
Verbruggen op een na jongste doelman ooit op een EK
HAMBURG (ANP) - Bart Verbruggen is de op een na jongste doelman ooit tijdens een wedstrijd op een EK. De keeper van Brighton & Hove Albion, 21 jaar en 303 dagen oud, heeft een basisplaats bij het Nederlands elftal voor het duel met Polen in Hamburg.
Alleen José Iríbar was jonger toen hij in 1964 voor de eerste keer het doel van Spanje verdedigde op de Europese eindronde van 1964. Hij was destijds 21 jaar en 108 dagen oud. Verbruggen krijgt van bondscoach Ronald Koeman de voorkeur boven Mark Flekken en Justin Bijlow. Lamine Yamal debuteerde zaterdag voor Spanje op een EK. De aanvaller van FC Barcelona mag zich met 16 jaar en 338 dagen de jongste speler ooit op een Europese eindronde noemen.
Het Nederlands elftal begint voor het eerst sinds de verloren kwartfinale van het EK van 2008 tegen Rusland (3-1) zonder een speler van Ajax aan een wedstrijd op een Europese eindronde. Steven Bergwijn en Brian Brobbey zitten op de bank als het duel met Polen om 15.00 uur van start gaat in het Volksparkstadion. Brobbey zal niet invallen. Hij heeft nog te veel last van een hamstringblessure. Koeman verwacht dat hij vrijdag wel inzetbaar is als Frankrijk de volgende tegenstander op het EK is.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie hoopt dat Quinten Timber ook volgend seizoen nog voor Feyenoord speelt. "Als het aan mij ligt, hoop ik dat hij blijft en zijn contract verlengt" , zei de coach op de persconferentie voor het thuisduel van vrijdag met PEC Zwolle in de Eredivisie. "Maar daar zijn meerdere partijen voor nodig. Dus het ligt niet echt in mijn handen."
23 minuten geledenLEICESTER (ANP) - Jamie Vardy gaat zijn laatste weken in als speler van Leicester City. De spits verlaat aan het einde van dit seizoen na dertien jaar de club van trainer Ruud van Nistelrooij, die degradeert uit de Premier League.
25 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Julián Carranza mist vrijdagavond de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen PEC Zwolle. De aanvaller heeft een blessure opgelopen tijdens een training, zo vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie.
31 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Marc van Hintum wordt de nieuwe technisch manager van Go Ahead Eagles. De 57-jarige oud-speler van onder meer Vitesse neemt de functie over van Paul Bosvelt, die zich meer op de scouting gaat richten bij de club uit Deventer, die deze week voor het eerst de KNVB-beker won. Van Hintum komt over van VVV-Venlo en begint op 1 juli.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Coach Simone Inzaghi ziet dat Internazionale door het drukke speelschema aan het eind van zijn Latijn is. "We raakten in de tweede helft uitgeput. De spelers zijn zowel fysiek als mentaal vermoeid", zei Inzaghi na de nederlaag van 3-0 tegen stadsrivaal AC Milan. Inter werd daardoor uitgeschakeld in het Italiaanse bekertoernooi (Coppa Italia). In de competitie verloor Inter zondag van Bologna.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid heeft er twee geblesseerde spelers bij in aanloop naar de bekerfinale, komende zaterdag tegen FC Barcelona. Verdediger David Alaba en middenvelder Eduardo Camavinga liepen woensdagavond beenblessures op in de nipt met 1-0 gewonnen wedstrijd tegen Getafe.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool is na het gelijkspel van Arsenal thuis tegen Crystal Palace (2-2) nog dichter bij de Engelse landstitel gekomen. De ploeg van trainer Arne Slot heeft nu zondag tegen Tottenham Hotspur aan 1 punt genoeg om het kampioenschap te kunnen vieren. Arsenal kijkt met nog vier wedstrijden te spelen tegen een achterstand van 12 punten en een slechter doelsaldo aan.
16 uur geleden