Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verbod op lozen vervuilend spoelwater in havens en binnenwateren

Verbod op lozen vervuilend spoelwater in havens en binnenwateren

DEN HAAG (ANP) - Het wordt in Nederlandse havens en binnenwateren verboden om het water te lozen waarmee zwavel uit uitlaatgassen van schepen is gehaald. Dat heeft minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat, PVV) maandag aangekondigd. Op de Noordzee blijft het lozen van dit 'waswater' voorlopig toegestaan. Wanneer het verbod ingaat, is niet bekend.

Zeeschepen die te veel zwavel uitstoten, kunnen de zwavel uit de uitlaatgassen halen met een zogeheten scrubber. Deze systemen gebruiken zeewater om de lucht schoner te maken. Het resultaat is zeewater waar zware metalen en andere schadelijke stoffen in zitten. De meeste schepen met een scrubber lozen dit water weer.

Nederland zet zich via de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) in voor strengere regels tegen lozingen van scrubberwater, schrijft Madlener. Tegelijkertijd is het volgens de minister "onzeker" of er nieuwe internationale regels komen, omdat daar in de IMO "beperkt" steun voor is.

12 zeemijl

Madlener had ook kunnen kiezen voor een verbod op dit vervuilende spoelwater in het gebied tot 12 zeemijl vanaf de kust. De minister kreeg het advies om het verbod niet uit te breiden naar zee, staat in een ambtelijk document. Dit "vanwege de mogelijke economische impact" op de Nederlandse vloot.

In Amsterdam geldt sinds begin dit jaar al een verbod op het lozen van scrubberwater bij ligplaatsen. Andere Europese landen hebben ook verboden ingesteld, waaronder volgens Madlener België, Duitsland en Frankrijk.

Meer uit Binnenland

Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

9 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

9 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

9 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

10 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

12 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

13 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

13 uur geleden