Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verbruggen bezig met strafschoppen, maar niet heel veel

Verbruggen bezig met strafschoppen, maar niet heel veel

WOLFSBURG (ANP) - Bart Verbruggen bereidt zich richting de achtste finales op het EK tegen Roemenië voor op strafschoppen, maar het is ook weer niet zo dat de doelman van Oranje alleen daar op gefocust is.

"Het feit is dat het technisch gezien op penalty's uit zou kunnen komen, daar bereid je je zo goed mogelijk op voor. Ik ben er zeker mee bezig, maar heel veel is een groot woord", sprak Verbruggen in Wolfsburg voor het begin van een training.

"Ik kan alleen praten vanuit het tegenhoudende aspect. We analyseren de tegenstanders en proberen daar zoveel mogelijk voordeel uit te halen, voor het geval er een penaltyserie komt of er een penalty wordt gegeven in reguliere speeltijd. Dat je een idee hebt wat je kunt verwachten van de man die achter de bal staat", vervolgde de 21-jarige keeper, die hoopt dat het tegen de Roemenen niet op strafschoppen aan hoeft te komen.

'Tegenhouden'

"De insteek is om het voor de strafschoppen te beslissen. We hebben vanmorgen al wat beelden bekeken. Vandaag gaan wij er op trainen wat wij daar tegenover gaan zetten. We moeten ervoor zorgen dat iedereen is voorbereid, op tactisch en mentaal gebied. Ik merk een hele goede 'vibe' in de groep. We hebben er allemaal heel veel zin in. Ik kan niet wachten."

Voormalig voetbaltrainer Jan Reker werkte vroeger met een boekje, waarin stond hoe spelers hun strafschop namen en voor welke hoek ze vaak kozen. "Ik heb geen boekje", zei Verbruggen desgevraagd. "Je hebt tegenwoordig heel veel fijne computerprogramma's, waar het nog duidelijker en specifieker in staat. Van welke speler je het ook wil zien, kun je het zien. We hebben analisten rondlopen en die maken hele presentaties van strafschoppen. Dat zit dan in mijn hoofd."

Verbruggen nam zelf ook wel eens een strafschop, met succes. "Dat was toen de tiende in de reeks. Ik denk dat er jongens in dit team zitten die daar meer ervaring in hebben en er beter in zijn. Als het zover komt en ik moet er eentje nemen, ga ik met vertrouwen achter die bal staan. Eerst focus ik mij op tegenhouden."

Meer uit Voetbal

Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

1 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

1 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

8 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

18 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

18 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

18 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

18 uur geleden