Verdacht pakketje bij eerder beschoten Utrechtse beautysalon
UTRECHT (ANP) - Het pand in Utrecht waarbij vrijdagochtend bij de voordeur een verdacht pakketje werd aangetroffen, is dezelfde beautysalon die in februari al eens werd beschoten. Een politiewoordvoerder bevestigt berichtgeving hierover in andere media.
De hulpdiensten werden rond 05.30 uur gewaarschuwd dat er een verdacht pakketje lag bij de voordeur van de salon aan de Amsterdamsestraatweg. Een "ruime straal" rondom de locatie werd afgezet en de woning boven het pand werd ontruimd. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) kwam ter plaatse voor onderzoek en heeft het pakketje inmiddels verwijderd. Het zal op een veilige locatie tot ontploffing worden gebracht, meldde de politie.
De straat is inmiddels weer vrijgegeven en de bewoner van de ontruimde woning kon weer terug naar binnen. De politie gaat verder onderzoek doen naar het verdachte pakketje. Forensisch onderzoek moet uitwijzen of er sprake was van werkbare stoffen en daadwerkelijk explosiegevaar.
Criminele dreiging
Door de beschieting in februari en het plaatsen van een explosief aan de Brink in Laren diezelfde maand werd eerder deze maand nog een 17-jarige jongen uit Utrecht aangehouden. Het doelwit was in beide gevallen een beautysalon van dezelfde eigenaar. Allebei de panden werden op last van de burgemeester enige tijd gesloten om 'criminele dreiging'. De politie sluit meer aanhoudingen voor deze zaken niet uit, zegt de woordvoerder vrijdag.
De vraag of er een verband is tussen het verdachte pakketje van vrijdagochtend en de eerdere beschieting op hetzelfde pand en de plaatsing van het explosief op de salon in Laren, wordt meegenomen in het onderzoek, vertelt de zegsman verder.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
8 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
9 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
9 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
16 uur geleden