Verbijstering over 'leugens' over ziekenhuisopname Elizabeth
LONDEN (ANP) - Britse royaltyverslaggevers hebben verbijsterd gereageerd op het nieuws dat koningin Elizabeth een dag in het ziekenhuis heeft gelegen, en dus niet zoals eerder werd gemeld op Windsor Castle verbleef. Buckingham Palace meldde woensdag dat de vorstin haar bezoek aan Noord-Ierland afblies om op advies van haar artsen rust te nemen. Een dag later werd echter bekend dat Elizabeth woensdag aan het einde van de middag was opgenomen en donderdag terug mocht naar Windsor.
Volgens de Britse royaltypers is het niet handig van Buckingham Palace dat er is "gelogen" over de plek waar Elizabeth verbleef. "Het risico voor het paleis is dat de bezorgdheid over de gezondheid van de koningin toeneemt als het publiek en de pers er niet op kunnen vertrouwen dat het koninklijk huis eerlijk tegen hen is", zegt Richard Palmer van de Daily Express op Twitter.
Robert Jobson van de Evening Standard is het daarmee eens. De koningin is "het staatshoofd. Van deze staat, niet van Noord-Korea", zo reageert hij op Twitter. Rebecca English van de Daily Mail vindt dat ook de koningin recht heeft op privacy, maar vindt niet dat daarom had moeten worden gezegd dat ze op Windsor Castle was in plaats van in het ziekenhuis. "Het had gelijk na haar ontslag verduidelijkt moeten worden."
Desinformatie
Ook Nicholas Witchell van de BBC denkt dat door de onjuiste berichten van Buckingham Palace veel meer gaat worden gespeculeerd over de gezondheid van Elizabeth. "Het probleem is volgens mij dat geruchten en desinformatie altijd gedijen bij gebrek aan juiste, nauwkeurige en betrouwbare informatie", zei hij in het tv-programma BBC Breakfast.
Wat er met de koningin aan de hand is, is nog steeds niet duidelijk. Volgens het Britse hof maakt ze het goed. Een ingewijde liet donderdag aan Britse media weten dat er "geen reden tot zorg" is.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
13 minuten geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
41 minuten geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
1 uur geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week over Trump en de Verenigde Staten deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.
4 uur geleden