Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Verbod op verkoop van groot vuurwerk is een blunder'

'Verbod op verkoop van groot vuurwerk is een blunder'

RIJSWIJK (ANP) - Het verbod op de verkoop van zogenoemd groot vuurwerk zoals Chinese rollen en single shots gaat bij de komende jaarwisseling tot gevaarlijke situaties leiden. Hiervoor waarschuwen de verkopers van vuurwerk. De vraag naar de Chinese rollen, die in 2020 niet meer mogen worden verkocht, is groot. "De rollen zijn niet aan te slepen. We merken dat veel mensen extra rollen bestellen om een voorraadje aan te leggen voor volgend jaar. Maar mensen gaan dat wel allemaal opslaan in hun huis. Nederland wordt zo een illegale vuurwerkopslag", aldus Frits Broks van de Vuurwerkfederatie en eigenaar van de Rijswijkse Vuurwerkhandel, waar mensen uit heel Nederland vanaf zaterdag hun vuurwerk gaan kopen.

Volgens Broks is de kans groot dat mensen volgend jaar illegale Chinese rollen gaan kopen. Maar deze zijn echter veel gevaarlijker dan de legale exemplaren die nu nog mogen worden verkocht. "De handel gaat hier straks vol op in. Dat is straks een goudmijn. Maar de rotjes die van de illegale rollen achterblijven op straat zijn veel gevaarlijker. Kinderen die die rotjes straks van de straat rapen en proberen aan te steken, zitten dan allemaal op de EHBO. Daar kun je op rekenen. Deze beslissing is een enorme blunder van de overheid."

De lobby voor een algeheel vuurwerkverbod wordt de laatste jaren steeds sterker. Maar volgens Broks wordt te vaak naar het vuurwerk gewezen. "Een auto in brand steken of opblazen dat kan echt niet met gewoon vuurwerk. Daar is toch echt een bom voor nodig. Ook mensen die een hand of oog kwijtraken hebben geen gewoon vuurwerk gebruikt, maar niemand zal toegeven dat ze met illegaal vuurwerk hebben geknutseld. Bij de verkoop van het illegale vuurwerk ligt het probleem, daar zou veel beter op gehandhaafd moeten worden."

Met de Vuurwerkfederatie zet Broks zich in om op een positieve manier met vuurwerk oud en nieuw te vieren. "We hameren er als branche op dat mensen er een feest van moeten maken en zich moeten gedragen." De federatie stimuleert mensen om als tegenhanger van de vuurwerkvrije zones een 'vuurwerkblije' zone in te richten. "Mensen kunnen met elkaar afspreken waar ze het beste met elkaar vuurwerk kunnen afsteken, zodat bijvoorbeeld dieren er geen last van hebben. Zo blijft het voor iedereen leuk."

Meer uit Binnenland

Den Bosch: het is aan boeren zelf om niet op de snelweg te rijden

DEN BOSCH (ANP) - Het is primair aan de bestuurders van tractoren om geen overtredingen te plegen, zoals op de snelweg rijden. Dat zegt een woordvoerder van de gemeente Den Bosch. "Doen zij dat wel, dan kunnen zij strafrechtelijk worden aangepakt."

22 minuten geleden
A59 naar Den Bosch weer open na urenlange afsluiting door ongeval

DEN BOSCH (ANP) - Snelweg A59 tussen Oss en Den Bosch is weer open, nadat de weg urenlang dicht is geweest door het dodelijke ongeval waardoor twee mensen vrijdag om het leven kwamen bij Heesch. Dat meldt Rijkswaterstaat.

26 minuten geleden
Jetten: we moeten na droge zomer onze lessen trekken over water

ZOETERWOUDE (ANP) - Als de droge zomer voorbij is, moeten overheden en ondernemers lessen trekken uit hoe ze om moeten gaan met waterschaarste. Dat zegt premier Rob Jetten (D66) nadat hij op werkbezoek was geweest bij een dijkinspectie in Zoeterwoude.

27 minuten geleden
Boerenprotest Zeeland voorbij, actievoerders op weg naar huis

ZIERIKZEE (ANP) - Het boerenprotest op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland is voorbij. De N59 tussen Zierikzee en Burgh-Haamstede is weer vrij van tractoren, transportwagens en andere voertuigen die in een stoet naar Burgh-Haamstede reden.

37 minuten geleden
Zeldzame zeer hete augustusdag gemeten in De Bilt

HOUTEN (ANP) - In De Bilt is sinds 15.40 uur uur sprake van een officiële zeer hete augustusdag. Daar is 35,1 graden gemeten, waarmee de grens van 35 graden werd gepasseerd voor de notering van een zeer hete dag. Het is volgens Weeronline pas de derde officiële zeer hete dag ooit in augustus.

1 uur geleden
Data van 5000 mensen gelekt in UMC Utrecht, geen medische info

UTRECHT (ANP) - In het UMC Utrecht is een datalek geweest in het boekingssysteem van het gastenverblijf. Dat lek deed zich voor op 2 augustus bij de leverancier van dat systeem. In acht tweepersoonskamers kunnen mensen verblijven van wie naasten in het ziekenhuis liggen. Volgens een woordvoerder zijn de gegevens gelekt van in totaal 5000 mensen die hadden geboekt. Het gaat niet om medische informatie, zegt de woordvoerder.

1 uur geleden
Verdachte van bekladden gebouwen Rotterdam en Utrecht langer vast

ROTTERDAM (ANP) - De 32-jarige man uit Rotterdam die woensdag werd opgepakt voor het bekladden van meerdere gebouwen in Rotterdam en Utrecht, blijft veertien dagen in voorarrest. Dat heeft de rechter-commissaris van de rechtbank in Rotterdam vrijdag besloten, meldt het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden