Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verbod bezoek Wilders aan Molenbeek in België vernietigd

Verbod bezoek Wilders aan Molenbeek in België vernietigd

BRUSSEL (ANP) - De toenmalige burgemeester van Molenbeek is in 2017 haar boekje te buiten gegaan door PVV-leider Geert Wilders en Vlaams Belang-kopstuk Filip Dewinter op eigen houtje te verbieden een bezoek aan de Brusselse deelgemeente af te leggen. De Belgische Raad van State heeft het verbod vernietigd, melden PVV en Vlaams Belang.

Het islamkritische tweetal was op vrijdag 3 november 2017 van plan poolshoogte te gaan nemen in volgens hen 'Europa’s jihadhoofdstad’ Molenbeek, maar uit vrees voor een hevige verstoring van de openbare orde legde burgemeester Françoise Schepmans een gebiedsverbod op. Volgens de Raad van State kan dat alleen in geval van een 'onverhoedse, hoogdringende situatie' en had ze tijd genoeg om de kwestie aan de gemeenteraad voor te leggen. Het bezoek was meer dan een week van tevoren aangekondigd.

Ondanks het verbod reisde Wilders die dag naar Brussel, waar hij een persconferentie hield met Dewinter in plaats van 'op islamsafari' te gaan. Ook zette het duo onmiddellijk juridische stappen tegen het besluit.

Wilders: ‘‘Een wijk moet gewoon bezocht kunnen worden door twee gekozen politici. Dat een laffe burgemeester dit destijds onmogelijk heeft gemaakt is een schande en ik verheug mij erop om Molenbeek te bezoeken wanneer de coronasituatie dit toelaat.’’

Molenbeek kwam in opspraak doordat verschillende leden van een terreurcel die was betrokken bij de aanslagen van Parijs en Brussel er banden mee hadden.

Meer uit Binnenland

Doodstraf voor twee Nederlanders in Marokko om vergismoord

CASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.

19 minuten geleden
Code geel om dichte mist in noorden

DE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.

53 minuten geleden
Koning: internationale rechtsorde staat onder druk

AMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.

4 uur geleden
Man die vermist meisje in Rotterdam onderdak bood weer vrij

ROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.

4 uur geleden
Zoektocht naar steun voor minderheidscoalitie begint

DEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA gaan dinsdagmiddag op zoek naar steun voor hun beoogde minderheidskabinet. Als eerste zijn vijf kleinere fracties uitgenodigd om langs te komen bij informateur Rianne Letschert, Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA).

4 uur geleden
Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij NS

UTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.

6 uur geleden
Vermoedelijk brein achter explosies ziekenhuis Beverwijk opgepakt

HEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.

6 uur geleden