Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verbouwing hoofdkantoor DNB duurt langer door asbestverwijdering

Verbouwing hoofdkantoor DNB duurt langer door asbestverwijdering

AMSTERDAM (ANP) - De verbouwing van het hoofdkantoor van De Nederlandsche Bank (DNB) in Amsterdam gaat langer duren omdat er meer asbest moet worden verwijderd dan eerder was ingeschat. Ook zal de verbouwing daardoor meer geld kosten. Dat bevestigde de centrale bank na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. Wel blijven de kosten voor de verbouwing binnen het budget, aldus DNB.

De problemen met asbest zorgen voor minstens een jaar vertraging bij de verbouwing van het kantoor aan het Amsterdamse Frederiksplein. Het personeel en het goud en geld uit de kluis van het hoofdkantoor zijn tijdelijk naar andere locaties verhuisd. De DNB-medewerkers zouden eigenlijk eind 2023 terug verhuizen naar de locatie, maar dat kan een jaar laten gaan worden.

Het saneren van asbest gaat nu bijna 15 miljoen euro kosten in plaats van 6,2 miljoen euro. Daarnaast moet de buitengevel worden vervangen vanwege vervuiling met asbest. Dat kost 18,5 miljoen euro. Het budget voor de verbouwing van het hoofdkantoor en de tijdelijke verhuizing is begroot op 520 miljoen euro. DNB benadrukt dat vooraf rekening werd gehouden met kostenoverschrijdingen en dat de hogere kosten binnen de "robuuste kaders" van de begroting vallen.

DNB zei tegen het FD dat vooraf niet bedacht had kunnen worden dat er zoveel asbest in het gebouw zou zitten en dat het onmogelijk was om de kosten van de asbestsanering eerder vast te stellen. Pas in juli 2020, toen het personeel was verhuisd, het geld en goud uit de kluis waren overgeplaatst en werd gestart met de sloop, kwam het probleem aan het licht, aldus de centrale bank.

Meer uit Financieel

Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

4 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

9 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

9 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

10 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

10 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

10 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

10 uur geleden