Verbod op tasers in veehouderij moet medio volgend jaar ingaan
DEN HAAG (ANP) - Het door de Tweede Kamer geëiste verbod op het gebruik van stroomstootapparaten in de veehouderij wordt medio volgend jaar van kracht. Dat is de inzet van landbouwminister Femke Wiersma, die de maatregel vrijdag door de ministerraad wil loodsen, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van RTL Nieuws.
De Kamer en Wiersma's voorganger Piet Adema spraken zich al veel eerder uit voor een verbod op het gebruik van tasers - boeren spreken zelf liever van veeprikkers - op de boerderij en tijdens het vervoer van dieren. Wiersma weigerde dat evenwel door te zetten en wilde er eerst opnieuw met de sector over in gesprek.
Tijdens een fel debat dwong de Kamer Wiersma vorige maand alsnog snel werk te maken van een verbod. Ook de coalitiepartijen VVD en NSC zetten de minister daarbij zwaar onder druk.
Als de maatregel is ingegaan, mogen tasers alleen nog worden gebruikt in slachthuizen en bij veeartsen. Daar is een verbod door Europese regelgeving niet mogelijk.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair energieminister Sophie Hermans "houdt de vinger aan de pols" om ervoor te zorgen dat Nederland genoeg gas heeft voor de rest van de winter. De opslagen zijn nu nog maar voor minder dan een vijfde gevuld. Dat is volgens Hermans echter geen reden tot zorg.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte is opnieuw gekozen tot fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer. Verrassend was die keuze niet meer, hij vertelde eerder zelf al dat hij gevraagd was als opvolger van Rob Jetten, die premier wordt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie in de Tweede Kamer heeft zoals verwacht Ruben Brekelmans gekozen als voorzitter. Dat heeft partijleider Dilan Yeşilgöz bekendgemaakt. De keuze voor Brekelmans was unaniem, zegt zij op X.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.
1 dag geleden