Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verbouwing hoofdkantoor DNB duurt langer door asbestverwijdering

Verbouwing hoofdkantoor DNB duurt langer door asbestverwijdering

AMSTERDAM (ANP) - De verbouwing van het hoofdkantoor van De Nederlandsche Bank (DNB) in Amsterdam gaat langer duren omdat er meer asbest moet worden verwijderd dan eerder was ingeschat. Ook zal de verbouwing daardoor meer geld kosten. Dat bevestigde de centrale bank na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. Wel blijven de kosten voor de verbouwing binnen het budget, aldus DNB.

De problemen met asbest zorgen voor minstens een jaar vertraging bij de verbouwing van het kantoor aan het Amsterdamse Frederiksplein. Het personeel en het goud en geld uit de kluis van het hoofdkantoor zijn tijdelijk naar andere locaties verhuisd. De DNB-medewerkers zouden eigenlijk eind 2023 terug verhuizen naar de locatie, maar dat kan een jaar laten gaan worden.

Het saneren van asbest gaat nu bijna 15 miljoen euro kosten in plaats van 6,2 miljoen euro. Daarnaast moet de buitengevel worden vervangen vanwege vervuiling met asbest. Dat kost 18,5 miljoen euro. Het budget voor de verbouwing van het hoofdkantoor en de tijdelijke verhuizing is begroot op 520 miljoen euro. DNB benadrukt dat vooraf rekening werd gehouden met kostenoverschrijdingen en dat de hogere kosten binnen de "robuuste kaders" van de begroting vallen.

DNB zei tegen het FD dat vooraf niet bedacht had kunnen worden dat er zoveel asbest in het gebouw zou zitten en dat het onmogelijk was om de kosten van de asbestsanering eerder vast te stellen. Pas in juli 2020, toen het personeel was verhuisd, het geld en goud uit de kluis waren overgeplaatst en werd gestart met de sloop, kwam het probleem aan het licht, aldus de centrale bank.

Meer uit Financieel

Canadese premier Carney en Trump spreken over naderende heffingen

OTTAWA (ANP/RTR/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft met de Amerikaanse president Donald Trump gesproken in aanloop naar nieuwe Amerikaanse importheffingen van 50 procent die woensdag dreigen in te gaan. Canada probeert op het laatste moment om een akkoord te sluiten om nieuwe heffingen te voorkomen.

38 minuten geleden
AEX-index sluit lager door flinke verliezen chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag lager gesloten, vooral door zware verliezen van de chipbedrijven. ASMI, Besi en ASML verloren tot 6,7 procent. Daarnaast kijken beleggers naar de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. Het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is afgelopen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd niet in gesprek te zijn met Iran en daar ook geen plannen voor te hebben.

1 uur geleden
Jumbo haalt La Place-producten op termijn uit de schappen

VEGHEL (ANP) - Jumbo gaat "op middellange termijn" stoppen met het verkopen van La Place-producten in zijn winkels. Dat bevestigt een woordvoerder van de supermarktketen na berichtgeving door vakblad Distrifood. In Jumbo-winkels zijn enkele tientallen producten van La Place te koop, waaronder koffiebonen, slagroom, worstenbroodjes en luxer broodbeleg zoals pastrami en truffelsalami.

1 uur geleden
Tuinders Delfland blij met versoepeling, droogte nog niet voorbij

ZOETERMEER (ANP) - Glastuinders zijn blij dat ze in het kustgebied tussen Den Haag en Rotterdam tijdelijk weer oppervlaktewater kunnen gebruiken. Het Hoogheemraadschap Delfland heeft het onttrekkingsverbod maandag voor drie avonden en nachten deze week versoepeld. Maar hoewel het is gaan regenen, lijken de droogteproblemen voor de sector nog niet voorbij.

2 uur geleden
Klarna daalt fors op Wall Street, chipbedrijven onder druk

NEW YORK (ANP) - Klarna stond dinsdag bij de dalers op de beurzen in New York. De achterafbetaaldienst maakte de resultaten bekend en kwam met een omzetwaarschuwing. Het Zweedse bedrijf rekent nu op een jaaromzet van 4,1 miljard tot 4,2 miljard dollar, waar eerder nog van 4,3 miljard werd uitgegaan. Kort na opening van de markt noteerde Klarna bijna 20 procent lager.

3 uur geleden
Betaaldienst Klarna somberder over belangrijke Duitse markt

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Aanbieder van achterafbetaling Klarna heeft zijn financiële verwachtingen verlaagd vanwege ongunstige wisselkoersen en tegenvallende volumes in Duitsland. Beleggers op Wall Street zijn hier flink van geschrokken. De bekende Buy Now, Pay Later-dienst ging dinsdag in de vroege handel in New York meer dan 19 procent onderuit.

3 uur geleden
Havenarbeiders in Duitsland staken om loonconflict

HAMBURG (ANP/DPA) - Havenarbeiders in zes Duitse havens hebben het werk neergelegd uit onvrede over het loonbod van hun werkgevers. Dat raakt onder andere de drie grootste havens van Duitsland.

5 uur geleden