Verbruggen denkt dat er meerdere oorzaken zijn voor nederlaag
BERLIJN (ANP) - Bart Verbruggen had na de nederlaag tegen Oostenrijk op het EK weinig reden tot lachen in het Olympiastadion. De doelman speelde vrijdag tegen Frankrijk (0-0) nog een belangrijke rol, maar moest nu drie doelpunten incasseren: 3-2.
"Ik denk dat er meerdere oorzaken waren vandaag. Wat die precies zijn, weet ik nog niet. Het is te snel na de wedstrijd, denk ik. Dat kan ik pas zeggen zodra we de wedstrijd geanalyseerd hebben en met elkaar gesproken hebben", zei de 21-jarige keeper van het Nederlands elftal.
Oranje kwam in Berlijn al in de zesde minuut op achterstand door een eigen doelpunt van Donyell Malen. "We begonnen gewoon echt niet goed genoeg aan die wedstrijd. We hadden moeite met de bal in de ploeg te houden en om tweede ballen te winnen", keek Verbruggen terug. "Dan krijg je ook nog zo'n eigen doelpunt tegen, wat ongelukkig is. Ik denk dat Malen daar heel eerlijk en hard werkte voor het team om daar nog mee te verdedigen. Het was heel ongelukkig."
Verbruggen, die aan de doelpunten weinig kon doen, voelde zich vrij machteloos. "Je probeert van achteruit nog te helpen, want je zag dat we het als team moeilijk hadden. Dan probeer je je medespelers te helpen en aanwijzingen te geven. Dat is niet makkelijk. Ten eerste gaat het heel snel en het is heel luid in stadion. Het is niet makkelijk om dan hele gesprekken te voeren."
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
2 minuten geledenSOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
14 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
15 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
15 uur geleden