Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verbouwing hoofdkantoor DNB duurt langer door asbestverwijdering

Verbouwing hoofdkantoor DNB duurt langer door asbestverwijdering

AMSTERDAM (ANP) - De verbouwing van het hoofdkantoor van De Nederlandsche Bank (DNB) in Amsterdam gaat langer duren omdat er meer asbest moet worden verwijderd dan eerder was ingeschat. Ook zal de verbouwing daardoor meer geld kosten. Dat bevestigde de centrale bank na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. Wel blijven de kosten voor de verbouwing binnen het budget, aldus DNB.

De problemen met asbest zorgen voor minstens een jaar vertraging bij de verbouwing van het kantoor aan het Amsterdamse Frederiksplein. Het personeel en het goud en geld uit de kluis van het hoofdkantoor zijn tijdelijk naar andere locaties verhuisd. De DNB-medewerkers zouden eigenlijk eind 2023 terug verhuizen naar de locatie, maar dat kan een jaar laten gaan worden.

Het saneren van asbest gaat nu bijna 15 miljoen euro kosten in plaats van 6,2 miljoen euro. Daarnaast moet de buitengevel worden vervangen vanwege vervuiling met asbest. Dat kost 18,5 miljoen euro. Het budget voor de verbouwing van het hoofdkantoor en de tijdelijke verhuizing is begroot op 520 miljoen euro. DNB benadrukt dat vooraf rekening werd gehouden met kostenoverschrijdingen en dat de hogere kosten binnen de "robuuste kaders" van de begroting vallen.

DNB zei tegen het FD dat vooraf niet bedacht had kunnen worden dat er zoveel asbest in het gebouw zou zitten en dat het onmogelijk was om de kosten van de asbestsanering eerder vast te stellen. Pas in juli 2020, toen het personeel was verhuisd, het geld en goud uit de kluis waren overgeplaatst en werd gestart met de sloop, kwam het probleem aan het licht, aldus de centrale bank.

Meer uit Financieel

Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

9 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

10 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

11 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

11 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

13 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

15 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

16 uur geleden