Verdachte (17) van dodelijke steekpartij Rosmalen vrijgelaten
ROSMALEN (ANP) - Het zeventienjarige meisje dat is aangehouden op verdenking van het doodsteken van de 22-jarige Jordy in het centrum van Rosmalen is vrijgelaten. Het Openbaar Ministerie gaat ervan uit dat zij zaterdag mogelijk handelde uit noodweer. Ze blijft wel verdachte in de zaak, meldt het OM.
De verdachte en een zestienjarige medeverdachte, die zondag al was vrijgelaten, hadden eerder een conflict met de zus van Jordy. Zaterdagavond zagen ze elkaar op een terras in het centrum van Rosmalen, waarbij het weer op een ruzie uitliep.
Volgens het OM is toen Jordy gebeld, die daarop met de auto ernaartoe is gereden en "in een kennelijk heftige gemoedstoestand" het terras is opgelopen. Uit beelden komt volgens het OM naar voren dat hij fysiek de confrontatie aangaat met de twee verdachten, waarbij de jongste verdachte van haar stoel wordt gegooid. De oudste hield een bestekmes vast en dat is tijdens de confrontatie in de borst van Jordy terechtgekomen. Hij overleed niet veel later aan zijn verwondingen.
Zeer agressieve sfeer
Er was die avond sprake van "een zeer agressieve sfeer", stelt het OM. "Een sfeer waarin zowel verdachten, getuigen als het overleden slachtoffer een aandeel hadden."
Het OM zegt op dit moment ervan uit te gaan dat de zeventienjarige verdachte zich heeft willen verdedigen en niet de intentie had om Jordy te doden. Omdat er sprake is van een mogelijke zogenoemde noodweersituatie, is het volgens het OM gebruikelijk dat de verdachte het onderzoek in vrijheid mag afwachten.
De zus van Jordy en zijn zwangere vriendin, die vermoedelijk ook bij de ruzie was betrokken, hebben eerder deze week aangifte gedaan tegen de zeventienjarige verdachte. De twee zeggen te zijn mishandeld door haar vlak voor de fatale steekpartij. Het OM laat weten nog te zullen besluiten wat er met die aangifte gebeurt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliƫnten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.
2 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.
2 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.
6 uur geledenGILZE-RIJEN (ANP) - De zogenoemde bevrijdingsvluchten, waarbij helikopters van de luchtmacht langs de verschillende bevrijdingsfestivals gaan, gaan dinsdag gewoon door. Dat meldt een woordvoerster van de Luchtmacht. De vluchten vertrekken vanaf de vliegbasis Gilze-Rijen, die maandag enige tijd werd ontruimd door een verdachte situatie.
6 uur geleden