Verbruggen op een na jongste doelman ooit op een EK
HAMBURG (ANP) - Bart Verbruggen is de op een na jongste doelman ooit tijdens een wedstrijd op een EK. De keeper van Brighton & Hove Albion, 21 jaar en 303 dagen oud, heeft een basisplaats bij het Nederlands elftal voor het duel met Polen in Hamburg.
Alleen José Iríbar was jonger toen hij in 1964 voor de eerste keer het doel van Spanje verdedigde op de Europese eindronde van 1964. Hij was destijds 21 jaar en 108 dagen oud. Verbruggen krijgt van bondscoach Ronald Koeman de voorkeur boven Mark Flekken en Justin Bijlow. Lamine Yamal debuteerde zaterdag voor Spanje op een EK. De aanvaller van FC Barcelona mag zich met 16 jaar en 338 dagen de jongste speler ooit op een Europese eindronde noemen.
Het Nederlands elftal begint voor het eerst sinds de verloren kwartfinale van het EK van 2008 tegen Rusland (3-1) zonder een speler van Ajax aan een wedstrijd op een Europese eindronde. Steven Bergwijn en Brian Brobbey zitten op de bank als het duel met Polen om 15.00 uur van start gaat in het Volksparkstadion. Brobbey zal niet invallen. Hij heeft nog te veel last van een hamstringblessure. Koeman verwacht dat hij vrijdag wel inzetbaar is als Frankrijk de volgende tegenstander op het EK is.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
5 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
9 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
12 uur geleden