Verbod bezoek Wilders aan Molenbeek in België vernietigd
BRUSSEL (ANP) - De toenmalige burgemeester van Molenbeek is in 2017 haar boekje te buiten gegaan door PVV-leider Geert Wilders en Vlaams Belang-kopstuk Filip Dewinter op eigen houtje te verbieden een bezoek aan de Brusselse deelgemeente af te leggen. De Belgische Raad van State heeft het verbod vernietigd, melden PVV en Vlaams Belang.
Het islamkritische tweetal was op vrijdag 3 november 2017 van plan poolshoogte te gaan nemen in volgens hen 'Europa’s jihadhoofdstad’ Molenbeek, maar uit vrees voor een hevige verstoring van de openbare orde legde burgemeester Françoise Schepmans een gebiedsverbod op. Volgens de Raad van State kan dat alleen in geval van een 'onverhoedse, hoogdringende situatie' en had ze tijd genoeg om de kwestie aan de gemeenteraad voor te leggen. Het bezoek was meer dan een week van tevoren aangekondigd.
Ondanks het verbod reisde Wilders die dag naar Brussel, waar hij een persconferentie hield met Dewinter in plaats van 'op islamsafari' te gaan. Ook zette het duo onmiddellijk juridische stappen tegen het besluit.
Wilders: ‘‘Een wijk moet gewoon bezocht kunnen worden door twee gekozen politici. Dat een laffe burgemeester dit destijds onmogelijk heeft gemaakt is een schande en ik verheug mij erop om Molenbeek te bezoeken wanneer de coronasituatie dit toelaat.’’
Molenbeek kwam in opspraak doordat verschillende leden van een terreurcel die was betrokken bij de aanslagen van Parijs en Brussel er banden mee hadden.
Meer uit Binnenland
ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft 8,5 miljoen euro moeten betalen, omdat de staalproducent te veel schadelijke stoffen zou hebben uitgestoten. Het is een van de hoogste straffen ooit voor Tata Steel, gevestigd in de Noord-Hollandse IJmond. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft die miljoenen ingevorderd op basis van metingen van het bedrijf zelf.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie is bekend met bedreigingen aan het adres van de politieman die maandag betrokken was bij een geweldsincident onder het bollendak op het stationsplein in Utrecht. "Wij zien natuurlijk ook bepaalde berichten online jegens collega's en hebben daar uiteraard aandacht voor", reageert een politiewoordvoerder na berichtgeving door RTV Utrecht.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdammers die gebruikmaken van de plaatselijke voedselbank kunnen sinds deze week een gratis noodpakket ophalen. De pakketten worden ingekocht door de gemeente en uitgedeeld in de vestigingen van de voedselbank.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft griep en is daarom donderdag niet bij een bezoek in Rotterdam. De koningin zou donderdagmiddag de afsluiting van de hackathon 'Schuldhulp voor iedereen' bijwonen. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) vindt Máxima het "erg jammer dat ze er niet zelf bij kan zijn." Het thema is een "belangrijk onderdeel van haar portefeuille".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als woningcorporaties er niet veel meer geld bij krijgen, kunnen ze niet de honderdduizenden woningen bijbouwen die ze hebben afgesproken. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit woningcorporaties (Aw) in een advies aan het kabinet. Naar schatting komen corporaties 19 miljard euro tekort. De autoriteit ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Een 61-jarige politiemedewerker van de eenheid Zeeland-West-Brabant is aangehouden. Het Openbaar Ministerie wil "in het belang van het onderzoek" niet meedelen waarom de man is aangehouden. In dezelfde zaak is ook een 23-jarige vrouw aangehouden. Het OM doet ook geen uitspraak over de verdenking tegen haar.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.
4 uur geleden