Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verbouwing hoofdkantoor DNB duurt langer door asbestverwijdering

Verbouwing hoofdkantoor DNB duurt langer door asbestverwijdering

AMSTERDAM (ANP) - De verbouwing van het hoofdkantoor van De Nederlandsche Bank (DNB) in Amsterdam gaat langer duren omdat er meer asbest moet worden verwijderd dan eerder was ingeschat. Ook zal de verbouwing daardoor meer geld kosten. Dat bevestigde de centrale bank na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. Wel blijven de kosten voor de verbouwing binnen het budget, aldus DNB.

De problemen met asbest zorgen voor minstens een jaar vertraging bij de verbouwing van het kantoor aan het Amsterdamse Frederiksplein. Het personeel en het goud en geld uit de kluis van het hoofdkantoor zijn tijdelijk naar andere locaties verhuisd. De DNB-medewerkers zouden eigenlijk eind 2023 terug verhuizen naar de locatie, maar dat kan een jaar laten gaan worden.

Het saneren van asbest gaat nu bijna 15 miljoen euro kosten in plaats van 6,2 miljoen euro. Daarnaast moet de buitengevel worden vervangen vanwege vervuiling met asbest. Dat kost 18,5 miljoen euro. Het budget voor de verbouwing van het hoofdkantoor en de tijdelijke verhuizing is begroot op 520 miljoen euro. DNB benadrukt dat vooraf rekening werd gehouden met kostenoverschrijdingen en dat de hogere kosten binnen de "robuuste kaders" van de begroting vallen.

DNB zei tegen het FD dat vooraf niet bedacht had kunnen worden dat er zoveel asbest in het gebouw zou zitten en dat het onmogelijk was om de kosten van de asbestsanering eerder vast te stellen. Pas in juli 2020, toen het personeel was verhuisd, het geld en goud uit de kluis waren overgeplaatst en werd gestart met de sloop, kwam het probleem aan het licht, aldus de centrale bank.

Meer uit Financieel

Luchthaven Frankfurt ziet forse daling passagiers Midden-Oosten

FRANKFURT (ANP) - Het aantal passagiers richting het Midden-Oosten vanaf de luchthaven van Frankfurt is flink gedaald. In maart kelderde het aantal reizigers op vluchten naar die regio met 68,6 procent. Dat meldt de luchthaven in zijn cijfers over maart.

49 minuten geleden
Verkopen bij modebedrijf Hermès vallen tegen door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - Het Franse modebedrijf Hermès had in het afgelopen kwartaal last van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon. De verkoop van zijn dure tassen, sjaals en andere accessoires in het Midden-Oosten en Frankrijk viel tegen doordat minder mensen geld uitgaven aan de Birkin- en Kelly-handtassen en andere producten van Hermès door het conflict.

1 uur geleden
ASML licht hoger op afwachtend Damrak na hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinemaker ASML ging woensdag bij de opening van het Damrak licht omhoog na de publicatie van zijn kwartaalcijfers. Het concern rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. De omzetverwachting voor het huidige tweede kwartaal is echter beneden de verwachtingen van marktkenners.

1 uur geleden
Lagarde wil termijn bij ECB afmaken: kapitein verlaat schip niet

WASHINGTON (ANP) - Christine Lagarde is niet van plan om voor het einde van haar termijn op te stappen als president van de Europese Centrale Bank (ECB), zei ze in een interview met Bloomberg TV. De economische gevolgen van de Iranoorlog zijn zo ernstig dat ze het niet verantwoord vindt om vroegtijdig te stoppen.

1 uur geleden
TNO: auto's met zonnepanelen verminderen druk op stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's met zonnepanelen op het dak kunnen het overvolle stroomnet in Europa en het energieverbruik aanzienlijk ontlasten, komt naar voren uit een onderzoek van TNO. Het onderzoeksbureau meent dat voertuigen die zelf zonne-energie opwekken kunnen uitgroeien tot een belangrijke versneller van de energietransitie.

2 uur geleden
Verzekeraar Aegon verkoopt Britse tak aan Standard Life

SCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.

2 uur geleden
ASML verhoogt omzetverwachting: vraag naar chips overtreft aanbod

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.

3 uur geleden