rotterdam is woensdag opgepakt voor het bekladden van meerdere gebouwen in Rotterdam en Utrecht. Op de gevels stonden teksten als "pedofielen", "pedo's" en "282SR".
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Let op de ogen van jonge kinderen en jongeren bij de zonsverduistering van woensdagavond. Dat zegt Alberta Thiadens, oogarts en onderzoeker bij het Erasmus MC. "Hun ooglenzen zijn heel helder en zij lopen dus meer risico op schade. Verder zijn de risico's voor netvliesschade precies hetzelfde bij volwassenen."
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De politie Noord-Holland heeft op haar whatsappkanaal tips gegeven over de zonsverduistering woensdagavond. Ze adviseert te genieten van het natuurverschijnsel, maar geeft wel een paar veiligheidstips. "Je rijdt niet met een speciale eclipsbril op. Je brengt anderen niet in gevaar voor een beter uitzicht."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Behalve het gerechtsgebouw aan het Wilhelminaplein in Rotterdam zijn ook een gebouw van het UWV aan de Laan op Zuid en een pand van de reclassering aan de Westerstraat beklad, bevestigt de politie na berichtgeving van Rijnmond. Op alle gebouwen zijn dezelfde teksten geschreven, in rode verf: 'pedofielen' en '282SR'. Dat laatste zou kunnen verwijzen naar het artikel in het Wetboek van Strafrecht dat gaat over wederrechtelijke vrijheidsberoving.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De krakers in de voormalige jeugdsynagoge aan de Folkingedwarsstraat in Groningen moeten het pand binnen dertig dagen verlaten. Dit heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Groningen besloten.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De stalen boogconstructie van de Merwedebrug is dermate verzwakt dat een verbod op zware voertuigen nodig blijft. Dat wijst aanvullend onderzoek naar de verzwakte brug uit, dat Rijkswaterstaat heeft laten uitvoeren door ingenieursbureau Movares en onderzoeksorganisatie TNO. Het beeld is ten opzichte van de eerdere testen, waarna het verbod werd ingesteld, niet veranderd.
5 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Door de grote brand in het Noord-Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen zijn er van de ongeveer 4000 jeneverbesstruiken die daar voorkwamen nog maar een kleine honderd over. Dat meldt stichting Het Limburgs Landschap.
13 uur geleden