Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verbod op maaltijdbezorgers jonger dan 16 jaar

Verbod op maaltijdbezorgers jonger dan 16 jaar

DEN HAAG (ANP) - Per 1 juli geldt een verbod op maaltijdbezorging door jongeren onder de 16 jaar. De inspectie SZW heeft de staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid hierom gevraagd.

Volgens de inspectie maakt maaltijdbezorging de laatste jaren een grote groei door en is er een duidelijke verschuiving te zien in leeftijd. De bezorgers worden steeds jonger. Bij jonge maaltijdbezorgers onder de 16 jaar ziet de Inspectie verschillende gevaren bij het bezorgen van de maaltijden. Zoals werken onder tijdsdruk, onveilige verkeersomstandigheden en het uitvoeren van betalingen.

De inspectie voerde vrijdag een reeks controles uit, waarbij duidelijk werd dat vijf 15-jarige bezorgers buiten de geoorloofde tijden aan het werk waren. Zes vestigingen van een fastfoodketen werden gecontroleerd, in de steden Amstelveen, Bussum, Huizen, Utrecht en Hilversum. Aanleiding daarvoor waren meldingen over jonge maaltijdbezorgers die tot laat in de avond nog aan het werk zouden zijn. De inspectie heeft die werkzaamheden stilgelegd.

Meer uit Binnenland

Bibliotheek Rotterdam toont verloren gewaand opvoedboek Erasmus

ROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.

17 minuten geleden
Calandbrug weer dicht na storing, oorzaak onduidelijk

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam kampt weer met een storing. De brug is volgens ProRail sinds maandagochtend niet te gebruiken voor wegverkeer en ook scheepvaart kan niet onder de brug door. ProRail weet nog niet hoelang het herstel gaat duren.

51 minuten geleden
Verdachte en slachtoffer Beek en Donk hadden een relatie

BEEK EN DONK (ANP) - De 56-jarige man die ervan wordt verdacht een vrouw om het leven te hebben gebracht in Beek en Donk, had een relatie met haar. Dat bevestigt de politie desgevraagd.

54 minuten geleden
Nederlanders in Frankrijk gewaarschuwd voor demonstraties

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Frankrijk aangepast. Het ministerie waarschuwt Nederlanders in Frankrijk voor gewelddadige demonstraties in het land. De kleur van het reisadvies blijft geel.

56 minuten geleden
COA: meldingen over veiligheid asielschip bleven te lang liggen

DEN HAAG (ANP) - Meldingen over integriteit en de sociale veiligheid van medewerkers op het asielschip Silja in Rotterdam zijn te lang blijven liggen, waardoor medewerkers van het COA zich onvoldoende gehoord en gezien hebben gevoeld. Dit schrijft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers in een verklaring in reactie op een artikel van EenVandaag. Medewerkers zouden te maken hebben gehad met racisme en intimidatie door managers op de opvanglocatie.

2 uur geleden
Kinderboekenweek verbreekt verkoop- en oplagerecords

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens de Kinderboekenweek zijn dit jaar meerdere records gebroken. Boekenkoepel CPNB meldt dat tussen 30 september en 11 oktober zo'n 200.000 kinderboeken extra zijn verkocht ten opzichte van een 'normale' verkoopweek. Dit is 1 procent méér dan de records die de Kinderboekenweek afgelopen jaar vestigde. CPNB spreekt van een "topjaar".

2 uur geleden
OM eist 30 jaar cel voor doden Vlaamse kleuter Dean

GENT (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag een celstraf van dertig jaar geëist tegen Dave De K. (39) voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.

2 uur geleden