Verbod op alcohol op straat via noodverordening geregeld
DEN HAAG (ANP) - Het verbod op drinken op straat, dat woensdag om 22.00 uur ingaat en de komende weken geldt van 20.00 tot 07.00 uur, wordt geregeld via plaatselijke noodverordeningen. Het ministerie heeft een aanwijzing gegeven aan de veiligheidsregio's, die het verbod vervolgens invoeren.
Het verbod geldt niet alleen voor de consumptie, maar ook voor het op zak hebben van alcohol. De boete bedraagt 95 euro. Dit zou ook gelden voor het op zak hebben en gebruiken van softdrugs, maar dat bleek in strijd met het gedoogbeleid.
De maatregelen die het kabinet sinds maart heeft getroffen werden ook via noodverordeningen geregeld. De coronaspoedwet van het kabinet moet daar een einde aan maken en als wettelijke basis dienen voor de coronamaatregelen.
De Tweede Kamer stemde vorige week in met de wet. Hij ligt nu bij de Eerste Kamer. De senaat vergadert in principe op 26 oktober over de wet, en stemt een dag later. Dan moet minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) wel volgende week alle schriftelijke vragen van de senatoren beantwoorden.
Meer uit Binnenland
NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.
8 uur geledenVUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
10 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
11 uur geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
12 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
13 uur geleden