Verbruggen bezig met strafschoppen, maar niet heel veel
WOLFSBURG (ANP) - Bart Verbruggen bereidt zich richting de achtste finales op het EK tegen Roemenië voor op strafschoppen, maar het is ook weer niet zo dat de doelman van Oranje alleen daar op gefocust is.
"Het feit is dat het technisch gezien op penalty's uit zou kunnen komen, daar bereid je je zo goed mogelijk op voor. Ik ben er zeker mee bezig, maar heel veel is een groot woord", sprak Verbruggen in Wolfsburg voor het begin van een training.
"Ik kan alleen praten vanuit het tegenhoudende aspect. We analyseren de tegenstanders en proberen daar zoveel mogelijk voordeel uit te halen, voor het geval er een penaltyserie komt of er een penalty wordt gegeven in reguliere speeltijd. Dat je een idee hebt wat je kunt verwachten van de man die achter de bal staat", vervolgde de 21-jarige keeper, die hoopt dat het tegen de Roemenen niet op strafschoppen aan hoeft te komen.
'Tegenhouden'
"De insteek is om het voor de strafschoppen te beslissen. We hebben vanmorgen al wat beelden bekeken. Vandaag gaan wij er op trainen wat wij daar tegenover gaan zetten. We moeten ervoor zorgen dat iedereen is voorbereid, op tactisch en mentaal gebied. Ik merk een hele goede 'vibe' in de groep. We hebben er allemaal heel veel zin in. Ik kan niet wachten."
Voormalig voetbaltrainer Jan Reker werkte vroeger met een boekje, waarin stond hoe spelers hun strafschop namen en voor welke hoek ze vaak kozen. "Ik heb geen boekje", zei Verbruggen desgevraagd. "Je hebt tegenwoordig heel veel fijne computerprogramma's, waar het nog duidelijker en specifieker in staat. Van welke speler je het ook wil zien, kun je het zien. We hebben analisten rondlopen en die maken hele presentaties van strafschoppen. Dat zit dan in mijn hoofd."
Verbruggen nam zelf ook wel eens een strafschop, met succes. "Dat was toen de tiende in de reeks. Ik denk dat er jongens in dit team zitten die daar meer ervaring in hebben en er beter in zijn. Als het zover komt en ik moet er eentje nemen, ga ik met vertrouwen achter die bal staan. Eerst focus ik mij op tegenhouden."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
20 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
23 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden