Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verbieden hoofddoek mag ook voor ambtenaar achter de schermen

Verbieden hoofddoek mag ook voor ambtenaar achter de schermen

LUXEMBURG (ANP) - Overheden mogen ambtenaren, ook die achter de schermen werken, verbieden om een hoofddoek te dragen. Ze moeten dan wel consequent zijn en ook andere religieuze uitingen als kruisjes en keppeltjes niet toestaan, oordeelt de hoogste Europese rechter.

De uitspraak dinsdag van het Europees Hof van Justitie past in een reeks waarin het ruimte laat voor overheden en andere werkgevers om een hoofddoek voor werknemers te verbieden. Ditmaal ging het om een ambtenaar uit het Belgische Luik die bij de rechter wilde afdwingen dat zij er toch een zou mogen dragen. Ze werkte als bureauchef en stond daardoor nauwelijks burgers te woord.

Maar overheden schenden de vrijheid van godsdienst niet als ze van hun personeel vragen geen religieuze symbolen te dragen, oordeelt het hof in Luxemburg. Ze kunnen zelf kiezen of ze, zoals in Frankrijk, volstrekte neutraliteit nastreven en die helemaal niet willen toestaan. Of dat ze daarvoor juist wel ruimte bieden, zoals in het Verenigd Koninkrijk. Ook tussenvormen waarbij de ambtenaar achter de schermen zich meer kan veroorloven dan die achter het loket of op straat zijn mogelijk. Als de overheid iedere gelijke werknemer maar gelijk behandelt en goed onderbouwt waarom zij die maatregelen nodig vindt.

Ook in Nederland woedt de discussie over het dragen van godsdienstige uitingen al jarenlang. Voor politieagenten zijn die taboe, maar andere ambtenaren mogen die in principe wel dragen. Demissionair justitieminister Dilan Yeşilgöz staat een striktere aanpak voor en wil bijvoorbeeld dat boa's dezelfde regels als de politie volgen, maar dat is nog niet gelukt.

Meer uit Binnenland

Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

2 uur geleden
Ook repatriëringsvlucht uit Oman op Schiphol aangekomen

SCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

3 uur geleden
56 Nederlanders aan boord van repatriëringsvlucht uit Egypte

SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

4 uur geleden
Ruim 1 op de 6 mensen overweegt niet te stemmen door wantrouwen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

4 uur geleden
Code geel voor het westen van het land wegens dichte mist

DE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.

4 uur geleden
Oud-tv-presentator Jan Lenferink (80) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.

11 uur geleden
Turkije dreigde met tegenaanval tegen Iran, zegt Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.

13 uur geleden