Verbruggen denkt dat er meerdere oorzaken zijn voor nederlaag
BERLIJN (ANP) - Bart Verbruggen had na de nederlaag tegen Oostenrijk op het EK weinig reden tot lachen in het Olympiastadion. De doelman speelde vrijdag tegen Frankrijk (0-0) nog een belangrijke rol, maar moest nu drie doelpunten incasseren: 3-2.
"Ik denk dat er meerdere oorzaken waren vandaag. Wat die precies zijn, weet ik nog niet. Het is te snel na de wedstrijd, denk ik. Dat kan ik pas zeggen zodra we de wedstrijd geanalyseerd hebben en met elkaar gesproken hebben", zei de 21-jarige keeper van het Nederlands elftal.
Oranje kwam in Berlijn al in de zesde minuut op achterstand door een eigen doelpunt van Donyell Malen. "We begonnen gewoon echt niet goed genoeg aan die wedstrijd. We hadden moeite met de bal in de ploeg te houden en om tweede ballen te winnen", keek Verbruggen terug. "Dan krijg je ook nog zo'n eigen doelpunt tegen, wat ongelukkig is. Ik denk dat Malen daar heel eerlijk en hard werkte voor het team om daar nog mee te verdedigen. Het was heel ongelukkig."
Verbruggen, die aan de doelpunten weinig kon doen, voelde zich vrij machteloos. "Je probeert van achteruit nog te helpen, want je zag dat we het als team moeilijk hadden. Dan probeer je je medespelers te helpen en aanwijzingen te geven. Dat is niet makkelijk. Ten eerste gaat het heel snel en het is heel luid in stadion. Het is niet makkelijk om dan hele gesprekken te voeren."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."
7 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
13 uur geleden