Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verbruggen wil seizoen van doorbraak bekronen met Europese titel

Verbruggen wil seizoen van doorbraak bekronen met Europese titel

ZEIST (ANP) - Het interview met een groepje journalisten is net klaar, als een jongen van een jaar of 6 doelman Bart Verbruggen aanspreekt op het terras van hotel Oud London in Zeist. Hij wil graag een handtekening, maar lijkt niet precies te weten welke speler van Jong Oranje hij voor zich heeft staan. "Op welke positie denk je dat ik speel?", aldus de 1,93 meter lange keeper van Anderlecht. "Op het middenveld", antwoordt de jonge voetbalfan.

Even daarvoor had Verbruggen, die dit seizoen zijn grote doorbraak beleefde bij Anderlecht, al aangegeven in Nederland rustig over straat te kunnen. Al is er wel iets veranderd sinds bondscoach Ronald Koeman hem in maart voor het eerst selecteerde voor Oranje. "Voorheen zou ik zeggen dat in België wat meer mensen mij kenden. Na mijn plek in de selectie van het Nederlands elftal is dat er hier iets meer van gekomen. Maar ik ben geen Michael Jackson ofzo", zegt Verbruggen.

De 20-jarige oud-keeper van NAC Breda is sinds eind december de eerste doelman van Anderlecht, dat dit seizoen teleurstellend als elfde eindigde in de hoogste Belgische competitie en deelname aan de play-offs misliep. Verbruggen was daardoor eind april al klaar met het spelen van wedstrijden.

Content

Met het oog op deelname met Oranje aan het finaletoernooi van de Nations League of het EK met Jong Oranje, hield de jonge keeper zich zelf fit. "Toen we klaar waren met het seizoen, heb ik even vakantie genomen. Daarna ben ik mee gaan trainen met NAC, zij zaten toen nog volle bak in de play-offs en waren dus heel serieus bezig. Ik heb mezelf wel goed bezig weten te houden. Ik ben uitgerust en er helemaal klaar voor."

Voor Verbruggen werd het een plek in Jong Oranje. Bij het Nederlands elftal ontbraken in maart Justin Bijlow en Andries Noppert, zij zijn nu allebei weer beschikbaar. "Ik zat een beetje in de positie: waar ze me nodig hebben, daar ga ik het zo goed mogelijk doen. Dat dat nu bij Jong Oranje is, daar ben ik content mee", zegt Verbruggen. "Ik heb wel even met bondscoach Ronald Koeman gesproken, maar niet specifiek over waarom ik niet bij Oranje zit. Laten we reëel zijn, Ik ben niet in de situatie dat hij mij verantwoording af moet leggen. Ik denk dat een trainer dat sowieso niet hoeft te doen."

Bij Jong Oranje hoopt Verbruggen, die concurrentie heeft van Kjell Scherpen van Vitesse en Jasper Schendelaar van PEC Zwolle, zijn succesvolle seizoen af te sluiten met een titel. "Wij hebben een fantastische ploeg, er loopt hier veel kwaliteit rond. Als alles op z'n plek valt, kan het een heel mooi toernooi worden voor ons."

Meer uit Voetbal

FC Barcelona verslaat Real Madrid in Spaanse bekerfinale

SEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft de Spaanse beker gewonnen. De ploeg van coach Hansi Flick met Frenkie de Jong won in Sevilla de finale van aartsrivaal Real Madrid in de verlenging met 3-2. Jules Koundé maakte het beslissende doelpunt.

7 uur geleden
Voetbalclub Wrexham door derde promotie op rij naar Championship

WREXHAM (ANP) - Voetbalclub Wrexham AFC is gepromoveerd naar de Championship, het tweede niveau van het Engelse voetbal. De club uit Wales won met 3-0 van Charlton Athletic en eindigt achter Birmingham City op de tweede plaats in de League One, goed voor promotie.

9 uur geleden
Eintracht Frankfurt slaat aanval op derde plaats van Leipzig af

FRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft de aanval van RB Leipzig op de derde plaats in de Bundesliga succesvol afgeslagen. In eigen huis won de ploeg van coach Dino Toppmöller met 4-0 van de ploeg van onder anderen Xavi Simons en Lutsharel Geertruida.

11 uur geleden
Crystal Palace verslaat Aston Villa en bereikt finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Crystal Palace heeft voor de derde keer in de clubhistorie de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg uit Londen van coach Oliver Glasner won op Wembley de halve finale met 3-0 van Aston Villa.

11 uur geleden
Spits Emegha met goal en assist weer belangrijk voor Strasbourg

STRAATSBURG (ANP) - De Nederlandse spits Emanuel Emegha heeft zijn veertiende doelpunt van het seizoen gemaakt in de Franse Ligue 1. De aanvaller van RC Strasbourg was in de met 3-1 gewonnen wedstrijd tegen Saint-Étienne na rust met een intikker verantwoordelijk voor de 2-1.

11 uur geleden
Bayern München wint, maar moet kampioensfeest uitstellen

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München moet nog even wachten op de 34e landstitel. De Duitse voetbalclub won met 3-0 van Mainz 05, maar concurrent Bayer Leverkusen maakte geen fout in het duel met FC Augsburg (2-0).

13 uur geleden
Newcastle United maakt geen fout en bezegelt lot Ipswich Town

NEWCASTLE (ANP) - Newcastle United blijft na een 3-0-zege op Ipswich Town op koers liggen voor een ticket voor de Champions League. De ploeg van trainer Eddie Howe staat met 62 punten op de derde plaats in de Premier League.

13 uur geleden