Verdacht pakket bij Israëlische residentie is geen explosief
DEN HAAG (ANP) - Het verdachte pakket dat dinsdagavond bij de residentie van de Israëlische ambassadeur aan de Alexander Gogelweg in Den Haag werd gevonden, is geen explosief, meldt de politie. De omgeving van de residentie is weer vrijgegeven.
Het pakket werd rond 20.30 uur aangetroffen, waarna de omgeving werd afgezet. Het Team Explosieven Verkenning van de politie en de Explosieven Opruimingsdienst Defensie kwamen om het voorwerp te onderzoeken en concludeerden dat er geen gevaar was. Rond 02.00 uur liet de politie weten dat het gebied was vrijgegeven. Wat het voorwerp wel was, is niet bekendgemaakt.
Sinds vorige week woensdag wordt de Israëlische ambassade, die even verderop ligt aan de Johan de Wittlaan, extra beveiligd. Dat gebeurt om een dreiging "die uiterst serieus genomen moet worden", zei burgemeester Jan van Zanen toen. Rond de ambassade geldt sinds maandag ook een noodbevel. Dat betekent dat de politie mensen kan controleren en wegsturen of ze de toegang tot de ambassade kan weigeren.
Meer uit Binnenland
WEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Unie van Waterschappen roept Nederlanders op het frituurvet dat in aanloop naar oud en nieuw wordt gebruikt om oliebollen te bakken niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. Het vet stolt in het riool en zorgt geregeld voor verstoppingen, waarschuwt de koepelorganisatie. Dat en het zuiveren van het frituurvet uit het water kost de waterschappen jaarlijks miljoenen euro's.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben meer verboden vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar, blijkt uit de dinsdag bijgewerkte Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie. In de afgelopen week is 7433 kilo in beslag genomen. Daarmee staat de teller dit jaar op ruim 112.223 kilo, terwijl het jaar nog niet voorbij is.
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - TivoliVredenburg heeft in 2025 voor het eerst meer dan 1,5 miljoen bezoekers ontvangen, meldt het poppodium dinsdag. Bij de Utrechtse concertzaal vonden dit recordjaar ruim 2300 concerten en evenementen plaats en stonden zo'n 15.000 artiesten, musici en sprekers op de podia. TivoliVredenburg werd ooit ontworpen voor 600.000 gasten.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor het eerst dit najaar in het hele land zout gestrooid om gladheid op wegen tegen te gaan. Eerder werd al wel gestrooid in bepaalde regio's.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - De advocaat van Thijmen V. (33) uit Heerhugowaard die ervan wordt verdacht dat hij in 2021 zijn vader heeft vermoord en het lichaam heeft verstopt in twee vriezers, zegt dat er "hiaten" zijn in de conclusie van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) over de doodsoorzaak van het slachtoffer. Hij heeft een medisch deskundige ingeschakeld die kritisch is op de conclusies van het NFI. De conclusies zouden niet overeenkomen met wat de verdachte tijdens het onderzoek heeft verklaard.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Weeronline verwacht tijdens de jaarwisseling "vrij veel" wind. Voornamelijk in de kustregio's waait een matige tot krachtige westenwind. Hierdoor is het volgens het weerbureau "extra oppassen geblazen met vuurwerk".
4 uur geleden