Verdacht pakketje bij eerder beschoten Utrechtse beautysalon
UTRECHT (ANP) - Het pand in Utrecht waarbij vrijdagochtend bij de voordeur een verdacht pakketje werd aangetroffen, is dezelfde beautysalon die in februari al eens werd beschoten. Een politiewoordvoerder bevestigt berichtgeving hierover in andere media.
De hulpdiensten werden rond 05.30 uur gewaarschuwd dat er een verdacht pakketje lag bij de voordeur van de salon aan de Amsterdamsestraatweg. Een "ruime straal" rondom de locatie werd afgezet en de woning boven het pand werd ontruimd. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) kwam ter plaatse voor onderzoek en heeft het pakketje inmiddels verwijderd. Het zal op een veilige locatie tot ontploffing worden gebracht, meldde de politie.
De straat is inmiddels weer vrijgegeven en de bewoner van de ontruimde woning kon weer terug naar binnen. De politie gaat verder onderzoek doen naar het verdachte pakketje. Forensisch onderzoek moet uitwijzen of er sprake was van werkbare stoffen en daadwerkelijk explosiegevaar.
Criminele dreiging
Door de beschieting in februari en het plaatsen van een explosief aan de Brink in Laren diezelfde maand werd eerder deze maand nog een 17-jarige jongen uit Utrecht aangehouden. Het doelwit was in beide gevallen een beautysalon van dezelfde eigenaar. Allebei de panden werden op last van de burgemeester enige tijd gesloten om 'criminele dreiging'. De politie sluit meer aanhoudingen voor deze zaken niet uit, zegt de woordvoerder vrijdag.
De vraag of er een verband is tussen het verdachte pakketje van vrijdagochtend en de eerdere beschieting op hetzelfde pand en de plaatsing van het explosief op de salon in Laren, wordt meegenomen in het onderzoek, vertelt de zegsman verder.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
5 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.
12 uur geleden