Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verbijsterde coach Ten Hag: met name rampzalig voor de vrouwen

Verbijsterde coach Ten Hag: met name rampzalig voor de vrouwen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag wist niet wat hij hoorde toen bleek dat Marc Overmars ging vertrekken bij Ajax omdat de directeur voetbalzaken zich gedurende een langere periode schuldig heeft gemaakt aan grensoverschrijdend gedrag. "Ik was totaal verbijsterd", zei hij vlak voor het bekerduel met Vitesse voor de camera van ESPN. "Dit is rampzalig. Met name voor de gedupeerden, voor de vrouwen. Daar heb ik het moeilijk mee."

"Iedereen verwerkt dit voor zichzelf", zei Ten Hag. "Ik trek me dan vaak terug. Ik ben wat stiller en heb wat minder energie. Maar in de eerste uren en eerste dagen is het moeilijk."

Ten Hag had een goede band met Overmars, die hij leerde kennen bij Go Ahead Eagles. Overmars was daar hoofd technische zaken en Ten Hag hoofdtrainer. Vier jaar geleden werd Ten Hag op voorspraak van Overmars coach van Ajax.

Vriend

Met Ten Hag in de dug-out en Overmars als directeur voetbalzaken vond Ajax de afgelopen jaren aansluiting bij de Europese subtop. Ten Hag en Overmars werkten niet alleen professioneel nauw samen. "Met het woord vriend moet je voorzichtig zijn. Maar in het geval van Marc kan ik dat wel zeggen", zei Ten Hag vorig jaar.

"Daarom komt dit ook hard aan", zei Ten Hag over de reden van het vertrek van Overmars. "Maar mijn eerste gedachten gaan nu naar de vrouwen. Ook ik ken niet alle feiten. Dat heeft ook met privacy te maken. Er zijn stappen genomen. Daar zal wel aanleiding voor zijn."

Meer uit Voetbal

Ajax-trainer Grim verwacht open duel met 'gevaarlijk' Villarreal

VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.

2 uur geleden
Marokko klimt naar achtste plek FIFA-ranglijst, Senegal twaalfde

ZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.

4 uur geleden
PEC Zwolle verlengt contract Mbayo en verhuurt hem aan Lavallois

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.

4 uur geleden
Marokkaan Díaz diepbedroefd na missen strafschop in finale

RABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.

5 uur geleden
Manchester City neemt verdediger Guéhi over van Crystal Palace

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.

5 uur geleden
Marokkaanse voetbalbond klaagt Senegal aan bij CAF en FIFA

RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.

5 uur geleden
Verdediger Baas terug bij Ajax voor uitwedstrijd tegen Villarreal

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.

7 uur geleden