Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdacht pakket bij Militaire Post Organisatie Utrecht

Verdacht pakket bij Militaire Post Organisatie Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij de Militaire Post Organisatie (MPO) Utrecht is een verdacht pakketje gevonden. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee, die samen met de Explosieven Opruimingsdienst Defensie aanwezig is. Het gaat om een pakketje met een poederachtige stof, zo meldt een woordvoerder van de KMar. De Militaire Post Organisatie (MPO) verstuurt post naar militairen in het buitenland.

Een zogeheten CBRN-Responseenheid is ter plekke. Deze eenheid ondersteunt de civiele hulpdiensten en instanties over te nemen maatregelen bij een incident of (dreiging van een) aanslag. Volgens de zegsman is de eenheid gespecialiseerd in gevaarlijke en chemische stoffen. Ter plaatse is inmiddels ook een zogenoemde ontsmettingsstraat van het landelijk team forensische opsporing. Daarmee kunnen mensen die eventueel in aanraking zijn geweest met een chemisch goedje, worden schoongemaakt. Omdat het een onbekend poeder is wordt op deze manier opgeschaald, zoals dat in jargon heet, legt de woordvoerder uit.

In welk gedeelte van "het proces het pakket is ontdekt is niet bekend, er waren op dat moment wel meerdere mensen aan het werk. Die moesten naar buiten."

Of het pakketje is opengemaakt of nog dicht is, is niet duidelijk. Het is ook niet bekend of mensen last hebben van de stof.

De Militaire Post Organisatie (MPO) zit aan de Europalaan in Utrecht.

Meer uit Binnenland

Nederlands speurhondenteam arriveert zondagmiddag op Saba

THE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.

56 minuten geleden
Groep wadlopers gered van het wad bij Ameland

AMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.

2 uur geleden
Gestrande wadlopers met reddingsboten en heli van wad gehaald

AMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.

2 uur geleden
België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

13 uur geleden
Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

14 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

18 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

21 uur geleden