Verbruggen denkt dat er meerdere oorzaken zijn voor nederlaag
BERLIJN (ANP) - Bart Verbruggen had na de nederlaag tegen Oostenrijk op het EK weinig reden tot lachen in het Olympiastadion. De doelman speelde vrijdag tegen Frankrijk (0-0) nog een belangrijke rol, maar moest nu drie doelpunten incasseren: 3-2.
"Ik denk dat er meerdere oorzaken waren vandaag. Wat die precies zijn, weet ik nog niet. Het is te snel na de wedstrijd, denk ik. Dat kan ik pas zeggen zodra we de wedstrijd geanalyseerd hebben en met elkaar gesproken hebben", zei de 21-jarige keeper van het Nederlands elftal.
Oranje kwam in Berlijn al in de zesde minuut op achterstand door een eigen doelpunt van Donyell Malen. "We begonnen gewoon echt niet goed genoeg aan die wedstrijd. We hadden moeite met de bal in de ploeg te houden en om tweede ballen te winnen", keek Verbruggen terug. "Dan krijg je ook nog zo'n eigen doelpunt tegen, wat ongelukkig is. Ik denk dat Malen daar heel eerlijk en hard werkte voor het team om daar nog mee te verdedigen. Het was heel ongelukkig."
Verbruggen, die aan de doelpunten weinig kon doen, voelde zich vrij machteloos. "Je probeert van achteruit nog te helpen, want je zag dat we het als team moeilijk hadden. Dan probeer je je medespelers te helpen en aanwijzingen te geven. Dat is niet makkelijk. Ten eerste gaat het heel snel en het is heel luid in stadion. Het is niet makkelijk om dan hele gesprekken te voeren."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
12 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
14 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
15 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
16 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
20 uur geleden