Verdacht pakket bij Israëlische residentie is geen explosief
DEN HAAG (ANP) - Het verdachte pakket dat dinsdagavond bij de residentie van de Israëlische ambassadeur aan de Alexander Gogelweg in Den Haag werd gevonden, is geen explosief, meldt de politie. De omgeving van de residentie is weer vrijgegeven.
Het pakket werd rond 20.30 uur aangetroffen, waarna de omgeving werd afgezet. Het Team Explosieven Verkenning van de politie en de Explosieven Opruimingsdienst Defensie kwamen om het voorwerp te onderzoeken en concludeerden dat er geen gevaar was. Rond 02.00 uur liet de politie weten dat het gebied was vrijgegeven. Wat het voorwerp wel was, is niet bekendgemaakt.
Sinds vorige week woensdag wordt de Israëlische ambassade, die even verderop ligt aan de Johan de Wittlaan, extra beveiligd. Dat gebeurt om een dreiging "die uiterst serieus genomen moet worden", zei burgemeester Jan van Zanen toen. Rond de ambassade geldt sinds maandag ook een noodbevel. Dat betekent dat de politie mensen kan controleren en wegsturen of ze de toegang tot de ambassade kan weigeren.
Meer uit Binnenland
VOORBURG (ANP) - In een gebouw aan de Kersengaarde in Voorburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur brand uitgebroken in een liftschacht, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. Doordat de rook zich heeft verspreid over meerdere etages van het gebouw, moesten de gearriveerde hulpdiensten veel mensen evacueren. Naar schatting zijn tien woningen ontruimd.
1 uur geledenPUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
8 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.
12 uur geleden