Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verdacht pakket bij Militaire Post Organisatie Utrecht

Verdacht pakket bij Militaire Post Organisatie Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij de Militaire Post Organisatie (MPO) Utrecht is een verdacht pakketje gevonden. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee, die samen met de Explosieven Opruimingsdienst Defensie aanwezig is. Het gaat om een pakketje met een poederachtige stof, zo meldt een woordvoerder van de KMar. De Militaire Post Organisatie (MPO) verstuurt post naar militairen in het buitenland.

Een zogeheten CBRN-Responseenheid is ter plekke. Deze eenheid ondersteunt de civiele hulpdiensten en instanties over te nemen maatregelen bij een incident of (dreiging van een) aanslag. Volgens de zegsman is de eenheid gespecialiseerd in gevaarlijke en chemische stoffen. Ter plaatse is inmiddels ook een zogenoemde ontsmettingsstraat van het landelijk team forensische opsporing. Daarmee kunnen mensen die eventueel in aanraking zijn geweest met een chemisch goedje, worden schoongemaakt. Omdat het een onbekend poeder is wordt op deze manier opgeschaald, zoals dat in jargon heet, legt de woordvoerder uit.

In welk gedeelte van "het proces het pakket is ontdekt is niet bekend, er waren op dat moment wel meerdere mensen aan het werk. Die moesten naar buiten."

Of het pakketje is opengemaakt of nog dicht is, is niet duidelijk. Het is ook niet bekend of mensen last hebben van de stof.

De Militaire Post Organisatie (MPO) zit aan de Europalaan in Utrecht.

Meer uit Binnenland

Vogelgriep vastgesteld in Ede

EDE (ANP) - In Ede (Gelderland) is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. De 23.000 dieren op de locatie worden geruimd. Dat heeft het ministerie van LVVN (Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur) laten weten.

48 minuten geleden
CBS: 5000 minder vacatures in onderwijs

DEN HAAG (ANP) - In het schooljaar 2024/25 waren er 5000 vacatures in het basis- en voortgezet onderwijs minder dan in het schooljaar ervoor. In het mbo en het speciaal basisonderwijs nam de vraag naar nieuwe werknemers juist toe. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

3 uur geleden
SCP ziet in coalitieplannen risico dat ongelijkheid toeneemt

DEN HAAG (ANP) - De plannen van de nieuwe regeringscoalitie leggen veel nadruk op verbetering van de kwaliteit van leven op de lange termijn. Maar de bezuinigingen die daar tegenover staan, dreigen toch al kwetsbare groepen harder te raken en kunnen ertoe leiden dat de ongelijkheid toeneemt. Daarvoor waarschuwt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een reflectie op het coalitieakkoord.

7 uur geleden
Klöpping: Amsterdam stelt dat beloftes juridisch niks waard zijn

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.

13 uur geleden
Premier Sint Maarten feliciteert kabinet van ambtsgenoot Jetten

PHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.

14 uur geleden
NOS te spreken over kijkcijfers Winterspelen

HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.

14 uur geleden
Oud-advocaat Weski vraagt opnieuw extra onderzoek naar detentie

ROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.

15 uur geleden