Verbruggen denkt dat er meerdere oorzaken zijn voor nederlaag
BERLIJN (ANP) - Bart Verbruggen had na de nederlaag tegen Oostenrijk op het EK weinig reden tot lachen in het Olympiastadion. De doelman speelde vrijdag tegen Frankrijk (0-0) nog een belangrijke rol, maar moest nu drie doelpunten incasseren: 3-2.
"Ik denk dat er meerdere oorzaken waren vandaag. Wat die precies zijn, weet ik nog niet. Het is te snel na de wedstrijd, denk ik. Dat kan ik pas zeggen zodra we de wedstrijd geanalyseerd hebben en met elkaar gesproken hebben", zei de 21-jarige keeper van het Nederlands elftal.
Oranje kwam in Berlijn al in de zesde minuut op achterstand door een eigen doelpunt van Donyell Malen. "We begonnen gewoon echt niet goed genoeg aan die wedstrijd. We hadden moeite met de bal in de ploeg te houden en om tweede ballen te winnen", keek Verbruggen terug. "Dan krijg je ook nog zo'n eigen doelpunt tegen, wat ongelukkig is. Ik denk dat Malen daar heel eerlijk en hard werkte voor het team om daar nog mee te verdedigen. Het was heel ongelukkig."
Verbruggen, die aan de doelpunten weinig kon doen, voelde zich vrij machteloos. "Je probeert van achteruit nog te helpen, want je zag dat we het als team moeilijk hadden. Dan probeer je je medespelers te helpen en aanwijzingen te geven. Dat is niet makkelijk. Ten eerste gaat het heel snel en het is heel luid in stadion. Het is niet makkelijk om dan hele gesprekken te voeren."
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
6 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
10 uur geleden